PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 141
ocen
7,4 10 1 28141
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

6x04 Code Yellow

ocenił(a) serial na 9

Kolejny zabawny odcinek, ten sezon na prawde zmienil ton. Uwazam, ze to dobrze, ze AoS co jakis czas zmieniaja styl.

Najpierw ciekawostki...

Sequoia (dziewczyna Deke'a) z tego odcinka byla grana przez Maurisse Tancharoen, ktora jest 1 z 3 showrunnerow w AoS, jest takze autorka scenariuszy do paru odcinkow. Jest to takze kolejne cameo jakie mielismy w serialu.
Stan Lee w 1x13
Jed Whedon w 4x01
Stella Gregg w 4x16
Maurissa Tancharoen w 6x04
Warto tez wspomniec, ze jest zona Jeda Whedona, a jej brat czyli Kevin Tancharoen wtrezyserowal wiele odcinkow w AoS. Maurissa i Jed w prawdziwym zyciu sa bliskimi przyjaciolmi z Dichen i Maxem, ktorzy graja w serialu kolejno Jiaying i Davisa (dwie pary nawet zostaly rodzicami w tym samym czasie).

Ten odcinek byl wyrezyserowany przez Marka Kolpack, ktory jest w serialu szefem ekipy od efektow specjalnych, nie liczac ostatniego odcinka mini serii Slingshot byl to jego debiut rezyserki - to juz 3 osaba, ktora na codzien nie zwiazana z rezyserstwem wyrezyserowala odcinek. Wczesniej byli to Jed Whedon (4x15 i 5x22) i Clark Gregg (5x06 i 6x01).

Teraz przechodzac do samego podsumowania...

Dostalismy troche wiecej swiatla na paczke Sarga. Wyglada na to, ze nie sa zloczycami ale raczej czyms w stylu antybohaterow. Jesli dobrze rozumiem to zabijaja ludzi ktorzy nosza w sobie te kosmiczne nietoperze albo to po prostu kosmici z nietoperzami w srodku. Namierzaja ich za pomoca sygnatur i to wyjasnia dlaczego byly potrzebne im te kamienie. Sygnatura Deke'a nie byla do konca czysta poniewaz pochodzi z alternatywnej rzeczywistosci, a najwidoczniej nie spotkali sie z tym wczesniej.

Agent Keller zginal - jak dla mnie przewidywalne, chociaz sadzilam ze wytrzyma pare odcinkow, a to byl dopiero 2 odcinek z jego udzialem. Szkoda go ale przynajmniej unikniemy kolejnego trojkata milosnego.

Deke's dobrze sobie radzil przez ostatni rok. Inspirujac sie techonologia Shield i odbudowanym Framework tworzy gry komputerowe. Odszedl przed finalowa walka z 5x22 wiec nawet nie wie o tym, ze Fitz zginal, a Daisy z Simmons wylecialy w kosmos. Przyznam, ze w pierwszej chwili byla troche zdziwiona jego scena akcji z poczatku odcinka, i ta falszywa Daisy. xD Ma stare wlosy i uniform bo Deke nie widzial nikogo z glownej ekipy Shield od 5x22. Mina Macka kiedy sie dowiedzial - bezcenna. ;D

Bardzo podobal mi sie wyglad siedziby firmy Deke'a - cytryny doslownie wszedzie. Oczywiscie, ze padlo na cytryny. xD

Dodam tylko, ze za tydzien nie bedzie nowego odcinka, kolejny wychodzi 14 czerwca.

ocenił(a) serial na 9
keteek

Skąd Ty kobieto masz taką wiedzę na te wszystkie tematy z otoczki serialu? :D Dzięki, zawsze się to dobrze czyta, fajne informacje ;)

Co do samego odcinka to moim zdaniem ekipa Serge'a tropi nie tyle te nietoperze (czy tam ptaki, jak zwał tak zwał), co wszelkie anomalie w uniwersach. Serial żyje w tym momencie w czasach, w których Agenci, Thanos i Avengersi trochę zamieszali z czasem i wymiarami, i niektóre niepożądane istoty mogły sobie poprzeskakiwać między uniwersami (więcej być może dowiemy się w nowym Pająku) i ktoś postanowił wysłać do akurat tego uniwersum "ekipę sprzątającą", która w ostateczności być może będzie musiała wymazać dany wszechświat, tak jak na filmiku poprzedni. Najprawdopodobniej dlatego Deke wydał im się anomalią, bo to de facto jest jego przestrzeń, a jedynie czas się nie zgadza. Jestem jedynie ciekaw jego roli. O ile dobrze pamiętam Serge z kolegami mówili, że jest mówcą (talker, obejrzałem kilka dni temu z angielskimi napisami), więc misja nakazywała zabić tak, żeby się długo wykrwawiał, a jednocześnie podchodzili do tematu z widocznym respektem. Tak czy inaczej jednak dużo ciekawszy jest dla mnie wątek "kosmiczny" i liczę, że to on zostanie pociągnięty bardziej w kolejnym odcinku. Enoch rulez!

ocenił(a) serial na 8
fabcio93

A mi z kolei bardziej podoba się ziemski wątek.
Cały motyw z tymi ptakami-nietoperzami był moim zdaniem w tym odcinku wyraźnie inspirowany Alienem.
Śmierć Kellera mnie trochę zaskoczyła i w sumie lekko rozczarowała, przez to jedynym nowym członkiem agentów będzie (póki co) ten nowy naukowiec. Który chyba nie grzeszy inteligencją, skoro założył bez wątpienia, że obcy został wprowadzony w ciało człowieka przez ten sztylet :|

ocenił(a) serial na 9
MithrandirII

W sumie to rozumiem teo naukowca latwiej zalozyc, ze insekt dostal sie do ciala przez dziure od noza, niz ze dostal sie tam przez gardlo i zoladek. xD

ocenił(a) serial na 8
keteek

Możliwe. Szkoda, że nie było przy tym Macka, może od razu skojarzyłby to z zabijaniem wampira kołkiem ;P Ale była Elena, ona też się dobrze obraca w popkulturze. Chociaż oni w sumie bardziej jarali się sci-fi niż fantastyką :D

ocenił(a) serial na 9
keteek

Uzupelnienie. W 6x01 zanim pojawil sie Jaco z ziemi wylecialy jakies nietopetrze. Wydaje mi sie, ze to te same co z tym odcinku, a ekipa Sarga probuje je po prostu wyeliminowac zanim one opanuja cala planete. To jednak nie kosmici z czyms w srodku ale nietoperze, ktore infekuja ludzi - prawdopodobnie zeby sie rozmnozyc.

ocenił(a) serial na 6
keteek

kolejny słaby odcinek wg mnie.
aktorsko i reśysersko było bardzo przeciętnie.
nie mam nic przeciwko cameo showrunnerów ( np russo brothers) ale jako postać drugoplanowa ? NIE
sceny akcji słabe - za dużo cięć
Ton odcinka był bardzo irytyujący.
Po jednej stronie mamy creepy sceny z yoyo i jej chłopakiem którego musiała zabić a
po drugiej stronie rozgrywa się komedia z Deke'iem ......
(jak mam czuć emojonalny związek z bohaterem ktory umiera ?)
I czemu SHIELD pozwala Deekowi na korzytsanie z technologigi z przyszłości ? Mac sam był nawet wkurzony
a miał przecież agenta który go pilnował.
Strasznie naciągne jest to że nasi główni boahterowie zawsze wychodzą bez szwanku.
(Coulson który nie zabił Deeka i May)
Jak na 13 odcinkowy format to te epizody wyglądają jak filery.

ocenił(a) serial na 8
coolerss

Nie powiedziałbym, że to fillery, bo w tym odcinku dowiedzieliśmy się po co do tej rzeczywistości przybył alternatywny Coulson z ekipą, a w poprzednim że Fitz znalazł się na celowniku innych Chroniconów.
Mi się bardzo nie podoba to rozbicie fabuły na dwa niezwiązane ze sobą wątki. Zostało 9 odcinków, a na chwilę obecną nie widzę jakiejkolwiek perspektywy, żeby te historie jakoś ze sobą związać. Poprzednie sezony też miały po 2 wątki główne, ale one następowały jeden po drugim, przejścia były płynne i sezony miały po 22 odcinki. Jeśli tu będą tak skakać, że 1 odcinek kosmos, 2 odcinek Ziemia, to obie historie dostaną po około 5-6 odcinków na rozwinięcie się i zakończenie :/

ocenił(a) serial na 9
MithrandirII

Mysle, ze jesli 4 sezon byl w stanie polaczyc pozornie nie zwazane ze sama LMD, Ghost Ridera i Framework to tym bardziej ten sezon moze polaczyc to co robi. Poza tym juz widac jakies laczenia. Zarowno Chronicomy jak i ekipa Sarga szukaja anomalii czyli osob, ktore nie naleza do tej rzeczywistosci. Nietoperze sa z innej rzeczywistosci - tak jak Fitz i Deke.Dalej sie zobaczy jak to polacza. ;)

ocenił(a) serial na 8
keteek

Tylko, że tak - LMD i Framework były wątkami drugo- i trzecioplanowymi w historii z Ghost Riderem, przejście nastąpiło płynnie (w celu walki z Eli dopuszczono Aidę i Radcliffe'a do Darkhold czego skutkiem była druga połowa sezonu), historii nie rozwijano równolegle i było prawie dwa razy więcej odcinków na porządne opowiedzenie tych fabuł.
Pewne podobieństwo motywów ekipy Sarge'a i łowców też zauważyłem, ale ciężko mi uwierzyć, że działają razem albo, że się w przyszłości sprzymierzą :/
Cóż, mam nadzieję, że mają jakiś fajny pomysł na dalszą część sezonu, ale po rozczarowaniu końcówką sezonu 5 mam pewne obawy jak to wyjdzie w praniu.

ocenił(a) serial na 9
coolerss

Mysle, ze to nie tak, ze Shield pozwalalo Dekowi uzywac ich techologii, jak bardziej to, ze w tamtej chwili mieli inne priorytety. Podobna sytuacja byla w 2 sezonie kiedy trzymali Bakshiego w celi przez kilka odcinkow zanim zdecydowali sie go uzyc do zlikwidowania glow Hydry - w tamtej chwili mieli po prostu inny priorytet jakim bylo powstrzymanie Whitehalla przed uzyciem Obelisku.
Poza tym, Deke tylko w jakims stopniu korzystal z technologii Shield, duzo rzeczy bylo jego wlasnymi odkryciami. Wiemy, ze uzyl:
- paska antygrawitacyjnego - wlasna techonologia
- Framework - sam ja odbudowal w przyszlosci i na niej zarabial, nie wiedzac przy tym, ze to Fitz i Radcliffe ja oryginalnie stworzyli
- Shotgun Axe - wynaleziona przez Macka ale to zadna zaawansowana techologia, ktora trzeba chronic, a jedynie strzelba z doklejonym toporkiem
- reka z tarcza - i to bylaby jedyna technologia nalezaca do Shield ktorej uzyl
Tak wiec w wiekszosci inspirowal sie tym co SAM przezyl w przyszlosci, a nie tym co opatentowalo Shield. Stad cytryny, karma jaka musial sie zywic, Remorath i ich statek...

ocenił(a) serial na 7
keteek

I kolejny odcinek, do którego mam mieszane uczucia..

- Wątek w kosmosie mnie mało ciekawił. Zabawnie było patrzeć na naćpanych agentów, no i ciekaw jestem o co chodzi z Fitzem, ale jakoś tak nijakie to było.. Za to strasznie żałuję, że Fitz nie staje się bardziej Leopoldowaty. Wersja między zwyczajnym Fitzem a Leopoldem była najlepsza.

- Zabawne było pokazanie tych influencerów (czy jak to się pisze) w postaci dziewczyny Deka.

- Cieszę się, że Dek powrócił i że naprawdę nieźle mu idzie. To jest całkiem fajna postać! Tylko nie ogarniam tego jakim cudem Shield, które go obserwuje i ma u niego swojego śpiocha, nie miało pojęcia co on robi tak naprawdę.. Nieco to było naciągane..

- Bardzo, ale to bardzo żałuję, że zabili Kellera. Postać wyglądała na ciekawą, chociaż nie mam pojęcia jakim cudem zakochał się w Jo-Jo. Co się pojawia ktoś nowy, to go wykańczają a promują wciąż te same, nudne i odpychające momentami postacie :/ Teraz oczywiście Jo-Jo wróci do Maca, bo jakżeby inaczej :/ Debilna była też scena z tym atakiem nietoperza na Kellera. Jo-Jo, która jest niesamowicie szybka i która powinna reagować błyskawicznie, stała jak totalny debil, patrząc się jak jakiś nietoperz siada jej chłopakowi na twarz i spokojnie się z nim bawi w głębokie gardło. Zero reakcji, zero jakiegoś instynktownego nawet działania.

- Wątek z tą ekipą Nie-Coulsona jest ciekawy.. Mam pewne swoje teorie, ciekaw jestem jak się one sprawdzą w najbliższych odcinkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones