PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696445}

12 małp

12 Monkeys
7,0 5 474
oceny
7,0 10 1 5474
12 małp
powrót do forum serialu 12 małp

Ocena IMDb - 8,0 (4 776 głosów)
Ocena FW - 6,6 (562 głosy)

Naprawdę w Polsce są same bezguścia?!

martinos1985

Może na IMDB na serial głosują w większości mieszkańcy usa, którzy słyną z "bezguścia"? a każdy inteligentny Europejczyk oleje ten głupi i naiwny serial.

perun_6

Jakbyś miał tam konto, to byś wiedział, że gadasz kompletnie od rzeczy :)
Reasumując to my wychodziy na bezguścia oceniając tak nisko taki świetny serial.

perun_6

To tak, żeby cię trochę oświecić ;) Może przestaniesz gadać od rzeczy :)

US users (766 głosów) - ocena 8.0
Non-US users (3250 głosów) - ocena 7.9

Teraz już rozumiesz, na jakieś bezguścia wychodzimy? :/

Dodam jeszcze, że taką samą oceną (8,0) serial ma na metacritic...

martinos1985

Oj, dzięki za oświecenie. Ocenę pospólstwa mam w głębokim poważaniu.

Patrząc po Twoim nicku (jeśli końcówka to data urodzenia) to nie dziwię się czemu go tak bronisz. Jest to serial dla młodzieży, dla bardzo niewymagającej młodzieży, lubującej się w tego typu produkcjach.

Dla mnie to średniak, aktorzy źle dobrani, nie identyfikuję się z głównym bohaterem, jest mi zupełnie bez znaczenia co się dalej będzie działo na ekranie. Można było zrobić naprawdę mroczny serial S-F, który by przynajmniej klimatem nawiązywał do filmu Gilliam'a.

perun_6

Rozumiem, że można mieć ocenę "pospólstwa" w glębokim poważaniu, będąc takim uznanym, światowej sławy krytykiem kina jak Ty ;)
Dla Ciebie średniak, dla większości bardzo dobry serial. Każdy ma oczywiście prawo do własnego zdania, ale jak widzisz jesteś w ZDECYDOWANEJ mniejszości.

martinos1985

Jeszcze jedna kwestia. Nie chcę prorokować, ale raczej drugiego sezonu mu nie wróżę.

perun_6

Już został zapowiedziany, więć wiesz...

martinos1985

olejcie peruna, on nie wie co czyni.

The_Fallen

Wyrażam swoje zdanie na temat serialu. Mogę chyba?

perun_6

nie wiem.

The_Fallen

troche ci zajeła odpowiedz!

The_Fallen

za długo.

The_Fallen

Wytrzeźwiej.

perun_6

jestem trzezwy.

ocenił(a) serial na 5
perun_6

Zawsze zastanawiam się nad tym, skąd bierze się ta mania wielkości? Gusta Amerykanów są bardzo podobne do europejskich, a tym bardziej polskich, gdzie bryluje film i serial amerykański. Tamtejsza popkultura jest niesamowicie różnorodna i produkują jej tyle, by zadowolić każde gusta.
Ostatnio widziałem okropnego gniota pt "Life" z 2017 r. Film ten w USA poniósł zasłużoną klęskę finansową, ale oczywiście ta superinteligentna widownia w Europie nabiła producentom kasę (mniej więcej 2/3 zysków) sprawiając, że te padło nie tylko się zwróciło, ale nawet zarobiło. Tak więc ta nasza rzekoma wyższość/mądrość nad Amerykanami, to tylko myślenie życzeniowe.

martinos1985

Dziwny jesteś. Ewidentnie chcesz wymusić na wszystkich tutaj pozytywną ocenę dla tego serialu. Mało tego, chcesz wszystkim na siłę wcisnąć własny pogląd na ten serial, zresztą jedyny pogląd według Ciebie słuszny. Nie tędy droga ,szanowny widzu. Zapamiętaj sobie jedną rzecz - w Polsce jak kto chce. W pełni popieram perun_6'a i podzielam Jego zdanie.

P.S. Hehe, mam dla Ciebie propozycję, podejdź do kibica, dla przykładu Legii Warszawa i powiedz mu że jest bezguściem, bo nie kibicuje Widzewowi Łódź, a to dlatego że w nawet w okolicach samej Łodzi jest więcej kibiców Widzewa aniżeli w samej Warszawie. Potem niech ktoś Ci zrobi zdjęcie i tu wrzuci.

rool72

Przytoczyłem faktu, które kolega chciał trochę przekręcić i tyle ;)
Jak chcesz to miej pretensję do tych wszystkich ludzi, którzy tak to ocenili...

ocenił(a) serial na 6
martinos1985

Ocena na filmweb jak najbardziej adekwatna do jakości serialu, powiedział bym że nawet za wysoka.Amerykanie gustują w niezbyt ambitnych produkcjach do popcornu, więc ocena na IMDb tym bardziej nie dziwi.Jest to serial z gatunku tych, który ogląda się z nudów.Mając do wyboru w tv "Komisarz Rex" lub "12 Małp" wole z braku laku obejrzeć ten drugi:)

pokemon227

No to powtórze, bo znowu pojawia się argument "z dupy", że toniby Amerykanie głosowali ;)

US users (766 głosów) - ocena 8.0
Non-US users (3250 głosów) - ocena 7.9

ocenił(a) serial na 6
martinos1985

No i jaki z tego morał? Że na filmweb są lepsze oceny, czy o co biega?

pokemon227

Nie, po prostu zbiłem Twój argument i tyle. ;)

ocenił(a) serial na 2
martinos1985

Wiesz, kto głosował, czy nie głosował, ten serial to dno.
Aktorów nie ma.
Scenografia - bieda straszna.
Brak zdjęć, fabuła niespójna już po pięciu odcinkach, dialogi jak z Na Wspólnej.
A Ty piszesz, że świetny serial... :/

Mayne

Możesz po polsku?

ocenił(a) serial na 2
martinos1985

To jest po polsku.
Trzeba umieć czytać :)

Mayne

No teraz jak poprawiłeś, to już w miarę ;)
Kolejny widzę znawca kina, wielki krytyk się znalazł :)

ocenił(a) serial na 6
martinos1985

To ciekawe, krytykujesz kogoś za jego podejście i ironicznie nazywasz go "znawcą kina".
A kim ty jesteś? Że twoje zdanie ma więcej znaczyć od jego.
To że na IMDb ocena tobie pasuje, znaczy że jest bardziej celna? Chyb sobie kpisz.

rafib1975

Nie, to oznacza, że tak ludzie ocenili. Nie mniej, nie więcej :)

ocenił(a) serial na 2
martinos1985

Nic nie poprawiałem w poście, problemy z czytaniem może masz.
Znawcą bym siebie nie nazwał, ale przynajmniej umiem poprzeć swoją opinię. Ty umiesz tylko sięgnąć do statystyk i zadać pytanie, głupie i retoryczne.

Mayne

No tak, argumenty pierszwa klasa ;)
Nie wiem, co się tak spinacie. Napisałem tylko, że ocena polska ZNACZĄCO odbiega od tej światowej i tyle.
Nie od dzisiaj wiadomo, że na FW są oceny z dupy i to każdy wie...
No ale przecież gust polskich użytkowników jest najlepszy na świecie ;) Wszyscy się mylą tylko nie my...

ocenił(a) serial na 2
martinos1985

Po prostu wygłupiłeś się z tym tematem i teraz nie chcesz się przyznać. Rozgadałbym się z Tobą, ale czuję, że nie ma sensu. Na typ "Polacy to, Polacy tamto" nie ma siły, niestety każdy ma dzisiaj dostęp do internetu.
Ja o ocenach FW czy innych portali się nie wypowiadam, bo wszędzie są one "z dupy".
Serial to dno, Twoje biadolenie tego nie zmieni. Komentujesz czyjeś argumenty, nie podając własnych, także powodzenia :).

Mayne

Serial jest zajebisty i twoje biadolenie tego nie zmieni ;) Przytoczyłem tylko fakty :) Na razie ;)

ocenił(a) serial na 6
martinos1985

Ale kto się spina, chyba ty najwięcej.
"argumenty pierwsza klasa" ale jakieś koleś argumenty ma, dla mnie nie do końca słuszne ale jakieś ma. Twoje za to jak na razie to ocena na IMDb i nic konkretnego. Może choć teraz napiszesz coś ty konkretnego, a nie tylko "Serial jest zajebisty".

"No ale przecież gust polskich użytkowników jest najlepszy na świecie ;) " czyli Polacy to idioci i bezguście, nic po za tym? Nie bronię rodaków, ale także nie jest wyrocznią ocena na portalu zagranicznym.

Na marginesie.
Doczepiłeś się do pisowni poprawnej, a od kiedy to "polska" piszemy z małej litery?

rafib1975

Po prostu przedstawiłem suche fakty i tyle.

Nie wiem, może jestem przewrażliwiony, bo mam złe doświadczenia ostatnio z ocenami na FW, bo co nie sprawdzę jakiegoś filmu, który mi się bardzo podobał, to duża różnica pomiędzy FW, a portalami światowymi...

"Na marginesie.
Doczepiłeś się do pisowni poprawnej, a od kiedy to "polska" piszemy z małej litery?" - no pewnie od wtedy, co każdy przymiotnik. ;)

ocenił(a) serial na 6
martinos1985

To jest proste wyjście, jakie ja mam nie patrzeć na ocenę żadnego portalu. Tylko spróbowanie samemu co jest dobre a co nie, ewentualnie kierowanie się opiniami znajomych których wiesz jaki mają gust.
Każdy rozumny wie, że ocena nawet 1000 osób z przypadku nie musi być taka sama jak twoja. Już widziałem, jak mnóstwo osób krytykowało kogoś za to że film mu się podobał. A czy było to słuszne? Raczej nie, bo każdy ma swój własny gust wyrobiony przez własne przeżycia.
Jeżeli na IMDb czy innym portalu ocena filmu była niska, a ty byś film chwalił byłbyś przez to bezguściem?

rafib1975

Mówię właśnie o ostatnich moich wrażeniach i ocenie PO seansie, a ocenach na róźnych portalach.
Wiadomo, że nie musi, co nie zmienia faktu, że u mnie jest ostatnio właśnie tak, jak napisałem, stąd też może i moja wypowiedź na forum.
Dobra, wracam do filmu, bo się nie mogę skupić na fabule, jak tu piszę. :) Trzymaj się!

ocenił(a) serial na 6
martinos1985

Z ocenami bywa różnie np. bajeczka dla dzieci Dragon Ball Z jest wyżej w rankingu jak Prawo ulicy.Tanie romansidła dla nastolatek jak "Pamiętniki wampirów" czy "True blood" mają oceny w granicach 8/10.Wszystko zależy od tego, jaka grupa wiekowa ocenia dany film,czy serial.Wielką tajemnicą nie jest chyba, że 70% użytkowników tego typu serwisów filmowych to dzieci przedziale wiekowym 8-15 ?:)

pokemon227

Trudno się z tym nie zgodzić... :)

martinos1985

Serial na imdb obecnie ma ocenę 7.6.
To bardzo przeciętna ocena na tle najwyżej ocenianych seriali.
Kilkaset seriali ma znacznie wyższe oceny.
Spójrz jakie oceny mają niektóre seriale np:
Breaking Bad 9.5
Gra o tron 9.5
The wire 9.3 (kiedyś nawet 9.7)
Sopranos 9.2
Detektyw 9.2
Twin Peaks 8.9 (kiedyś nawet 9.4)
House of cards 9,0
Fargo 9,0
Dexter 8,9
Rzym 8,9
Oz 8,9
Deadwood 8,9
Dr. House 8,9
Sześć stóp pod ziemią 8.8
The Shield 8.8
Peaky Blinders 8,8
Czarne lustro 8,8
X-files 8.7
Mad Men 8.7
Synowie anarchii 8.7
Zakazane imperium 8.7
Spartakus 8.6
Luther 8.6
Hannibal 8.6
Vikings 8.6
Walking dead 8.6
A wymieniam tylko popularniejsze seriale.

martinos1985

Nic dziwnego że niższa ocena jak serial do bani.

diavolo0801

Według ciebie do bani , wyobraź sobie że jednak każdy ma inne zdanie .

buterfly

Wyobraź sobie że nikogo nie obrazam z powodu innego zdania. Napisałam tylko ze serial jest do bani bo tak myślę, a nic mi do tego czy komuś sie on podoba czy nie.

diavolo0801

No umknęło ci tylko istotne słowo - według mnie .

buterfly

Skoro się wypowiadam to chyba znaczy że mówię o sobie. Czy ja cię obaraziłam? Sama mam ulubione seriale np The Walking Dead i wisi mi jak ktoś pisze że jest durny i nie dyskutuje z taką osobą ponieważ ile ludzi tyle gustów. Jak piszesz o jakimś fajnym dla ciebie filmie to założe sie ze np super film polecam, a nie według mnie film super. Więc nie czepiaj sie mojej wypowiedzi co nie zmienia faktu że serial do bani.

diavolo0801

Nie obraziłaś mnie - Ale to że się wypowiadasz jeszcze nie znaczy że mówisz w swoim imieniu , twój pierwszy post można odebrać w taki sposób że wypowiadasz się w imieniu wszystkich oceniający ten serial .

buterfly

Nie rozumiem boli cie to że napisałam że serial do bani? Każdy moze sobie obejrzeć i od siebie ocenić, a może właśnie komuś pomoge taką opinią i nie bedzie marnował czasu na oglądanie tego serialu. Wolny kraj i mogę pisać co chcę wiec idź przyvzep się do innego wypowiadającego.

diavolo0801

Owszem wolny kraj i masz prawdo do takiej oceny - Powtarzasz jednak że serial jest do bani, przy czym nie podajesz żadnych argumentów .

buterfly

Zwyczajnie mi się nie podoba argumentów tutaj nie trzeba.

diavolo0801

No tak bo i po co :)

buterfly

Jakie moge dac argumenty jak od pierwszego odcinka nie da sie go oglądać. No co ja mam ci powiedziec. Cały jest do bani i tyle mm pokolei pisać? Aktorzy do bani, scenariusz do bani, gra aktorska do bani, ich gadka do bani i tak można ca,ly dzień wymieiać wiec wystarczy tylko jak powiem ze serial jest do bani
Nie musze lubieć tego co ty.

diavolo0801

Oczywiście że nie musi - Nie rozumiem tylko jednego , po co w takim raz nadal go oglądasz ?

Jeżeli nie spodobał ci się już od samego początku, to sobie go odpuszczam a nie się nim katuje .

No chyba że robisz to dla przyjemności :) .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones