PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005323}

1883

8,1 7 268
ocen
8,1 10 1 7268
8,2 4
oceny krytyków
1883
powrót do forum serialu 1883

Słabo

ocenił(a) serial na 6

Mocno zawiodłem się, szczerze liczyłem na coś więcej. Pierwsze 4 odcinki trzymają poziom, później to już zjazd totalny. Po nieudanym 3 i 4 sezonie Yellowstone liczyłem że tym razem Sheridan przedstawi nam lepszą opowieść, tymczasem mamy kalkę schematu utartego już w Yellowstone, mało akcji, mnóstwo ciągnących się w nieskończoność dialogów, które mogły by być nawet ciekawe, ale jest tego tak dużo że doprowadza to do mdłości. Moja ocena 5 jest głównie za dobrze dobranych aktorów, chociaż przyznam że dla mnie najlepszą rolę odegrał genialny Billy Bob Thorton w 3 odcinku. Charakteryzacja postaci na wysokimi poziomie, całkiem przyjemna muzyka no i oczywiście to co w Yellowstone czyli ujęcia przyrody. Sam scenariusz jest prosty jak konstrukcja cepa, serial pod tym względem niczym nie zaskakuje, wszystko jest raczej przewidywalne, razi też brak realizmu. Podobno nie będzie kolejnego sezonu i chwała za to bo pewnie było by jeszcze gorzej, dla mnie kolejny serial do obejrzenia na raz i zapomnienia. Niektórzy piszą na tym forum że serial to arcydzieło, co jest oczywiście bzdurą, zwykły przeciętniak. Nie jest to też typowy western, raczej serial przygodowy dla naiwnych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
HRA

A ty dziecko podniecasz sie tym podrzednym serialem.

HRA

Sporo komentujesz, a każdy komentarz uświadamia ich czytelników, dla jakiej publiczności kręci się takie smętne gówienka.

ocenił(a) serial na 6
Fingolfin_3

W zasadzie się zgadzam. Początkowe odcinki ciekawe, trup ściele się gęsto. Naiwność osadników aż boli. Boli też to że niby nie znają angielskiego a często się nim posługują nawet miedzy sobą. Brak jakiegokolwiek europejskiego akcentu- ci aktorzy i statyści to najwieksza wpadka i niedoróbka.
Co do scenariusza to fakt że nic ciekawego, nie ma żadnych zwrotów akcji ale mimo to chcesz obejrzeć do końca bo liczysz na wielkie coś na finale... nic takiego nie ma.
I tak mnie zastanawiają te wędrówki przez dziki zachod w drugiej polowe 19 wieku.... po kiego grzyba oni leźli przez te dzikie prerie i dzikie góry, gdzie większość z nich padała z roznych podowów zamiast wsiąść na statek i dopłynać do portu w Portland czy gdzie tam chcieli? Nie kapuje tego. Statek raczej nie był dorższy niż wielomiesieczna podróz wozami z drogimi przewodnikami i ochroniażami.
Aha w filmie bardzo razi efekt Rambo - nasi bohaterowie cowboye zabiją nie raz kilkunastu ludzi w strzelaninach a rzadko który z nich łapie jakieś małe draśnięcie... mocno to naciągane.

Fingolfin_3

Celnie. Dodam jeszcze obok nieprawdopodobnego wręcz ględzenia, powtarzania po trzy razy każdej oczywistości, te grafomańskie pseudo poetyckie wtręty narracyjne. O realizmie nawet nie warto wspominać, bo to kupa śmiechu. Poza wszystkim, skoro ci Niemcy na początku nie pędzili swych stad, dlaczego nie pojechali do Montany koleją? Przecież powrót pociągiem obiecany jest temu nieszczęsnemu kucharzowi. No, ale Niemcy może kolei nie znali, podobnie jak umiejętności pływania. To by się Bismarck zdziwił. Fakt, piękne widoki, ale to ciut mało.

ocenił(a) serial na 1
JJarecki

Strasznie glupi serial. Jedna blond dziwka zostala przebita sztrzałą to wioza ja do lekarza a druga ktora tez dostala z łuku zostaje zastrzelona przez jednego brodacza.

ocenił(a) serial na 10
Pluszak1986

Tyle, że ta druga została przebita strzałą i oskalpowana, na dodatek nie kontaktowała tylko rzuciła się w afekcie. Brodacz uzasadnił, że umierałaby w cierpieniu i pewnie miał rację.

No, ale z drugiej strony można to uzasadniać inaczej - nikt nie dbał o osadników. Amerykanie podchodzili do nich trochę na zasadzie "kto ma umrzeć, ten umrze i trudno". Ok, przewodnicy jeszcze jako tako, ale Dutton miał ich gdzieś przez praktycznie cały serial (i nie ma co mu się dziwić, nie jego sprawa). A że był jedną z najważniejszych osób w karawanie to jego zdanie liczyło się bardziej, niż losowego Niemca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones