Światełko (2023)
Światełko: Sezon 1 Światełko sezon 1, odcinek 3
odcinek Światełko (2023)

Światełko | Ojczyzna

Motherland 48m
6,9 36  ocen
6,9 10 1 36
Światełko
powrót do forum s1e3

Film ukazujący problemy Żydów w II wojennej Holandii, podobno biograficzny, ale faktów tam jest tyle tylko, żeby jakoś wszystko do siebie pasowało. Kompletnie nie rozumiem tego wątku homoseksualnego. Brat Miep nie był gejem na litość boską. Zresztą w ogóle nie istnieje i jest to fikcja. Jakby dramat tej rodziny nie hyl wystarczającym wątkiem

ocenił(a) serial na 6
Herbatka_Lipton

Wątek ruchu oporu, w którym część bojowa to homoseksualiści jest zbędną próbą politpoprawności. Inna sparawa, że klub gejowski działa prawie legalnie w środku Amsterdamu. Trudy okupacji w Holandii widzimy dopiero pod koniec gdy Niemcy odcinają dostawy żywności. Centralna i wschodnia Europa miała to codziennie praktycznie od początku wojny.

Herbatka_Lipton

buhaha xDD trzeba się cieszyć, że żadnego tranzystora nie dali w filmie :)

ocenił(a) serial na 9
a__s

Praktycznie w każdym filmie lub serialu Netflix musi być gej i musi być pozytywnie przedstawiony. Poza tym w serialu działa sobie klub bejowski w knajpce na rogu ruchliwej ulicy a jak wiadomo Niemcy tępili gejow. Dziwnym trafem taki klub działa sobie w najlepsze i głupi Niemcy nie są w stanie go zlokalizować :-)