PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 229
ocen
8,1 10 1 6229
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Jestem zdziwiony zachowawczymi wypowiedziami na temat tego serialu, na tym forum.
Owszem widać pochwały, ale dziwi mnie dlaczego nikt nie napisał że jest to po prostu serial wybitny. Z początku myślałem że jest to zwykły serial policyjny w typie jakiegoś csi, wiadomo choćby był jak najsprawniej zrealizowany, to jednak nie spodziewałem się że tego typu produkcja mnie zaciekawi. Jednak serial ten ma ciekawą zamkniętą fabułę, wspaniałe zakończenie i bardzo interesujących bohaterów, Jednym słowem jest to po prostu wyjątkowo piękny serial.

ocenił(a) serial na 10
bjt2023

Ma w sobie to coś. Oglądałem trochę seriali, ale najlepsze wspomnienia mam właśnie z The Shield, a także Sopranos, The Wire, Breaking Bad i Boss.
Zakończenie (właściwie dwa ostatnie odcinki) jest naprawdę mocne, jedno z najlepszych (obok Sopranos i Six Feet Under) - zapada w pamięć.

ocenił(a) serial na 8
panocek0

A jak oceniasz Rzym, Gra o tron, Twin Peaks, Oz, True Detective, Fargo ?

ocenił(a) serial na 10
returner

Mam zasadę że oglądam seriale które już się zakończyły. Denerwuje mnie czekanie rok na dalszy ciąg, bo przez ten czas sporo zapominam. Rzym czeka pierwszy w kolejce seriali, w tym miesiącu się nim zajmę, zaś Twin Peaks budził we mnie mieszane odczucia, zwłaszcza przez spadek poziomu w drugim sezonie. Serial był intrygujący i tajemniczy, klimat to bez wątpienia jego mocna strona. Docenić należy także to że został stworzony ponad 20 lat temu, kiedy poziom seriali był dużo niższy, a i tematyka przeważnie mało oryginalna.
Mnie ten serial nie porwał, był ok, oceniłem go na ,,7". Rozumiem jednak osoby które dały mu ,,10" i uważają za jeden z najlepszych, bądź też najlepszy, bo posiada cechy serialu wybitnego. Myślę że serial ten porównać można do Carnivale, ze względu na tajemniczość, klimat. Mi bardziej przypadł do gustu Carnivale.
Co do Oz, to był to bardzo dobry serial, przyjemnie się oglądało. O włos ustępuje jednak w mojej ocenie przytoczonym wcześniej przeze mnie pięciu serialom. Można powiedzieć że razem z: Deadwood, Gliniarze z Southland, Luther i The Take tworzy drugą piątkę seriali, troszkę ustępujących mojemu TOP5.

ocenił(a) serial na 8
panocek0

Kiedyś właściwie tylko "Robin of Sherwood" oraz "Twin Peaks" były świetnymi serialami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones