PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 232
oceny
8,1 10 1 6232
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Może przewrotnie, może prowokująco zacząłem ale... od czegoś trzeba zacząć.

Bo Vic niczym wiedźmin walczy ze złem, skutecznie niszcząc przestępców, ale sam jest niczym potwór. Nie przebiera w metodach, morduje, kradnie, oszukuje, a mimo to widz darzy go sympatią. Przynajmniej ja.

Mam problem z moralną ocena Vica. Duży. Mimo że serial skończyłem oglądać miesiąc temu, to wciąż wywołuje u mnie mieszane uczucia.

Dlatego dałem 8/10.

ocenił(a) serial na 9
dominiorek

"Walcząc z potworami uważaj, by nie stać się jednym z nich." Wiedźmin Geralt był dobry, Vic stał się sku*wysynem, który nie rozumiał, że wolność to nie jest najcenniejsza rzecz jaką posiada.

ocenił(a) serial na 8
Xerox1991

A czy nie masz wrażenia, że wszystko co Vic robił, było dla jego rodziny? Dla rodziny zdradził nawet swojego ostatniego partnera i złamał wszystkie zasady, którymi się wcześniej kierował. To nie był zwykły strach przed śmiercią czy wola przeżycia. Z drugiej strony był bardzo dobrym gliną i potrafił zachować względny pokój na ulicach.

Nie potrafię jednoznacznie określić Geralta, czy był tylko zły, czy tylko dobry. Po prostu jego metody i potwory były inne... Ale gdy zachodziła konieczność też nie przebierał w środkach i zabijał każdego, kto się nawinął pod miecz!

ocenił(a) serial na 9
dominiorek

Vic w pogoni za kasą stracił duszę i rodzinę. Nie potrafił przyznać, że sam nie jest w stanie utrzymać swojej rodziny, odpychał żonę gdy ta chciała wrócić do pracy. Oszukiwał siebie i to zniszczyło jego rodzinę oraz wszystkich jego bliskichprzyjaciół. Gliną był dobrym, ale ociekającym szambem.

Dla mnie Geralt był dobry, taki rycerz nie będący rycerzem. Pozbawiony nadęcia i otoczki. Bronił słabszych i uciskanych jak rycerz bez skazy i zmazy powinien. Chociaż było mi go mega szkoda, bo jego życie przepełnione było goryczom i zmęczeniem nieustającą przemocą.

Takie ja odnoszę wrażenie obydwu postaci, chociaż obie postaci lubię. Z Shield i tak Claudette oraz Dutchboy są moimi ulubionymi postaciami. Ronnie wydaje mi się, że był bezbarwny i taki nijaki cały czas. W Wieśku znowóż uwielbiam Regisa :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones