PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

The Shield a The Wire

ocenił(a) serial na 10

(będzie pare spoilerów)
No więc jako wielki fan The Wire podchodziłem sceptycznie do tego serialu."The Wire" to dla mnie dzieło skończone, doskonałe w każdym calu.Charakterystyczne , kultowe sceny, postacie , no i ten realizm !!Tak więc, gdy przeczytałem o "the shield" jako o najlepszym serialu policyjnym zdenerwowałem się lekko, szczególnie gdy plakat wyglądał trochę niepoważnie.Jak to ? Jeden policjant ? Kurde myślałem , że następna komercha w stylu CSI czy coś jak to. Więc odłożyłem oglądanie na jakiś rok, aż w końcu z nudów i braku innych seriali do oglądania włączyłem "the Shield"
Gdzie ja kurwa byłem ?!?! Poza tym, że jest mało prawdopodobne, że policjant może robić takie rzeczy przez tyle czasu i nie być złapanym i skazanym, realizm jest na poziomie tego z "the Wire". Niby cały serial się na tym opiera, ale to w końcu serial nie dokument !!Praca w policji bez błyskotek jak w CSI , sprawy i historie na najwyższym poziomie, postacie i aktorzy - genialni. Tego słowa się nadużywa, ale oni są genialni !!
Gdy ktoś narzeka na polskie seriale i mówi o "aktorach" że to słabizna, a jego oponent przywołuje jako argument , że w USA tez jest papka , to ja tylko mogę powiedzieć :Pokażcie mi polski serial na poziomie "The Wire" albo "The Shield". Pitbull ? sorry , fajny serial ale tyle. I co ? tyle. A co np. z "Six Feet Under" albo "it's always sunny in philadelphia" ?Jakieś polskie odpowiedniki. O śmierci i życiu w ten sposób w Polsce ? Jasneeeeee .... (zaraz się moralnie właściwi ludzie by oburzyli) Do dziś chciałem dać ocenę "9" The Shield".Po scenie z 14 odcinka trzeciej serii , gdy Lem pali forsę w tym piecu a reszta go próbuje obezwładnić moja ocena to 9.8.(odejmuję 0.1 pkt za to o czym wspomniałem wcześniej.I następne 0.1 za tą irytującą czołówkę ( gdy scena jest zaciemniana klatką z nazwiskami a fonia leci dalej, tak mnie ona irytuje . )Po tej scenie muszę stwierdzić, że to czysta doskonałość. Scena dla mnie kultowa !! The Wire 10/10 , The Shield 9.8/10. A czym się różni "the wire" od "the shield" . Ten pierwszy jednak się wolno rozkręca, i nie wali między oczy od razu jak "the shield".
I jakże mnie cieszy, że jeszcze 4 sezony przede mną !! :D 48 odcinków !!
P.S. Lem to moja ulubiona postać, kurde trudno gościa nie lubić .
P.S. 2. Polecam ten serial każdemu, kto przedkłada realizm i poziom produkcji nad rozrywkę w stylu CSI. Proponuję obejrzeć najpierw The Wire , potem The Shield bo seriale są siebie godne !!
P.S. 3 Odnoszę wrażenie, że teraz w USA prawdziwi i najlepsi aktorzy pracują w TV. Czy ma ktoś tak samo ?

ocenił(a) serial na 9
MoRRs_Z_LaSu

oglądaj dalej, a za 5 sezon cię powali. Jak dla mnie 5 seria tego serialu jest jedną z najlepszych serii jakie w życiu oglądałem

ocenił(a) serial na 10
Christopher_Moltisanti

:| LEM !! Kurwa .... Właśnie skończyłem, tego skurwiela Shane'a nigdy nie lubiłem. Ostatnie dwa sezony mi zostały ....
Zmieniał opinie !! 10/10 . Geniusz !! choćby nie wiem jak zjebane ostatnie sezony mogły być , nic nie zmieni tej oceny.
Wiem zresztą, że poziom będzie ciągle taki sam, taki serial się nie skurwi .... I ten Kavanaugh . Kurde, zrobiło się osobiście :D
Ale to tylko potwierdza, że serial jest genialny. Aktorstwo na niesamowitym poziomie. The Wire miał dla mnie Bubbles , The Shield miał Lema , ech kurde .. Jaka szkoda, że kiedyś musze ten serial skończyć.
P.S.
Nie wiedziałem , że FX Network robi takie dobre seriale. Myślałem , że skoro należą do News Corporation to będzie typowo komercyjna papka. A tu mają w swoim repertuarze takie perełki jak "Damages" , "It's Always Sunny In Philadelphia" no i "The Shield"
Alternatywa dla HBO , choć HBO ma więcej genialnych produkcji.

ocenił(a) serial na 10
MoRRs_Z_LaSu

Polecam również serial "Southland". Bardzo podobny do "The Shiled" i równie realistyczny. Opowiada o pracy gliniarzy z LAPD (detektywów jak i mundurowych). Powstały 2 sezony, 3 jest zapowiedziany na styczeń przyszłego roku. POLECAM.

ocenił(a) serial na 10
Christopher_Moltisanti

5-ty sezon to istny geniusz, w życiu nie widziałem nic tak emocjonującego, końcówka powaliła mnie na kolana, myślałem, że wywalę TV przez okno. 7-my też fantastyczny. Z jednej strony żałuję, że obejrzałem ten serial, bo już nigdy nie przeżyję tego samego co przez te 7 sezonów. Oby Wire spełnił oczekiwania.

MoRRs_Z_LaSu

zgadzam sei z Toba w 99%. ten jeden procent to za okreslenie Pitbulla, ze jest poprstu fajny. Moim zdaniem jest zajebisty a aktorzy... no wybacz ale dorocinski jest napewno lepszy od Michael Chiklis... no a jeszcze grabowski itd

no ale to o the shild... serial naprawde warty obejrzenia. rewelka!

ocenił(a) serial na 9
Marx_6

no aktorstwo w the shield jest na najwyższym poziomie, gra vica, dutcha czy kavanaugha to mistrzostwo świata, świetny serial ja go już skończyłem ponad pół roku temu, wciągający, dużo akcji i jest wg mnie lepszym serialem od the wire. the wire powoli się rozkręca, malutko akcji, nie taki wciągający i ciekawy jak the shield

ocenił(a) serial na 10
mucka77777

Masz prawo do opinii, tak jak i ja. Moja opinia jest taka, że twoja opinia jest do niczego. W11 też ma więcej akcji od "the Wire" to znaczy, że jest lepsze ?

ocenił(a) serial na 9
MoRRs_Z_LaSu

wiadomo że nie po prostu dobre są takie seriale co się w nich dużo dzieje są wciągające a nie co rzadko coś się dzieje, the wire jest dobrym serialem ale bardzo mało się w nim dzieje i bardzo często mnie nudził

ocenił(a) serial na 10
mucka77777

Tylko mnie to utwierdza, że The Wire jest genialne. Chcesz taniej rozrywki bez składu i logiki - Prison Break.

ocenił(a) serial na 8
MoRRs_Z_LaSu

wara od prison break ;]. w swojej kategori pierwszy sezon to mistrzostwo swiata

ocenił(a) serial na 8
da_markos

Oz przecież jest dużo lepszym serialem o więzieniu. I już pierwszy sezon ma lepszy od pierwszego PB,
z tym, że w Oz poziom nie spadał jak to w przypadku PB.

ocenił(a) serial na 7
mucka77777

Zdecydowanie The Wire. Shield jest monotonny i zbyt zagmatwany a sprawy w kazdym serialu sa sztampowe i wciaz te same. The Shield wg mnie za dlugi o 3 sezony. Pozniej staje sie nudny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones