PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112367}

Życie na fali

The O.C.
7,6 36 845
ocen
7,6 10 1 36845
6,0 3
oceny krytyków
Życie na fali
powrót do forum serialu Życie na fali

1. Czy jest to serial o życiu młodych ludzi, czy romansidło, gdzie cała reszta schodzi na drugi plan?
2. Są ciekawe postaci kobiece?
3. Czy porusza jakieś problemy młodych ludzi?
4. Czy to pozycja głównie dla nastolatków, której osoba mająca 23 lata lepiej nie powinna tykać,
bo będzie dla niego zbyt płytka?

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

Ja uwielbiam OC! Mam 20 lat, serial skończyłam oglądać kilka lat temu ale wciąż mam do niego ogromny sentyment i w gorszych chwilach wybiórczo oglądam odcinki i zawsze poprawiają mi humor. Bohaterowie mają swoje hobby, pasje , serial nie opiera się tylko na ich życiu miłosnym , wątki często dotyczą marzeń, ambicji, widać tu ewidentnie jaką kto lubi muzykę, film, książkę, łatwo się identyfikować z postaciami z serialu bo ich życie jest pokazane bardzo drobiazgowo - w wielu serialach nie mają znaczenia np pokoje bohaterów, młodzi ludzie w serialach traktują dom jak hotel i odnoszę wrażenie, że bohaterowie są pozbawieni intymności, w OC tak nie jest. Co do pytania pierwszego to jasne, że miłosne wątki są ważne ale często schodzą na drugi plan, w serialu dużo się dzieje ale nie jest tak że trudno się połapać i nie ma się wrażenia, że ogląda się telenowele :) Ogólnie serial jest zabawny, wzruszający, z naprawdę świetną (!!) dobrze dobraną muzyką. Postacie kobiece...uważam że męskie są o wiele ciekawsze choć sama uwielbiam Summer i grającą ją Rachel. Punkt 4, mamy tu raczej typowe problemy poruszane w filmach dramatach i serialach : adopcje, narkotyki, alkohol, przemoc, złamane serca, niechciane ciąże , konflikty pokoleń,, problemy z pracą, szkołą, trudne wybory dotyczące studiów, nietolerancję , różne patologie w rodzinach... Serial nie jest płytki, myślę że uczy a widzowie dojrzewają razem z bohaterami i dziel.ą ich problemy i radości, ja bardzo przeżywałam wszystkie odcinki. Sama nie wiem jak przekonać kogoś do oglądania tego serialu bo tak sobie myśle, że ,można pomyśleć, że to wszystko już było...ale w OC jest coś wyjątkowego :)
W skrócie gdyby nie chciało Ci się tego czytać wszystkiego ;
1.Serial wielowątkowy, nie skupia się gównie na romansach (mają one znaczenie ale często nie pierwszorzędne)
2.Ciekawe są postacie np matek w serialu, postacie dwóch głównych damskich bohaterek (Summer! <3)
3.porusza wiele problemów z których złamane serce są najmniejszym :)
4.Nie uważam, żeby serial był tylko dla nastolatków a przynajmniej nie obecnych - oni się zanudzą bo nie ma brutelnego seksu a bohaterowie nie zmieniają partnerów co 3 odcinki. Serial jest według mnie jednym z tych ambitniejszych z serii 'dla młodzieży'
Plus dobra gra aktorka i świetna, genialne muzyka! :) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
MistrzSeller

Polecam serial bo właśnie nie jest typowym serialem dla nastolatków, porusza wiele problemów młodych ludzi (licealistów, a potem studentów), ale i trochę starszych (w tym przypadku rodziców) i uwielbiam w tym serialu prawie wszystkie postacie. Gdy obejrzy się go pierwszy raz do końca zastanawiasz się nad swoim życiem, po prostu daje do myślenia. Będziesz chciał obejrzeć kilka razy i nigdy ci się nie znudzi. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Nigdy nie oglądałam takiego świetnego serialu. Daje do myślenia. Trzeba wziąć też pod uwagę że od początku serialu minęło 10 lat więc jeśli ci to nie przeszkadza to na pewno będziesz zadowolony, ale serial i tak dla mnie jest zdecydowanie ponadczasowy.

MistrzSeller

Zdecydowanie warto ten serial obejrzeć. Jest to jedna z najlepszych produkcji młodzieżowych, a może i najlepsza. Wszystko jest dopracowane, no i ten klimat. Od czasu do czasu oglądam znowu i nic nie traci, a może doceniam nawet bardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones