PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 137
ocen
7,4 10 1 28137
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

7x05 A Trout in the Milk

ocenił(a) serial na 9

Co za szalony odcinek, postaram się jakoś uporządkować swoje myśli aby ten post nie wyszedł zbyt chaotycznie. ;)

Dostaliśmy w tym odcinku masę odniesień do poprzednich sezonów, jak również do filmów, a także powroty, między innymi wrócił dyrektor generał Rick Stoner. Śmiesznie kiedy Coulson przedstawił się jako Patrick Kutick (Pachakutiq) z Processing (czyli jednej ze stref Lighthouse w przyszłości). Dostaliśmy też wersję starych komiksowych kostiumów Shield (ciemno niebieskie z białymi akcentami) – ciekawe czy dostaniemy też bardzo charakterystyczną żółto-zieloną wersje kostiumów Hydry.

Powróciła także rodzina Malicków. Freddie dotychczas pojawiał się we wszystkich odwiedzanych czasach, okazuje się, że dzięki ingerencji Chronicomów żył o 6 lat dłużej. Jak wiemy z flashbacków z odcinka 3x16 osadzonych w roku 1970 Nathaniel został poświęcony Hive’owi krótko po śmierci Freddiego, jednak do tego też nie doszło. Tak więc życie zarówno Freddiego, jak i Nathaniela wydłużyło się. Zapewne nie doszło też do spotkania Gideona i Nathaniela z Whitehallem we więzieniu, który to także został wspomniany na koniec odcinka. Rozbawił mnie komentarz Daisy w barze kiedy powiedziała Sousie, że odpłaci się Gideonowi – jak pamiętamy to ona zabiła go w 3x17 pod kontrolą Hive’a. Być może Nathaniel i Gideon wrócą jeszcze w czasach bliżej teraźniejszym, jednak trzeba mieć na uwadze, że aktor który grał Gideona w 3 sezonie już nie żyje (podczas emisji 4 czy 5 sezonu dostaliśmy kartę ku pamięci).

Kolejnym odniesiem jest Project Insight, który możemy kojarzyć z filmu „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”. W oryginalnej linii czasu ten projekt miał zaplanowaną aktywację na rok 2014, a tutaj za sprawą CHronicomów miał dojść do skutku już w 1976 roku. Jego ofiarami mieli być między innymi Bruce Banner, Nick Fury i Peggy Carter – zatem kolejne odniesienia.

Odcinek skończył się patową sytuacją.
- Coulson i May zatrzymani w Lightohouse
- Deke i Yoyo zostali na ziemi z trupem Freddiego Malicka i tajemniczą kopertą
- Mack, Enoch i Simmons musieli zestrzelić pocisk przez co stracili swoją pozycję
- Daisy i Sousa zostali schwytani przez Nathaniela Malicka
Z tego co Nathaniel mówił przez telefon można wywnioskować, że chce podjąć współpracę z Danielem Whitehallem przy przejęciu mocy Daisy. Wszyscy dobrze pamiętamy w jaki sposób robili to wcześniej, między innymi z Jiaying we flashbackach z odcinka 2x08. To wszystko sugeruje, że Whitehall nie jest już we więzieniu, tak jak w oryginalnej linii czasu od końca lat 40 do końca lat 80. Ciekawe czy już przejął moce od Jiaying, czy dopiero to zrobi, a jeśli przejął to czy Daisy może się urodzić w tej lini czasu.

Mówiąc już o narodzinach. Chronicomy mają rodziców Macka, który w tym czasie powinien być bobasem albo jeszcze się nie urodził.

Z innych rzeczy:
- dostaliśmy czołówkę wykonaną w stylu seriali z lat 70
- zaliczyliśmy podwójny skok w czasie – z 1955 do 1973 i z 1973 do 1976
- Enoch w końcu połączył się ze zespołem, oby tylko znowu nie zgubili Enocha ani Sousy
- Simmons ma na szyi jakiś chip, może to być wiele rzeczy (może pomaga przy skokach, może do komunikacji z Fitzem, ciężko powiedzieć)

użytkownik usunięty
keteek

I to cierpienie oczekiwania na następny odcinek!! XD Co będzie z Daisy, Coulson'em i May? Czy ktoś zostanie zostawiony w 1976? Jeśli tak, to jak potem wróci do swoich czasów? I ta zmiana, która zaszła w zachowaniu Deke'a.
Jeśli chodzi o kopertę: mogę się niemal założyć, że było to zdjęcie rodziców Macka uwięzionych w Latarni.

ocenił(a) serial na 9

Ja się nie zdziwię, jeśli ktoś zginie, bo jednak to finałowy sezon. Tylko finalnie jak się ma serial do choćby Infinity War i Endgame. Pytanie czy jak już wrócą do swoich czasów to może zastaną świat między 2018-2023 czy może wrócą na snap.

A jeśli chodzi o to czy ktoś zostanie w 1976 to trudno powiedzieć. Ale jestem prawie pewny, że jak tak będą skakać po czasie to ktoś postanowi się w jakiś sposób poświęcić i zostać no nie wiem w latach 90 np. jakby byli tam? Jeśli miałbym typować to Sousa wydaje się najbardziej prawdopodobny żeby takie coś zrobić, choć z drugiej strony może postanowią idealnie go wkręcić, że to on był tym policjantem w 2012 ;)

użytkownik usunięty
michal98_filmweb

Genialne :D gdyby tak zrobili to byłaby sytuacja typu win win ;)

ocenił(a) serial na 9
michal98_filmweb

I jeszcze odnośnie tego co pisałem. Mogłoby być ciekawie, jakby się okazało, że agenci wrócą w momencie kiedy wymazało połowę planety i jeszcze będą myśleć, że to w wyniku tego, że Chronicomy namieszały nie spodziewając się, że to Thanos. Takie zakończenie byłoby dość ciekawe i nietypowe ;)

ocenił(a) serial na 9
michal98_filmweb

Ja już w tym odcinku miałam wrażenie, że Sousa będzie chciał się poświęcić i zostać. Yoyo i Coulson też ruszyli by wyskoczyć z samolotu w 1763 aby powstrzymać Chronicomy. Chociaż nie zdziwiłabym się jakby pod koniec sezonu ktoś z głównej obsady chciał gdzieś zostać.

ocenił(a) serial na 9

W sumie Deke już w 1955 roku troche wyrzucał sobie, ze nie zabił jednak Malicka w 1931, a lata 70 tylko przypieczętowały jego decyzje.

ocenił(a) serial na 9
keteek

Co do tego "chipu" czy czymkolwiek to coś jest, to przeczytałem kogoś ciekawy komentarz, że może to ma na celu, aby Simmons i Fitz nie mogli się jakoś komunikować? I że być może im dłużej to ma tym bardziej będzie o nim zapominać.

Ta teoria według mnie mogłaby mieć sens bo Simmons chyba była trochę zmieszana kiedy Deke użył zwrotu Bobo i nie wiedziała o co mu chodzi.

keteek

Świetny odcinek i świetne podsumowanie @Keeteek tak trzymać!

Według doniesień w następnym odcinku powinien powrócić Iain De Caestecker ale nie wiadomo w jakiej formie czy to retro jakieś bo Trailer niczego nie zdradził

ocenił(a) serial na 9
keteek

Przykrywka której użyła May - Chastity McBryde to postać z komiksów powiązana z Shield, która pracowała z Garettem. Postać mało istotna dlatego łatwo ją przeoczyć.

ocenił(a) serial na 9
keteek

Przy kolejnym oglądaniu odcinka zapauzowałam na liście celów Projektu Insight. Ze znanych osób byli tam między innymi:
- Bruce Banner (Hulk),
- Victoria Hand (agentka Shield wysokiego stopnia, zastrzelona przez Warda w prawdziwym świecie, a we Framework to ona zrekrutowała go do Shield),
- Jim Morita (jeden z Howling Commandos, nawet pojawił się w AoS w 2x01, także w pierwszym Kapitanie Ameryce),
- Roberto Gonzales (lider drugiej frakcji Shield, "the real Shield").

Jest tez pare znanych nazwisk jak:
- Phillips (moze potomek Chestera Phillipsa jednego z założycieli Shield,
- Hall (moze przodek Franklina Halla czyli doktora, ktory pracowal nad gravitonium),
- Nelson (jak Foggy z Daredevila, moze jakis polaczenie).

Jest tez pare komiksowych nazwisk do ktorych nie pasuja imiona oraz wspomniani wczesniej Nick Fury i Peggy Carter.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones