PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

co zacząć oglądać?co jest ciekawsze?

juleczka0

Koleżanko powiem tak, napewno oba, jesli lubisz szybką akcję to The Shield, The Wire mimo mniejszej ilości odcinków jest bardzo mozolne ale też warto bo oba seriale są bardzo dobre. Chociaż jak dla mnie The Shield is number one series ever.

ocenił(a) serial na 10
juleczka0

Jedyne co te seriale maja ze soba wspolnego to policja. The Shield jest serialem dynamicznym i pelnym zwrotow akcji gdzie nudzic sie nie bedziesz ale z drugiej tez strony jak to serial, minimalnie zbyt kolorowy momentami (za duzo szczescia glownym bohaterom) co i tak nie zmienia faktu, ze jest to moj ulubiony serial.
The Wire zas oglada sie w spokoju i bez wiekszych wyskokow. Tutaj juz nie napotkasz watkow magicznych gdzie ktos mial cudownego farta. Jak cos sie jeblo, to sie jeblo. Jest to oczywiscie tez super serial tak wiec odpowiednim pytaniem byloby ktory serial zaczac ogladac najpierw a nie ktory tak a ktory nie. Oczywiscie kolejnosc nie ma znaczenia.

Lukaszzz_2

zdecydowanie popieram w 100%

Lukaszzz_2

Dziękuję Łukasz,Twoja opinia wiele dla mnie znaczy.

ocenił(a) serial na 9
Lukaszzz_2

Może i kolejność nie ma znaczenia, ale jak już chce się obejrzeć oba, to polecam zobaczyć najpierw The Wire. Zrobiłam odwrotnie i przyzwyczaiłam się do tej dużej ilości przemocy, korupcji, akcji w The Shield i później przez dobrych kilka odcinków The Wire, czułam, że czegoś mi brakuje. Miłego oglądania:)

juleczka0

Polecam The wire.

juleczka0

Wlasnie skonczyłem the wire. I polecam na 200% serial nietuzinkowy opisuje jak dziala metropolia na wszystkich trzech poziomach: ulica, policja i polityka. The shield nie widzialem i sie zastanawiam ktory serial zaczac czy Oz czy the Shield. W kazdym razie the wire najlepszy jaki datad widzialem i mam watpliwosci ze kiedys rownie dobry zobacze.

ocenił(a) serial na 10
kii

o, fajnie, że ktoś się jeszcze interesuje takimi serialami jak Oz, cokolwiek wybierzesz najpierw będzie dobrym wyborem - oba seriale to najwyższa półka z możliwych
a poza tym, taka rada, zmiataj z tego forum natychmiast, bo pełno tu nieoznakowanych spoilerów, nie polecam w ogóle przed obejrzeniem serialu spoglądać choćby na nazwy tematów, bo niestety nie wszyscy się pilnują

ocenił(a) serial na 10
juleczka0

Ja próbowałem oglądać to prawo ulicy i po 3 odcinkach odpadłem, a jestem maniakiem seriali. Natomiast w the Shield się zakochałem i za niedługo skończę oglądać wszystkie sezony :)

juleczka0

The Wire to jest jedyny serial który pokazuje całość, cały system funkcjonowania wielkiego miasta(mówię tu o stanach, choć w wielu krajach na świecie może być podobnie) od przestępczości poprzez policję, system szkolnictwa jak i politykę. Nie ma tam bohaterów, wygranych czy przegranych tylko ludzi starających się przetrwać w tej grze. Takiego realizmu nie zobaczy się w żadnym innym serialu, to tak jak by się oglądało dokument na discovery o życiu.

ocenił(a) serial na 8
juleczka0

The Wire jest lepsze pod względem scenariusza, realizmu, dialogów, gry aktorskiej.
Wśród najważniejszych notowań seriali cztery są brane pod uwagę jako ten najlepszy
jaki kiedykolwiek wyprodukowała tv : Twin Peaks, Sopranos, The Wire, Breaking Bad.
Ale blisko tego poziomu są np: Rzym, Gra o tron, Oz, Sześć stóp pod ziemią czy True Detective.

ocenił(a) serial na 6
returner

A jakie to są te najważniejsze notowania seriali? Gdzie najduszniej takie rankingi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones