PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Jedyne do czego musiałem się przyzwyczaić i co często mnie raziło w The Shield to brutalność policji - za często przede wszystkim i często wg mnie bez powodu - z czasem ową brutalność widać było w niemal każdym kolejnym odcinku. Względna równowaga jest zachowana w Chicago PD jeżeli o to chodzi.

"Podobny" tu mam na myśli tematyka: dragi/narkobiznes/gangi/praca służb/itp. Oglądałem oczywiście The Wire - to był najlepszy serial tego typu przede wszystkim jeżeli chodzi o realizm - osobiście oglądam tylko takie seriale/filmy gdzie to co się dzieje jest prawdziwe tzn. tak jak w prawdziwym świecie wygląda. Przykład skrajny to serie typu CSI/NCIS/etc - nie cierpię. To jest taki mój osobisty filtr. Od początku spodobało mi się Breaking Bad, Rodzina Soprano tak jak i Chicago PD czy też Chicago Med - tematyka medyczna również mnie interesuje - tylko, że chyba najbardziej znany Dr.House jedynie z początku mi podszedł - gdyby jak w Chicago Med prezentowane przypadki chorób czy też konkretne procedury medyczne(postępowanie,podawane leki,itd.) były takie z życia wzięte i na czasie byłoby inaczej.

Może mógłby ktoś polecić jakiego serialu warto by obejrzeć 1-2 odcinki czy mi podejdzie ?

kfap

Polecam "Oz". Tematyka więzienna, ale klimat bardzo zbliżony do "The Shield". W USA serial kultowy, u nas praktycznie nieznany, a szkoda. Jeśli nie wkręcisz się po pierwszych 2, 3 odcinkach, to odpuść, bo "Oz" od razu wskakuje na wysokie obroty i trzyma je przez wszystkie sezony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones