Film

1991 1 godz. 41 min.
7,2 41 916
ocen
7,2 10 41916
9 068
chce zobaczyć
6,2 10
ocen krytyków
{"rate":6.2,"count":10}
{"id":"1145","linkUrl":"/film/Kroll-1991-1145","alt":"Kroll","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/11/45/1145/7922256.2.jpg"}
Marcin Kroll, żołnierz służby zasadniczej, dezerteruje z jednostki. Kadra oficerska postanawia odnaleźć go na własną rękę, zanim sprawą zainteresuje się prokuratura. Więcej Mniej
Kroll zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Kaczka
Film dostał nagrodę Złota Kaczka, 6 innych nagród i 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Złota Kaczka Najlepszy aktor polskich filmów sensacyjnych w roku 2012 dla Bogusław Linda także za: Demony wojny wg Goi (1998), Psy (1992)
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Marcin Kroll jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. KadraMarcin Kroll jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu - samobójstwo i dezercja to zbyt dużo, jak na jedną jednostkę. Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa.

studio
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSFTviT) / Studio Filmowe Zebra
data produkcji
1991
tytuł oryg.
Kroll
inne tytuły
Do roli kaprala Wiadernego Władysław Pasikowski chciał zaangażować Mirosława Bakę, aktor jednak odmówił, a angaż ostatecznie otrzymał Cezary Pazura.
Postać kapitana miał zagrać Krzysztof Pieczyński. Ostatecznie angaż otrzymał Maciej Kozłowski.
Film kręcony w Poznaniu, Łodzi (m. in. Grand Hotel, osiedle studenckie Lumumbowo).
Pierwszy raz zetknąłem się z Marcinem Krollem jako dzieciak. Wówczas zafascynował mnie ten film ze względu na liczbę użytych wyrazów typu k... Lat kilka później, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 47%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych