PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503114}

Agenci NCIS: Los Angeles

NCIS: Los Angeles
7,1 11 001
ocen
7,1 10 1 11001
Agenci NCIS: Los Angeles
powrót do forum serialu Agenci NCIS: Los Angeles

Nie wiem, czy ktoś z Was miał okazję, podobnie jak ja, być widzem 7 odcinka 5 serii "Kobiety na krańcu świata" ? Materiał dotyczył codziennego życia mieszkańców Filipin, których los zmusił do funkcjonowania w otoczeniu ludzkich prochów (np.śpią na grobowcach). Pomimo wszechobowiązującego ubóstwa, bohaterowie posiadają telewizory (WTF?!) z odbiornikami. W jednej ze scen, na ekranie dostrzec można postać Deeks'a i Kensi.
Nasuwa się więc pytanie: czy naprawdę, mieszkańcy najbiedniejszych dzielnic Filipin, mają łatwiejszy dostęp do amerykańskich produkcji, niż kraj Środkowej Europy ? Dlaczego, mimo ogromnego zainteresowania, którym się cieszą (NCIS, NCIS:LA, Mentalista, Breaking Bad, itp.), w Polsce wciąż nie są emitowane bieżące odcinki ?
Pozdrawiam fanów serialu ;)

megg_1

To prawda, ale nie tylko u nas tak późno emitują najnowsze odcinki. Dobrze że jest coś takiego jak internet i można zawsze obejrzeć w dniu premiery albo następnego dnia :)

ocenił(a) serial na 9
mar1235

W pewnym stopniu masz rację, jednak nawet dla najwierniejszego fana, ogromnym wyzwaniem wydaje się być oglądanie w dniu premiery, zważywszy na różnicę czasu . Uważam, że siedzenie przed komputerem o 2, czy 3 w nocy jest co najmniej niepoprawne. Jeśli chodzi natomiast o strony internetowe, na których tłumaczenie odcinka pojawia się po tygodniu żmudnego wyczekiwania, sądzę, że lepszym rozwiązaniem byłoby oglądanie w oryginalnym, angielskim języku. Jednak i to, może okazać się wyzwaniem dla przeciętnego polaka, który mimo, że tego języka uczy się od wczesnego dzieciństwa, ma kłopot ze zrozumieniem najprostszych zwrotów...

megg_1

Ja oglądam zawsze w środę ok. 12 po angielsku i jak coś jest niezrozumiałe to poprawiam za tydzień z napisami. Ale rozumiem o co Tobie chodzi i zgadzam się :)

ocenił(a) serial na 8
megg_1

A co Ty myślisz że w Filipinach mają od razu w TV może kilka godzin po premierze w USA ? Szczerze w to wątpię, na pewno mają poślizg przynajmniej tygodniowy. Reszta problemów to jak dla mnie kompletnie bezsensowne bo co za różnica kilka godzin, u nas jest 3 jak NCIS LA ma premierę, a praktycznie o 8 rano są już do pobrania odcinki, a później na serwisach do oglądania nawet. A tydzień na napisy, to już kompletnie nie wiem co Ci tu nie pasuje...z jednej strony nie pasuje Ci oglądanie o 3 w nocy, z drugiej to że Polacy nie umieją angielskiego, a z trzeciej że jeszcze trzeba czekać na napisy. No, sory ale jeszcze nie stworzono takiej technologi w której na całej planecie będzie jedna godzina, seriale będą z automatu przez droidy tłumaczone i może jeszcze dubbing do tego od razu......

ocenił(a) serial na 9
Ozzy_Osbourne

No tak, jestem głupia, naiwna i zbyt wymagająca... Niestety, kobiety już tak mają, widocznie nadszedł odpowiedni czas miesiąca... ;)
A tak na poważnie: zarówno naiwność, jak i ślepa wiara w postęp technologiczny towarzyszą ludzkości od dłuższego czasu. Najwyraźniej obecnie ciężko zaprzestać korzystania, opierania się oraz uzależniania swojego życia od poziomu modernizacji wirtualnej rzeczywistości. Widocznie i ja uległam temu założeniu, przez co, jak sądzę, nie różnię się od większości globu.
Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 8
megg_1

Przede wszystkim odpowiednim odnośnikiem dla nas powinno być to jak wygląda sprawa seriali amerykańskich w krajach jak np. Niemcy. Oni mają dubbing, dobry w sumie choć ja fanem ich języka nie jestem niestety. Mają jednak nawet oni opóźnienie około miesiąca, odcinki lecą na Sat 1 , które jest coś jak u nas Polsat. Wydaje mi się więc że u nas możemy wymagać czegoś podobnego, faktem jest że u nas jest inaczej, NCIS jest po miesiącu ale na VOD które jest niedostępne dla wielu a NCIS LA po 8 miesiącach. Problem godziny premiery przemilczę ponieważ nic z nim nie zrobisz, choćby Polska nagle była centrum świata, i tak nie przeskoczy się tego. Podsumowując : zgadzam się co do tego że w Polsce telewizje olewają seriale amerykańskie bo po prostu tak jest, ale to nie zmienia faktu że nawet w innych krajach na odcinki NCIS w stosunku do USA się po prostu zawsze dłużej czeka, więc marudzenie na tydzień czekania na napisy jest wg. mnie nie na miejscu. Także nie wiem o co Ci chodzi pisząc że oglądanie o 3 w nocy jest nieodpowiednie bo znam takie osoby, nawet kilka. Mam nadzieję że teraz nieco bardziej jasno wyraziłem swoje zdanie, pozdrawiam także niemniej serdecznie :-)

ocenił(a) serial na 7
Ozzy_Osbourne

Sorry... Ja tak odnośnie "się po prostu zawsze dłużej czeka", ale dla przykładu The Walking Dead ma premierę o 2 czy tam 3 w nocy czasu polskiego z niedzieli na poniedziałek, a na FOX Polska jest już ten sam odcinek z lektorem w poniedziałek o 22. Jak się chce to DA SIĘ mieć w naszej telewizji serial dzień po premierze (ba! nawet niecały dzień(. Wystarczy trochę wysiłku. Dlatego też nie piszmy zawsze.

ocenił(a) serial na 10
Badly

byłabym bardzo za odcinkami na bieżąco:)
a co do trudnodostępności.. nie mogę się nie zgodzić. mieszkam na wsi, mój internet nie pozwala mi oglądać filmów, więc naprawdę nie mogę oglądać:(( czytam w zasadzie tylko napisy, które ściągam zaraz jak się pojawią, ale to i tak głupio, bo przecież to tylko napisy, nie we wszystkich momentach można się domyślić, co kto mówi:(

ocenił(a) serial na 7
sunshine_gunpowder

Pisząc swój post miałam na myśli czas oczekiwania, który nie musi być sezon po, a dzień po. Jeśli chodzi o samą trudno dostępność to naprawdę nie musi to być trudno dostępne. Tylko że naszym właścicielom stacji jakoś nie bardzo się opłaca. Wolą natrzaskać milion wersji taniej Ukrytej Prawdy i tym podobnych badziewnych rzeczy niż wykupić prawa do emisji jakiegoś popularnego serialu amerykańskiego i puścić go o przyzwoitej porze. Zamiast Dlaczego Ja i czegoś podobnego daliby odcinek, któregoś z seriali. Codziennie inny i już mamy pięć. ALE NIEEE. Póki ktoś ogląda to co leci to tego się nie zmieni.

Rozumiem, że masz na myśli oglądanie online? A próbowałaś ściągnąć na dysk, a później obejrzeć?

ocenił(a) serial na 10
Badly

ściągnąć też nie bardzo się dało, raz że nie wiem z jakich stron, a dwa że nawet jak próbowałam z aresa, bo akurat internet mi w miarę działał, to mi się ściągał kilkuminutowy film z jakimś napisem i babka w tle gadała w jakimś nieznanym mi języku.

ocenił(a) serial na 7
sunshine_gunpowder

http://thepiratebay.sx/user/eztv/ szukaj tutaj, eztv mają zawsze dobre.

ocenił(a) serial na 10
Badly

nie znalazłam:(

ocenił(a) serial na 7
sunshine_gunpowder

Pisz do mnie na maila (mam w profilu) dam ci bezpośrednie linki do każdego z odcinków. Gdzie będziesz mogła ściągnąć.

ocenił(a) serial na 10
Badly

napisałam na maila, który masz w profilu już kilka dni temu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones