Ranking najlepszych oryginalnych seriali CANAL+

https://www.filmweb.pl/news/Ranking+najlepszych+oryginalnych+seriali+Canal%2B-139058
Ranking najlepszych oryginalnych seriali CANAL+
Serialowa oferta produkcji CANAL+ na ogladaj.canalplus.pl to świetne miejsce dla wszystkich fanów mocnych i wciągających kryminałów. Do wyboru jest zarówno serial z Maciejem Stuhrem próbującym rozwikłać zagadkę śmierci nastolatki, klimatyczna podróż do szemranego świata Moskwy lat 90., jak i tajemnicza historia bliźniaczek z Agnieszką Grochowską w obsadzie. Na tym jednak atrakcje się nie kończą, bo znajdziemy także serial wojenny o Afganistanie oraz kultową komedię. Co warto nadrobić w pierwszej kolejności? Sprawdźcie naszą listę! Zapraszamy również do odwiedzenia strefy CANAL+ na Filmwebie, gdzie znajdziecie informacje o innych produkcjach, które można oglądać na platformie.


 W pierwszym sezonie, Paweł Zawadzki, nauczyciel języka polskiego, przyjeżdża do Dobrowic, gdzie na własną rękę podejmuje śledztwo w sprawie śmierci uczennicy miejscowej szkoły. W drugiej odsłonie belfer zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii.
"Belfer" to dowód na to, że Maciej Stuhr to aktor, który sprawdza się tak samo dobrze w rolach dramatycznych, jak i komediowych. Stuhr odpowiednio wygrywa wszystkie akcenty swojej postaci, nie pozwalając sobie na zbyteczne szarże. Dzięki temu jego Zawadzki jawi się jako bohater niezwykle frapujący. Do innych atutów serialu, do którego scenariusz napisał m.in. Jakub Żulczyk, można zaliczyć także wielowątkowość, niejednoznaczne postacie, portret współczesnej młodzieży oraz klimat. W obsadzie oprócz Stuhra m.in. Magdalena Cielecka, Sebastian Fabijański, Aleksandra Popławska, Zofia Wichłacz oraz Katarzyna Dąbrowska.
Oryginalna produkcja CANAL+ zasłużenie otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny na gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2017. "Belfra" wyróżniono także "Specjalną Telekamerą 2017" oraz statuetką Bestsellerów Empiku, jako "Wydarzenie roku 2016".

Grupa trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów wyjeżdża ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska Żmijowisko. Pewnego wieczoru, w trakcie imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. Serial oparto na cenionej powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule, co samo w sobie gwarantuje odpowiednią jakość. Co więcej, nielinearny sposób prowadzenia narracji sprawia, że do samego końca jesteśmy zaciekawieni, jak to wszystko się rozwiąże. Twórcy trafili także z doborem aktorów: Paweł Domagała, Piotr Stramowski, Agnieszka Żulewska i Cezary Pazura nie zawodzą w swoich rolach.

Fabuła "Zasady przyjemności" skupia się na zagadce trzech brutalnych morderstw, do których w podobnym czasie dochodzi w Warszawie, Odessie i czeskiej Pradze. Pozostawione tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija. Ruszają szlakiem ciemnych biznesów, nieuczciwych prawników, skorumpowanych polityków i zawodowych morderców. Kto wygra walkę z czasem?
Zasada przyjemności to produkcja nakręcona ze sporymi ambicjami, szczególnie pod kątem wizualnym – trzech różnych operatorów zadbało o to, by każde z miejsc akcji miało odmienną atmosferę. Oprócz pracy policjantów obserwujemy chociażby ukazanie różnic w codziennym życiu mieszkańców trzech różnych nacji, co jest dodatkowym walorem produkcji. W obsadzie m.i.n. Małgorzata Buczkowska, Mirosław Baka, Karel Roden oraz Sergey Strelnikov.

Jeśli szukacie polskiego kryminału z gęstą i mroczną aurą w stylu "The Killing", to "Kruk. Szepty słychać o zmroku" jest pozycją dla Was. Na Podlasiu zostaje porwany jedenastoletni chłopiec. Sprawą uprowadzenia ma zająć się inspektor Adam Kruk, który właśnie powrócił do swojego rodzinnego miasta. Jednak bohater musi nie tylko odnaleźć chłopca, ale także zmierzyć się z mroczną stroną swojej przeszłości. 
Serial wyreżyserowany przez Macieja Pieprzycę ("Jestem mordercą", "Ikar. Legenda Mietka Kosza") słusznie zebrał entuzjastyczne recenzje. To nie tylko wspomniany wyżej klimat i intryga sprawiają, że ogląda się go z wielkim zainteresowaniem, ale także same aktorstwo. Michał Żurawski jako główny bohater w pełni udowodnił, że jest nieprzeciętnym aktorem. Nic dziwnego, że już jesienią zobaczymy go w "Królu" na podstawie powieści Szczepana Twardocha. W obsadzie "Kruka. Szepty słychać o zmroku" zabłysnęli także m.in. Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski i Jerzy Schejbal.
Produkcję CANAL+ doceniono podczas 24. edycji prestiżowego festiwalu Mediamixx. Międzynarodowe jury przyznało serialowi nagrody w dwóch kategoriach: najlepszy serial dramatyczny oraz najlepszy scenariusz. Serial znalazł się także na finałowej liście w kategoriach najlepsze zdjęcia oraz najlepszy reżyser.
Serial opowiada o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, którzy pod dowództwem młodego oficera – porucznika Pawła Konaszewicza – jadą na misję do Afganistanu. Każdy z nich przygotowywał się do tej misji miesiącami. Jednak czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?
"Misja: Afganistan" był pierwszym polskim serialem dotyczącym polskiego udziału w afgańskiej misji. Pochwalić można twórców za dynamicznie nakręcone sceny walk i dobrze poprowadzone wątki dotyczące rodzin żołnierzy i ich wzajemnej relacji. Widać, że chcieli skupić się na ludzkiej stronie bohaterów, nie ukazując ich wyłącznie jako maszyn do zabijania. Wśród dużej obsady (grają m.in. Paweł Małaszyński, Ilona Ostrowska, Sebastian Fabijański oraz Dawid Zawadzki) największe wrażenie robi jak zawsze charyzmatyczny Eryk Lubos.

Helena i Siri to bliźniaczki, które niegdyś zostały rozdzielone, a teraz ich stosunki nie należą do najlepszych. Mimo to Helena decyduje się odwiedzić siostrę w alpejskim zakładzie dla psychicznie chorych, gdzie jej krewna obecnie mieszka. Piękne miejsce w urokliwej okolicy kryje jednak mroczną tajemnicę. Życie Heleny wkrótce przeradza się w prawdziwy koszmar. Jej bliźniaczka znika w niepokojących okolicznościach, a bohaterka staje się więźniem placówki. Ze względu na tę samą fizjonomię, wszyscy biorą ją za Siri. Na dodatek dziewczyna odkrywa, że członkowie personelu nie są tymi, za których się podają. Co dzieje się w tym przerażającym miejscu?
Tajemniczy szwedzki thriller psychologiczny oparty na książce "Rajska dolina" Marie Hermanson. W jedną z ról wcieliła się Agnieszka Grochowska. Oprócz niej wystąpili m.in. Matthew Modine oraz Josefin Asplund. Rzecz bez wątpienia wciągająca i przy tym bardzo przyzwoicie nakręcona.

Losy grupy niezdarnych i pechowych policjantów pracujących na małym warszawskim posterunku. Kultowy polski serial komediowy w reżyserii Macieja Ślesickiego, który doczekał się dwóch sezonów. Pełny barwnych postaci, z posterunkowym Cezarym (Cezary Pazura), komendantem Władysławem Słoikiem (Marek Perepeczko), Arnoldem (Piotr Zelt) i Kasią (Aleksandra Woźniak) na czele. To pierwszy polski sitcom lat 90. i produkcja, którą może uznać za kwintesencję tamtej dekady.

"Mały Zgon" oferuje widzom podróż przez świat narkotykowych karteli, rodzimych gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych policjantów i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Serial wyreżyserowany w połowie przez Juliusza Machulskiego utrzymany jest głównie w konwencji czarnej komedii, ale nie brakuje w nim solidnego kina akcji i wątków dramatycznych, co tylko dodaje mu charakteru. W "Małym Zgonie" czuć też inspirację "Fargo" oraz "Breaking Bad", co działa tylko na korzyść produkcji. Oglądamy też dobre aktorstwo ze strony Piotra Grabowskiego, Mirosława Haniszewskiego, Katarzyny Herman i Anny Seniuk.

Akcja "Moscow Noir" dzieje się w Moskwie, w latach 90. XX wieku. Tom Blixen jest pochodzącym ze Szwecji bankierem inwestycyjnym. Aby poprawić swoje notowania w firmie, wchodzi w podejrzane interesy, a co za tym idzie – konszachty z milionerami, politykami i oligarchami i ich prywatnymi armiami. To oczywiście ma swoje poważne konsekwencje.
Serialowa adaptacja skandynawskiego cyklu kryminalnego autorstwa Paula Lenadera-Engstroma i Camilli Grebe to pozycja o niespiesznym tempie narracji, stopniowo odsłaniająca wszystkie karty. Takie podejście twórców pozwala mocniej zaakcentować duszny klimat produkcji. Grający Blixena Adam Palsson wykonał kawał dobrej roboty, ale warto wspomnieć też o polskim akcencie serialu – w jednej z głównych ról pojawia się Karolina Gruszka. Stylowy kryminał, który potwierdza, że Szwedzi wciąż mają wiele wciągających historii do opowiedzenia.

Perełka, o której zdecydowanie powinno być głośniej. Głęboko zakonspirowani szpiedzy z Wydziału Q pozyskują informacje o planowanym ataku terrorystycznym w Szwecji. Ma być przeprowadzony przy pomocy broni z Białorusi. Konrad Wolski, szef Wydziału Q, natychmiast uruchamia polskiego szpiega w mińskim KGB, by zdobył informacje, które udaremnią plan. Jednak sprawa szybko się komplikuje. Dodatkowo polski premier jest szantażowany przez emerytowanego generała białoruskich służb. Akcja dzieje się m.in. w Stambule, Warszawie i Mińsku.
Wszyscy fani opowieści szpiegowskich powinni bacznie zwrócić uwagę na "Nielegalnych". Serial oparty na podstawie powieści "Nielegalni" i "Niewierni" Vincenta V. Severskiego zadziwia już swoim rozmachem – zdjęcia stoją na wysokim poziomie i doskonale czujemy tutaj, że akcja rozgrywa się na międzynarodowej arenie. W "Nielegalnych" nie uświadczymy zbędnego efekciarstwa, bowiem nacisk położono na rozbudowaną psychologię postaci. Na dokładkę mocna obsada – Andrzej Seweryn, Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Filip Pławiak i Sylwia Juszczak. Trochę taki nasz "Homeland".CANAL+ telewizja przez internet to nowa usługa, która na jednej platformie łączy dwa światy – telewizję na żywo i bogatą bibliotekę VOD. Użytkownicy mogą oglądać nie tylko treści od CANAL+, lecz także od partnerów takich jak HBO, FOX czy Disney, wybierając kontent z biblioteki ponad 35 tysięcy filmów, seriali czy programów. Do wyboru są cztery pakiety, a w nich dostęp do wielu nowoczesnych funkcjonalności – wszystko to w elastycznym, miesięcznym modelu subskrypcyjnym.

Zapraszamy do odwiedzenia strefy CANAL+ na Filmwebie, gdzie znajdziecie informacje o premierach i nowościach dostępnych w CANAL+, nowej telewizji przez internet. Premiery największych hitów kinowych, najlepsze kanały na żywo, emocjonujący sport. Nagradzane filmy prosto z Hollywood oraz najnowsze polskie produkcje. Oglądaj co chcesz, kiedy chcesz i na czym chcesz!

Odwiedź strefę CANAL+.
Informacja sponsorowana