PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Serial zaczyna sie "przekonujaco" i ten stan rzeczy utrzymuje sie przez 4 sezony. Potem jest wyrazna znizka formy. Fabula zjada wlasny ogon, zapetla sie. Dopiero od polowy ostatniego sezonu robi sie ostro. Final bardzo ekscytujacy.

Generalnie dobry serial nie powinien byc dluzszy niz 4 sezony, bo inaczej zaczyna zalatywac opera mydlana, albo staje sie jalowy fabularnie i artystycznie. Tutaj pewne wypalenie tez zaczynalo sie odczuwac.

Bylo troche bledow technicznych, nie wszystkie postaci poprowadzono sprawnie, nie wszystkie role obsadzono wlasciwie. Paula Garces to przesliczna latynoska dziewczyna, ale do roli policjantki zupelnie sie nie nadaje. Zbyt ladna i zbyt drobna. Zaden twardy przestepca na ulicy nie czulby do niej respektu, natomiast swoja wyjatkowa uroda prowokowalaby niejednego. Ponadto bedac pod wrazeniem jej urody ani przez chwile nie bylem pod wrazeniem jej gry aktorskiej.

Serial na plaszczyznie merytorycznej tez nie ustrzegl sie wpadek. Zaczely sie mnozyc sytuacje niewiarygodne zarowno psychologicznie, jak i fabularnie. Zaletą serialu miala byc duza dawka realizmu, od ktorego niestety serial zaczal uciekac na rzecz telewizyjnej efektownosci. Burzylo to wiarygodnosc opowiadanych historii w stopniu znacznym i degradowaly serial z potencjalem do roli kolejnej zwyczajnej telewizyjnej, amerykanskiej produkcji.

Ogolnie jednak oceniam rzecz pozytywnie. Wiekszosc aktorow podolala wyzwaniu. Styl dogmy, kamera w reku, a mimo to udalo sie odcinki sprawnie montowac, choc stosowanie tej techniki wymaga sporego kunsztu i wyczucia.

Krotko mowiac serial dobry czyli 7/10.

ocenił(a) serial na 10
per333

Wow, pierwszy raz spotykam się z taką opinią na temat serialu, że po 4 sezonie następuje zniżka formy - u mnie, jak i u wielku jest wprost przeciwnie, 4 pierwsze sezony są świetne, ale to od 5. i momentu pojawienia się postaci Forresta Whitakera z serialu robi się prawdziwy rollercoaster, nie zwalniając już do samego końca

ocenił(a) serial na 9
Pauleta

Whitaker ma to do siebie, że potrafi namieszać gdziekolwiek się nie pojawi, przynajmniej jak ja go widzę to szczerze go zaczynam nienawidzić ale postaci jaką gra bo aktorem jest bardzo dobrym.
Zniżki formy serial nie miał wg mnie ale w pewnym momencie męczące stało się to, że zawsze obrywała rodzina Vicka (jak nie zawsze to na pewno systematycznie), skoro tak ich kochał to czemu nie widział, ze to co robi obraca sie przeciwko niemu - zawsze.
Mam też jedno pytanie, wg Ciebie co sie stało z Victorem Samuelem ? Ostatnia scena pokazuje jak wychodzi z swoją bronią zza paskiem, skończył tak samo jak Shane ?

ocenił(a) serial na 9
Pauleta

To prawda, że zrobiło się ciekawiej jak pojawił się Whitaker, dlatego dla mnie sezon 5 był najlepszy, mógłby być finałowym. Szkoda że w następnych sezonach Whitaker już nie wystąpił, był krok od zgarnięcia Vica, choć trochę naginał zasady. Ale ten aktor coś w sobie ma że potrafi przyciągnąć uwagę, podobnie jak w filmie Phone Booth gdzie grał kapitana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones