PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644133}

22.11.63

11.22.63
7,6 17 756
ocen
7,6 10 1 17756
6,8 4
oceny krytyków
22.11.63
powrót do forum serialu 22.11.63

Strasznie smutno się skończył aż płakać mi się chciało. Czy książka też tak się kończy?

AgentPompka

Dla pieniędzy, na przykład?

ocenił(a) serial na 5
forek23

W sumie racja, więc nie zdziwiłbym się jeśli nakręciliby 2 sezon :P

ocenił(a) serial na 9
mt2900

uryczałam się jak głupia ;)

ocenił(a) serial na 9
LadySingsTheBlues

Ja nie ryczałam ;) ale mi się łezka zakręciła. Dobre zakończenie, nie cukierkowe całe szczęście. Dla mnie serial, a przede wszystkim scenografia - rewelacja. Od wczoraj czytam książkę i już widzę, jak wiele ominięto w serialu...

ocenił(a) serial na 9
LadySingsTheBlues

Ja też :D Drugi raz i znów James franco..................... (127H)

ocenił(a) serial na 6
mt2900

Mnie zniesmaczyła zagrywka polityczna. Jak Henry opowiadał co się stało w przypadku, gdy Kennedy przezył, to został wspomniany George Wallace https://pl.wikipedia.org/wiki/George_Wallace . Mam wrażenie, że data premiery tego serialu nie przez przypadek jest związana z wyborami prezydenckimi w USA, a Wallace wspomniany przez Henrego jest synonimem Donalda Trumpa. Nie wiem czy w książce był ten motyw też poruszony. Gdyby jakiś czytelnik mógł się wypowiedzieć, to byłoby miło :) Pozdrawiam.

biniow

George Wallace jest kluczem do wyjaśnienia alternatywnej rzeczywistości przestawionej w serialu. Pojawiają się tutaj opinie, że jest ona potraktowana po łebkach, ale Amerykanin znający choć trochę historię swojego kraju zrozumie sens. Gdy zginał JFK prezydentem został Johnson, który przeprowadził największe od czasów Roseveldta reformy społeczne w USA m.in. za jego czasów padła segregacja rasowa i rząd był bardziej prosocjalny. Skoro w rzeczywistości alternatywnej prezydentem był Wallace, w zasadzie alter ego Johnsona - gość który na rasizmie zbijał kapitał polityczny na południu, można się spodziewać do czego mogło to doprowadzić np. do wspomnianych w filmie "zamieszek". Zamieszki są pewnie też aluzją do tych z LA w '92. Łatwo sobie wyobrazić co by się stało gdyby były na skalę całych USA. (w filmie nie chodziło raczej o wojnę miedzy krajami). Dalej raczej autorzy w aluzjach nie mogli się posunąć aby nie być posądzonym o rasizm. Posłużenie się Wallacem w fikcji wcale nie jest naciągane, w końcu faktycznie starał się o nominację partii demokratycznej w drodze do białego domu (oczywiscie w innych okolicznościach niż żywy JFK po dwu kadencjach i Johnson jedynie jako vice), a gdy to się nie udało startował jako kandydat niezależny.

mt2900

Słabizna. Pierwszy odcinek najlepszy, byłem na niego nakręcony mocno, a potem było już tylko gorzej. Fabuła nudna i przewidywalna, to jak "przeszłość" stara się dojechać głównego bohatera jest śmieszne, człowiek w kapelutku jak piąte koło u wozu, ogólnie ten serial to wielki zawód. 5/10 to maksimum.

Szejku

O! Szejku, ty i tutaj? :D hehe

Mi się serial ogólnie podobał. A książka odwrotnie - nie bardzo. Za dużo romansidła, za mało nagłych zwrotów akcji. Nastawiłem się na przygodę z podróżami w czasie, a dostałem tani romans.

forek23

Tobie to nawet Smoleńsk się spodoba znając życie! :D

Szejku

To zależy. Jak film przyzwoicie zrobiony będzie to czemu nie?
Z góry go skreślać nie zamierzam.
Może nawet do kina pójdę ale to jeszcze nic pewnego.

forek23

No idz, idz, taki propagandowy film o debilnym spisku napakowany bzdurami to idealny materiał dla ciebie! Co do przyzwoitości, to nie, nie jest przyzwoicie zrobiony, jest mieszany z błotem przez każdego recenzenta, a średnią na filmwebie ma najniższą z polskich filmów od wielu lat.

Szejku

Każdy lubi co innego.
Widze, że nie potrafisz uszanować gustów innych.
Ja lubię kino szpiegowskie a Smoleńsk ocenię dopiero jak go obejrzę, nie przed tak jak wielu to robi po złośliwości.
Amerykanie nie kręcą propagandowych filmów? Szeregowiec Rayan, Pearl Harbor i inne. No tylko fakt, te filmy są akurat dobrze zrobione.
Się obejrzy się oceni, co się wściekasz?

forek23

Dlaczego nie potrafię? Jak lubisz filmy o debilnych spiskach, to twoja sprawa. Jak lubisz PiS i Korwina, to też twoja sprawa, każdy ma swój mózg i samemu ocenia, a że jedni mają gorszy i uboższy to już nie mój problem. :D

Szejku

Jak widać nie potrafisz.
Problemami innych się nie przejmuj bo co za dużo to nie zdrowo panie Janie.

forek23

No to przecież napisałem, że się nie przejmuję, więc czytaj ze zrozumieniem. :)

Szejku

Cool

forek23

I gitara. :)

mt2900

Gdzie to oglądaliście?

ocenił(a) serial na 10
mt2900

ja po paru pierwszych odcinkach zwierzyłem się znajomemu ze caly ten watek z ocalaniem prezydenta wymyslony przez Ala jest wedlug mnie naciagany. Ktos sie przenosi w czasie do 1960 i pierwsza myśl jaka mu przychodzi do głowy to czekanie 3 lata zeby jakiś zamach udaremnić. Stwierdziłem nawet że przecież nie wiadomo jak to wpłynie na przyszłość. Być może ułoży się tak że po Kennedym ludzie wybiorą jakiegoś szaleńca, który rozpęta wojnę nuklearną. Muszę przyznać, że byłem mocno zdziwiony kiedy w końcówce okazało się, że właśnie tak (albo podobnie) to się skończyło w serialu. Myślałem, że wykombinują jakąś ciekawszą bardziej złożoną historię co do zmian w przyszłości.

Poza tym zastanawia mnie jedna rzecz. Koleś z żółtą kartką ostrzegał Jake'a, że nie da rady nic zmienić i nie ma to sensu ale Jake'owi się udało zapobiec zamachowi. Potem za drugim razem jak ten sam koleś mówi, że nie uda mu się z Sadie bo ona i tak umrze to Jake się od razu poddaje...

ale ogolnie super sie ogladalo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones