PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Nudny

ocenił(a) serial na 7

Skończyłem (w bólach) 4 sezon i ten serial ogranicza się do: "panie daj mi siłę, abym wytrwał w tym postanowieniu", "znajdź mi coś na Vic'a" oraz "gdzie możemy znaleźć X? - nie wiem! - Słyszałem, że handlujesz trawą. Byłaby wielka szkoda, gdyby... - dobra, dobra. Jest tu i tu". Serial ma kilka bardzo mocnych wątków i scen, zwrotów w fabule, ale ogólnie dla mnie jest nudny jak flaki z olejem. Co odcinek prawie to samo, ostanie odcinki to w zasadzie przewijałem bo nic się nie działo. Nie można go porównywać do "The Wire" ani BB. To zupełnie inna liga. Zmęczę to do końca i nie będę do niego wracał.

ocenił(a) serial na 10
Rafcyk

po co się męczyć w takim razie

ocenił(a) serial na 7
damianmarcinek

Bo zaczalem ten serial i chce go skonczyc. Nie lubie inaczej.

ocenił(a) serial na 10
Rafcyk

Prawidłowo, oglądaj dalej - od piątego sezonu zmieniłem zdanie o The Shield, z bardzo dobrego (tak 8,25/10) awansował na czysta 10, a ostatni sezon to najlepsza rzecz jaką widziałem, a trochę widziałem. Polecam:)

ocenił(a) serial na 10
Rafcyk

I jak, skończyłeś? Jestem ciekaw Twojej opinii, bo mi też przeszkadzało to, że śledztwa w 70% polegają na tym samym, kilka spraw było ciekawszych ale to nie one stanowią rdzeń serialu. Moim zdaniem 5. i 7. sezon to perełki a końcówka tak mi rozwaliła łeb, że przez miesiąc nie mogłem zacząć nowego serialu, bo za bardzo siedziała mi w głowie świadomość że takiemu poziomowi żaden serial nie dorówna. BB oglądałem - genialny serial, 10/10 ale bardzo bazuje na efektownych akcjach pod publiczkę, Shield jest pod tym względem bardziej oszczędny i realistyczny.

ocenił(a) serial na 7
AdWienc

Siema. Skonczylem jakis czas temu. Mam mieszane uczucia. No faktycznie koncowka wywolala u mnie mase zlosci. Ostatnie dwa odcinki to byly nagle zwroty akcji. Nie spodziewalem sie takiego obrotu. Za to duzy plus! Nie podejrzewalem tez, ze Vic zachowa sie tak ku..wsko, ale troche wg mnie za szybko skonczyli serial. I same dwie ostatnie minuty jak bierze bron i wychodzi... Zajebiste! Tylko co dalej? No wlasnie. Tak urwali z dupy ten serial. Liczylem bardzo, ze rozwina watek Dutcha bo kazdy chyba pamieta scene z kotem po odcinku gdzie rozpracowywal tego dzieciaka. Mi opadla kopara. Bardzo zlozona postac ale poswiecili ja na rzecz jakis bzdurnych sledztw z tym drugim detektywem. Macie racje, ze serial jakos podobny do Breaking Bad, ale wg mnie wciaz zbyt dlugi przynajmniej o 2 sezony. Sledztwo dot. Lema utknelo i zapchali jakimis watkami pobocznymi i dopiero przyspieszyli na sam koniec. 10 na pewno nie dam temu serialowi, ale na pewno warty obejzenia. Wciaz uwazam, ze The Wire kladzie ten serial na lopatki:) Pozdr!

ocenił(a) serial na 10
Rafcyk

Z Dutchem też mnie to wkurzyło, wątek z tym zabójcą można było bardziej rozwinąć, bo to nie był kolejny psychol jakich wiele, a scena z kotem nadała Dutchowi nowego wymiaru. Szkoda, że potem nie było ani jednego odniesienia do niej.
Czy zbyt długi? Może, mi się świetnie oglądało wszystkie sezony. Z końcówką mam ten problem, że mimo że rozłożyła mnie na łopatki to nie wiem, czy takie ucięcie uznać za geniusz czy nie. Bo z jednej strony to kapitalnie pokazało postać Vica, minuty nie potrafił wysiedzieć w bezczynności, od razu ułożył w głowie jakiś plan i takie zakończenie ma sens, bo w zasadzie nie potrafię wymyśleć co Vic w tej sytuacji mógł zrobić, a serial mógłby się zmienić w Rambo w LA. No a z drugiej strony to wku.rwiłem się niesamowicie, że to się tak skończyło, chciałem więcej :)

5-ty sezon BB to w zasadzie lustrzane odbicie Shield, tyle że BB ma bardzo przewidywalne zakończenie, a Shield...zakończenie wątku Shane'a było tak mocne, że musiałem zrobić 5 minut przerwy na oddech i ostatnia scena z Ronniem - niesamowite! Nie mogę się nachwalić tego serialu, ostatni odcinek to niezapomniane przeżycie i najlepszy serialowy finał jaki widziałem do tej pory.

ocenił(a) serial na 7
AdWienc

No final byl naprawde mocny. W BB spodziewalem sie innego zakonczenia. Myslalem, ze obaj zgina albo Walter poswieci Jessie'go. No prawde powiedziawszy przy tym zakonczeniu The Shield nie wiem czy Vic ma jakiekolwiek szanse z tymi ludzmi. Dlatego chyba jedynym rozwiazaniem by bylo jakby porwal czolg z bazy wojskowej i zaczal Vendette i zginal na koncu:)

ocenił(a) serial na 10
Rafcyk

Bardzo podoba mi się taki mały szczegół, który dodaje jeszcze pikanterii zakończeniu - gdy aresztowano Ronniego, Dutch mówił, że idzie siedzieć na 10 lat. Wychodzi na to, że Vic nie przyznał się do wszystkiego, bo przecież, gdyby powiedział o zabójstwach, których dokonywali, Ronnie dostałby dożywocie. Nie wiem, czy twórcy tak to zaplanowali, ale jest to kolejny powód, żeby uznać postać Vica za genialną kreację.

ocenił(a) serial na 6
Rafcyk

ja odpadłem na 4 sezonie i już nie chcę wracać do tego serialu, do "the wire" się nie umywa, szkoda czasu by dalej to oglądać.

ocenił(a) serial na 7
Rafcyk

Dla mnie rewelka niesamowita. Nie mogłem się oderwać. Ale tylko 2,3,4 i 5 część. Szósta nudna, jestem na piątym odcinku siódmej części, i oglądam tylko z rozpędu. Zbyt długi tasiemiec, zbyt naciągane, problemy. Porównując do The Wire, nie mam pojęcia który lepszy.....

Rafcyk

Czy może być coś śmieszniejszego nić ktoś kto ogląda cztery sezony serialu który według niego jest nudny? Swoja drogą to najbardziej absurdalny zarzut jaki można wyciągnąć wobec tego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones