PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Właśnie skończyłem oglądać 7 sezon The Shield. Wcześniej zachwycałem się Dexterem i Breaking Bad (które również są na b. wysokim poziomie). Jednak The Shield w moim 'rankingu' wskakuje na miejsce numer 1 i chyba dłuugo będę musiał czekać aby pojawiło się coś nowego co tak by mnie pozytywnie zaskoczyło. Przede wszystkim w The Shield to jest świetne że z każdym kolejnym sezonem jest coraz lepszy a trzy ostatnie sezony to 'urywają dupę'. Jeżeli doda się do tego niesamowite aktorstwo, klimat i realizm no to cóż... arcydzieło!
Tylko jedno mnie dziwi a mianowicie to że ten serial jest tak mało znany! Albo u nas jest mało znany albo to mnie ominęły wszystkie informacje na jego temat, bo stosunkowo niedawno się dowiedziałem, że coś takiego istnieje.

ocenił(a) serial na 9
zaxnhwzg

Ja właśnie zamierzam wkrótce obejrzeć The Shield. Słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tego serialu. Jeśli nie oglądałeś to polecam jeszcze zobaczyć The Sopranos i The Wire. Dwa moje seriale nr 1 (chociaż Sopranos minimalnie wyżej oceniam).

Dexter_2465

The Wire widziałem, The Sopranos jestem w trakcie (pare lat temu oglądałem w tv ale to jakoś od środka i w ogóle nie pamiętałem ocb, więc zacząłem od nowa).

ocenił(a) serial na 10
zaxnhwzg

Obejzec sobie powiniennes tez Deadwood i OZ - kolejne genialne seriale.
Naprawde godne polecenia jest rowniez Six Feet Under - nie ma co sie zrazac tematyka, serial jest swietny (akczolwiek inny od reszty tutaj wymienionych - chociaz w sumie to do The Sopranos jest podobny. Tyle ze tutaj pokazana jest rodzina pogrzebowa, a nie mafijna).

QlimaXer

O serialu OZ słyszałem aczkolwiek go nie oglądałem, może w dalszym planie to zrobię. Deadwood, nigdy o tym nie słyszałem, wydaje się, że ma swój ciekawy klimat tak jak Boardwalk Empire, chyba się skuszę w wolnym czasie. Dzięki.

ocenił(a) serial na 9
zaxnhwzg

Przykro mi się z tym faktem zgodzić, ale rzeczywiscie ciężko będzie znaleźć równie dobry serial policyjny. The Shield miał wszystko co trzeba w idealnych proporcjach. I natychmiast, kiedy wciągasz się w pierwszy odcinek pierwszej serii, już nie możesz się od niego uwolnić, aż do finałowej sceny siódmego sezonu. Genialny.
Próbowałem potem The Wire, Blue Bloods i kilka innych policyjnych... to zdecydowanie nie to co The Shield. Chyba poprzednio tylko Sleeper Cell tak mnie wciągnęła.

markowe_filmy

btw wie ktoś dlaczego nie mogę ocenić tego serialu? Pisze mi "Serial czeka na swoją premierę", aczkolwiek widzę że niektórzy już ocenili.

ocenił(a) serial na 7
zaxnhwzg

Serial oceniłem na 7\10 dlaczego? wymienię zalety największa dla mnie Świetna gra aktorów ciekawa fabuła,szybka akcja,gangi,śledztwa.Ale możecie się nim zachwycać ja jednak nie będę teraz wady właściwie jedna ZAKOŃCZENIE.
Producenci mieli za pewne w planie jeszcze kilka odcinków jednak z jakiegoś powodu na tym zakończyli.Więc jeśli oglądasz 7 sezonów i serial kończy się w takich okolicznościach że detektyw Dutch Wagenbach jest podejrzany o morderstwo i nic z tym nie zrobili to chyba jakaś pomyłka w sumie powinni go aresztować znaleziono dowód w jego śmietniku i syn zaginionej zeznawał na jego nie korzyść więc wypadało nagrać przynajmniej jeden odcinek i jakoś to wszystko zamknąć.O ile losy Vicka Makey zostały wyjaśnione to niestety Pan Ronnie Gardocki i znów plama tam też nie wszystko zostało zamknięte na ostatni guzik.Cóż Breaking Bad po 3 sezonach jak dla mnie miesza The Shield,Lights Out też zapowiada się świetnie aczkolwiek to inne klimaty.Pozdro.

ocenił(a) serial na 10
norania0

Co do sprawy morderstwa i Dutch'a - dla mnie jest to smieszne, ze mozna byc oskarzonym za cos, co zostalo wrzucone do smietnika, ktory jest ogolnie dostepny dla wszyskich... Kazdy moze tam cos wrzucic i podpalic....
W pierwszych sezonach sadzilam, ze postac Dutch'a diamtralnie sie odmieni - po tym jak udusil kota mial taki wzrok, ze pomyslalam" "ocho.. to juz nie bedzie ten sam detektyw" - wtedy moze i by mogl zamordowac te babke.. ale w tej sytuacji jednak synus zabil mamusie.

ocenił(a) serial na 10
markowe_filmy

"Próbowałem potem The Wire, Blue Bloods i kilka innych policyjnych... to zdecydowanie nie to co The Shield."
To trochę mnie zasmuciłeś, bo przede mną ostatni sezon "The Shield" i miałem nadzieje co do "The Wire" jako następny serial, ale i tak jeszcze go obczaję.

ocenił(a) serial na 9
JackBauer

Sleeper Cell jest równie emocjonujący, tyle, że o terrorystach. A i Homeland nie odstaje z napieciem. Z kolei brytyjski Falcón jest niesamowicie zaskakujący, aczkolwiek to typowy serial detektywistyczny.

ocenił(a) serial na 8
markowe_filmy

wg mnie the wire był niesamowity,jeden z najlepszych seriali, dlatego,tez widzac te pozytywne komentarze o the shields ciesze sie,ze ten serial dopiero przede mną:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones