PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 104
oceny
7,4 10 1 28104
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Dwuodcinkowy final sezonu

Zaczne od koncowych scen czyli od podrozy czasie jaka odbyl zespol. Budynek widoczny z Zephira to Empire State Building, widac ze jest w trakcie budowy. Po sprawdzeniu okazuje się, ze prace budowlane trwaly w latach 1929-1931. Dla porownania film „Captain America: the First Avenger” jest osadzony na poczatku lat 40, a serial i one-shot „Agent Carter” w polowie lat 40. SHIELD zostalo zalozone w drugiej Polowie lat 40, do jej założycieli naleza Peggy Carter, Howard Stark i Chester Phillips. Pierwszej dwojki nie musze chyba nikomu przestawiac, ostatnia postac pojawila się w MCU tylko raz, w pierwszej czesci przygod Kapitana Ameryki (nie licząc zdjecia w drugiej czesci). Potwierdza to teorie jakie krazyly od dluzszego czasu, a mianowicie ze ostatni sezon skupi sie na podrozach w czasie (szczególnie tych w przeszlosc). Nie dziwi wiec przywrocenie Coulsona w formie LMD – jak pamietamy Coulson zawsze miał bzika na punkcie historii SHIELD, a we Framework byl nauczycielem historii (zdobyta tam wiedze zachowal). W przyborniku Fury’ego znajdowal sie skan jego mozgu co umozliwiko stworzenie kopii. Podroze w czasie dadza okazje do zobaczenie dawno niewidzianych postaci czy miejsc - jak na przykład Whitehall (który przez ten caly czas gdzies się krecil) czy Triskelion (zbudowany w latach 80). Nalezy pamietac, ze od czasu zalozenia SHIELD, az do roku 2014 Hydra ukrywala sie. Ciekawe czy zespol zostanie w tym jednym miejscu czy bedzie skakac w czasie (bardziej prawdopodobna wydaje mi sie druga opcja).

Co do samego finalu to wyjasniano wiele spraw. Sarge to jednak nie Coulson, a razem z Izel zostal pokonany. Ostatecznym kluczem do ich pokonania okazal sie ten miecz. Shrike zginely razem ze smiercia ich tworcy czyli Izel. Monolity zostaly ponownie zniszczone. Ponownie zobaczylismy troje ludzi w starych szatach, jakby starszyzne w swiecie Izel (wczesniej widzielismy ich przez chwile po drugiej smierci Sarga). May umarla ale nie umarla. W swiecie Izel nie ma granicy miedzy zyciem, a smiercia wiec smietelne rany nie były tam grozne, a po powrocie do prawdziwego swiata zajela się nia Simmons z technologia przyszlosci. Swoja droga ciekawe ile czasu oznacza to jej „we had time”? Miesiace czy nawet lata.
Deke blyszczal w finale, szczegolnie w pierwszym odcinku.

Paru rzeczy zabraklo mi w tym finale albo pozmienialabym je ale ogolnie uwazam to za dobre odcinki.

Nieoficjalnie nastepny sezon ma pojawic sie latem 2020 (takze 13 odcinkow).

ocenił(a) serial na 9
keteek

Cóż, całość robi się coraz bardziej zagmatwana i coraz dziwniejsza, ale mi to raczej nie przeszkadza, wszakże to Marvel, który ma setki alternatywnych uniwersów :P. Napisałeś "ostatni sezon skupi sie na podrozach w czasie", to już pewne, że to koniec? Bo serial, mimo bycia tasiemcem, jest cały czas spoko i będzie go szkoda.

ocenił(a) serial na 9
Jacek112PL

Tak, to pewnia. W zeszlym tygodniu skonczyli krecic 7 sezon i teraz pozbywaja sie scenografii wiec nie widze juz powrotu. Chyba, ze wcisna kogos do serialu o Ghost Riderze, ktorzy ma pojawic sie w przyszlym roku ale to juz jednak cos innego.

ocenił(a) serial na 9
keteek

No szkoda :/.

ocenił(a) serial na 8
keteek

Cały sezon był klaustrofobiczny i w porównaniu do poprzednich - mało emocjonujący. Wielbię AoS od pierwszego sezonu, ale te ostatnie odcinki to Paulo Coehlo w oprawie domowego fantasy. Nie zdziwiłabym się, jakby to była produkcja DC, bo u nich jest dużo kiczu. Ale Marvel? Fuj.
W trakcie ostatniego odcinka śmiałam się, bo wyobrażałam sobie ile uciechy mieli twórcy kręcąc to rekinado.
Szkoda.

keteek

Fajnie podsumownie! Ja się zastanawiam, czy nowa Simmons też nie jest LMD - wydawała się taka zdystansowana. Końcówka bardzo szybka, ale cały szósty sezon był genialny! W sumie chyba jeden z najlepszych od początku serialu. Jestem zaskoczony, że będzie 7, bo byłem pewien, że 6 jest ostatnim. Nieźle, wskrzeszają serial, jak Coulsona :D

heavygunner

Coś w tym jest, te jej "mieliśmy czas", a w ogóle nie wygląda jakby się postarzała.

ocenił(a) serial na 9
keteek

Cóż, wygląda na to, że śmierć w Agentach tarczy w ogóle nie istnieje. Zginął Fitz? Spoko, ściągniemy go z kosmosu. Zginęła May? Spoko, mamy super technologię, która ją uleczy. Zginął Coulson? Spoko, zrobimy z niego LMD. Szczerze mówiąc, już mnie to denerwuje i przez takie rzeczy nie jestem w stanie całkowicie przeżywać tych ich śmierci, bo wiem, że za chwilę i tak to odwrócą.

Miałem przez chwilę nadzieję, że zginą wszyscy poza Daisy. Chronicony zabiją wszystkich w bazie, FitzSimmons poświęcą się, żeby zabić tych łowców, Yoyo na stałe zmieni się w zombiaka, Macka zabije Sarge, a resztę też gdzieś tam w końcu te zombie dopadną, a Izel wygra. I wtedy zostaje nam sama Daisy, która w jakiś sposób wykorzysta moc monolitu czasu (z tego co kojarzę, kiedyś już uaktywniła ten od przestrzeni własnymi mocami, jeśli się mylę, to mnie poprawcie) i cofnie się w czasie, a 7 sezon będzie poświęcony jej i odkręcaniu wszystkiego, co tu poszło nie tak.
W tym np zapobiegnięcie ataku hydry (może powrót Warda już jako dobry, bo Daisy mogłaby się cofnąć do momentu gdy był dopiero szkolony), powstrzymanie Fitza przed stworzeniem Frameworku, dzięki czemu Coulson nigdy nie podpisałby kontraktu z Ghost Riderem, no i ostatecznie powstrzymanie Izel, zanim jeszcze zaatakuje planetę Chroniconów.

Nie wiem co prawda, jak to się teraz potoczy, ale baardzo liczyłem na taki przebieg spraw. Ostatni sezon przypomniałby nam wszystkie poprzednie, byłby ładnym domknięciem wszystkiego (może i tak tak będzie, kto wie)

Btw. zauważyliście ilu "randomów" uśmiercili w tym sezonie? Pół oddziału tarczy, niewinni ludzie zmienieni w zombie. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wcześniej tylu ludzi ginęło.

ocenił(a) serial na 9
Patryqs

Zgadzam sie co do tych smierci - randomowi agenci padaja jak muchy, a glownej ekipy nic nie rusza. Przez to za kazdym razem gdy to May, Yoyo i tym podobni sa w sytuacji zagazajacej zyciu to wiem, ze wszystko bedzie ok... troche cierpi na tym budowanie napiecia. Moze w 7 sezonie nie bedzie tego problemu bo skoro ma byc ostatnim to moze wreszcie popuszcza ten hamulec.

ocenił(a) serial na 8
keteek

Niewiele rozumiem na sam koniec. Po co aż tak skoczyli w przeszłość? Liczyłem że Coulson jakoś powstanie z Sargea a nie będzie zwykłym robotem ale może będzie to jeszcze wyglądało w miarę zgrabnie. Dziwne zagranie Sargea że wysłał Mayto tamtego wymiaru skoro wiedział że przeżyje i może narobić im syfu.
Sam sezon ciekawy, szybki, bez jakichkolwiek dluzyzn. Mi się podobał i czekam ma kolejny.

ocenił(a) serial na 9
Adamo

Agenci skoczyli za Chronicomamami. A Chronicomy wybraly sobie ten rok aby Shield nigdy nawet nie powstalo - jako czas okolo 1930 roku nie bylo jeszcze nawet planow o utworzeniu agencji. Moga nie dopuscic do powstania Shield poprzez spowodowanie szkod w SSR czy tez zlikwidowanie kogos kluczowego dla powstania organizacji.

ocenił(a) serial na 8
keteek

skąd takie info?

ocenił(a) serial na 9
Adamo

Wyciagniete z fabuly serialu

ocenił(a) serial na 9
keteek

Jakby też nie patrzeć, to oni wcale nie musieli się cofać w czasie, żeby ratować przeszłość od Chronicomów, skoro według Endgame to już będzie nowa linia czasowa nie mająca wpływu na ich główną. Chyba że Agenci już nie są w MCU :D
Zapraszam na mojej omówienie całego 6. sezonu:
https://www.youtube.com/watch?v=h7dBs4N6iww

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones