PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 142
oceny
7,4 10 1 28142
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Jestem po filmie, z jednej strony mi sie podobal, a z innej nie ale teraz skupie sie na to jak wplywa/wplynie na serial Agents of Shield.

W filmie zauwazylam 3 takie jakby powiazania do serialu
- Thor na statku z Rocketem i Grootem wspomnial, ze w Asgardzie uczyli sie innych jezykow (wczesniej wspomniala to Lady Sif w AoS 2x12)
- Rocket dal Thorowi oko (przymonalo technologie Cybertek z 1 sezonu, chociaz to pewnie nie ono bo Rocket nie byl wczesniej na Ziemi wiec skad)
- w Wakandzie mieli holo tarcze (podobne jak ta Coulsona, chociaz to najpierw pojawilo sie w komiksach)

A teraz GIGANTYCZNY SPOILER do filmu

Zastanawia mnie co stanie sie teraz w serialu skoro polowa wszechswiata zostala wymazana. Widze 2 opcje.
- Jesli agenci ida tym samym czasem co filmy to by znaczylo, ze polowa naszego zespolu musi zginac. Chyba, ze Avengersi cofna sie w czasie i nikt nie zginie- to by znaczylo, ze odcinek 5x18 byl przed Avengers 3 i 4, a odcinek 5x19 jest po obu tych filmach.
- Moze byc tak, ze te odcinki sa tygodnie przed filmami wiec odniesienia do Infinity War beda pozniej.

keteek

Znając życie, nawiązanie będzie iluzoryczne - coś, gdzieś w TV o ataku, ale akcje agentów skończy się zanim dojdzie do "rozpylenia".
Biorąc pod uwagę fakt, że bohaterowie z AIW zniknęli, rozwiązanie pojawi się dopiero przy premierze kolejnej części. Jeśli ktoś z agentów zniknie, na pewno nie będzie mógł wrócić przed 2019.
Swoją drogą, podczas pierwszego ataku na NY można było perfekcyjnie wpleść kogoś z Netflixowych bohaterów. Ukazać scenę, gdzie randomowi ludzi patrzą, panikują co się dzieje, a pośród nich np. taka JJ czy Rand patrzą co się dzieje. Scena króka, mało inwazyjna, a jasno pokazująca, że jednak serial i film współistnieją w jednym świecie.

ocenił(a) serial na 9
ponczi88

Zgadzam sie, kolejna zmarnowana okazja w filmach. Walki w Infinity War toczyly sie na tak wielu polach, ze bez problemu mozna by dac jedno czy dwa ujecia jak ktos z Defenders czy Agents of Shield jest na ulicach. Wydaje mi sie, ze najwieksze zmarnowane sytuacje byly w Age of Ultron i kolejna bedzie w Ant Man and Wasp. Skoro w A:AoU pojawil sie Helikalier pelny agentow Shield to czemu nie mogli gdzies za monitorem posadzic na przyklad Fitza albo Daisy - ci co ogladaja filmy nawet by nie zauwazyli, a fani serialu byliby uradowani. W kolejnym Ant Manie obsadzili jakiegos randomowego aktora jako "agenta Shield", to czy nie lepiej byloby wyslac tak jakiegos agenta z serialu, skoro i tak chca go wprowadzic od nowa to czy nie lepiej byloby uzyc kogos sprawdzonego? Kevin Feige i jego "it's all connected" jest strasznie wkurzajace bo mimo, ze okazji bylo wiele to on i tak woli uniesc sie duma.

ocenił(a) serial na 9
keteek

A ja chyba właśnie znalazłem rozwiązanie.

Tytuł ostatniego odcinka to chyba The End. Więc możliwe, że w ostatnim odcinku połowa ekipy zniknie. I to może być wtedy dobre na zakończenie sezonu lub nawet serialu. Wiemy, że była mowa o tym, że Daisy potem zniknęła, nie widzieliśmy również Coulsona i Macka. We flashbackach byli jedynie Yo-yo, Fitz, May no i była mowa o Simmons.

Według mnie może być tak, że atak konfederacji dzieje się już wtedy kiedy Ziemię atakował Black Order, dlatego to by było dobre wyjaśnienie jak w filmie tego nie widziano. No chyba, że taki easter egg kiedy Stan Lee wspomina w autobusie, że statku nigdy nie widzieli, czyli wtedy to się działo wcześniej.

A wspominając jeszcze o tym 2091 roku to zniszczona Ziemia równie dobrze może być efektem ubocznym snapa. Zresztą sam Strange wspomniał o jeśli dobrze pamiętam 14 milionach możliwych zdarzeń więc zniszczona Ziemia raczej na pewno wśród tego się znalazła.

ocenił(a) serial na 9
michal98_filmweb

Dzieki tobie cos zauwazylam - te linie czasu nie za bardzo mi sie nakladaja. Wychodzi na to, ze akcja aktualnych odcinkow serialu dzieje sie albo tygodnie przed atakiem Thanosa, albo wrocili w chwili kiedy Avengersi juz wszystko naprawili. Istnieje jeszcze trzecia opcja - multiverse, gdzie agenci wyladowali na jakiejs innej Ziemi.

"Ziemia równie dobrze może być efektem ubocznym snapa" Jakiego snapa?

ocenił(a) serial na 9
keteek

No bo w filmie Thanos przecież pstryknął i rękawica się jakby spaliła. I pytanie co z nią. Może w innej wersji zdarzeń Ziemia po prostu pękła.

ocenił(a) serial na 9
michal98_filmweb

Powiem szczerze, ze nie pamietam tego momentu ale to nie moze byc tak, ze rekawica zostala zniszczona (za duzo mocy zeby od tak moglo znikac), pewnie jak juz to Thanos przeniosl ja w inne miejsce. Po ostatniej scenie Thanosa w filmie wyglada na to, ze tak jak w komiksach teraz zostanie farmerem. :P

Widze kilka opcji jak to sie moze potoczyc dla serialu ale wszystko zalezy od tego kiedy te filmy beda mialy miejsce bo biorac pod uwage zakonczenie A3 to akcja A4 bedzie musiala sie dziac tuz po tym bo logiczne, ze skoro polowa Wszechswiata zostala wymazana to beda dzialac od razu, a nie czekac, a wiec:

- OPCJA A - zakladajac, ze akcja obu filmow przypada na 2019 rok to jedynym odniesiem jakie bedziemy mogli dostac w serialu bedzie pokazanie wydarzen z filmu w serialu jako "flashforward" z rocznym wyprzedzeniem, prawdopodobnie dopiero w finale sezonu, cos jak to zrobili z finalem 3 sezonu
- OPCJA B - jesli A3 i A4 przypadaja na 2018 to odniesienia moga pojawic sie kiedykolwiek chociaz wydaje mi sie, ze bezpieczniej bedzie poczekac takze do finalu sezonu bo skoro polowa obsady ma zniknac to dziwnie byloby to zrobic teraz skoro i tak maja problemy z inna apokalipsa (no i nikt o zadnym wymazania nie wspominal ani we "flashbackach z przyszlosci" w 2018, ani w 2022)
- OPCJA C - Avengers w A4 cofna sie w czasie i wymarza to jak Thanos "wymazal" polowe Wszechswiata i wtedy w AoS nikt by nie zniknal i serial moglby od razu wspomniec film ale bez sceny "wymazywania Wszechswiata" ale zostaje wtedy problem, ze to mogloby by zaspoilerowac A4
- OPCJA D - wymazanie Wszechswiata spowodowalo utworzenie alternatywnej linii czasu, a wiec seriale sa dalej w MCU (Ziemia 19999), a A3 i A4 beda na jakiejs innej Ziemi
- OPCJA E - to agenci przez to, ze sa ciagle w petli czasu sa w innej rzeczywistosci (nie w MCU) i dopiero jak zlamia petle to wroca do MCU gdzie okaze sie, ze polowa Wszechswiata w skutek filmu A3 zniknela

Innej opcji nie ma. :P Troche powinno sie rozjasnic po tym odcinku albo nawet po nastepnym bo oryginalnie odcinek 5x19 mial byc tym przed filmem (a te maja raczej subtelne nawiazania), a odcinek 5x20 tym po filmie (gdzie nawiazania sa najwieksze)

ocenił(a) serial na 8
keteek

Po tym kiedy Thanos pstryknął palcami i osiągnął swój cel, i kiedy już widzimy go z powrotem z Thorem (po wizji z małą Gamorą) wyraźnie widać że rękawica i kamienie są wypalone, potem widać także że spaliło mu całą lewą rękę. Tak jakby rękawica z wszystkimi kamieniami była jednorazówką.

ocenił(a) serial na 9
MithrandirII

Nie zwrocilam na to uwagi, moze byc tak jak mowisz albo to byla wizja/sen i to nic nie znaczy. Chociaz moze tyle mocy w jednym skupieniu spowodowalo, ze kamienie wrocily na swoje pierwotne miejsca.

ocenił(a) serial na 8
keteek

Nie no, one chyba nadal są w rękawicy, tylko jakby straciły moc. Na pewno się nie świeciły jak wcześniej. Ale w sumie nie mogłyby się wypalić całkowicie, no bo jakby wtedy naprawili sprawy w A4 bez Kamienia Czasu? :|

ocenił(a) serial na 9
MithrandirII

Kamien Czasu nie jest tak na prawde potrzebny. W Marvelu jest wiele itemow ktore daja mozliwosc podrozy w czasie, albo ludzi ktorzy maja taka moc. ;)

ocenił(a) serial na 8
keteek

Przedwczoraj widziałem film drugi raz i przyjrzałem się jeszcze raz temu ujęciu, o którym pisałem.
Rękawica wyglądała wręcz jakby wybuchła, ale z drugiej strony Thanos przecież się zaraz potem przeteleportował, a był w stanie to robić dzięki Kamieniowi Przestrzeni (Kosmosu). Więc one muszą nadal działać.

ocenił(a) serial na 9
keteek

- OPCJA F - w finale 5. sezonu Thanos nie zdążył jeszcze pstryknąć palcem, a w 6. sezonie Agenci wylądują w przyszłości - wtedy tym bardziej nie mąciłoby to z gmatwaniem z liniami czasowymi, nie zaspoilerowałoby to Avengers 4, przez co Avengersi mogliby spokojnie przez podróż w czasie uratować połowę wszechświata.

ocenił(a) serial na 9
czlowiekfrank

* w 6. sezonie Agenci wylądują w przeszłości

ocenił(a) serial na 9
czlowiekfrank

-OPCJA G - w finale 5. sezonu Thanos zdążył już pstryknąć palcami, ale w 6. sezonie Agenci wylądowaliby w przeszłości

ocenił(a) serial na 9
czlowiekfrank

twoje G to takie moj rozbudowane B :P
ale na ta chwile ma to najwiecej sensu bo widac, ze agenci ida rowno z filmem ;)

ocenił(a) serial na 10
keteek

Zasadniczo. Akcja IW to zapewne maj 2018 bo to zawsze musi być maj xD A Agenci to dopiero styczeń 2018 więc jest czas.

ocenił(a) serial na 9
grubens997

Już jest potwierdzone, że dzieje się w trakcie Infinity War.

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 9
grubens997

To dotyczy odcinka 19, który miał premierę dzisiaj

https://twitter.com/NoraZuckerman/status/989913379383853056

Sądząc po tym finał sezonu może mieć już związek z tym co wydarzyło się w filmie.

ocenił(a) serial na 9
michal98_filmweb

Tak czulam, nie wymazaliby polowy obsady kiedy sezon ciagle trwa, tym bardziej skoro to spoiler do filmu, ktory wlasnie ma premiere, a inne rozwiazanie moze zaspoilerowac film, ktory wychodzi dopiero za rok.

keteek

Tłumaczę to sobie tak (przynajmniej na razie):
Połowa ludzkości nie żyje, ale to nie oznacza, że równo po połowie wyparowali mieszkańcy wszystkich miast i wiosek na całym świecie. Np. załóżmy, że z Nowego Jorku mogło zniknąć 3/4 mieszkańców, ale z jakiegoś małego miasteczka w Teksasie już nikt nie zginął, albo np. tylko jedna osoba. Agenci mogli być tymi, którym się "poszczęściło". Tak naprawdę nie znamy praw, które rządzą tym wyginięciem. Jak na razie, to jest loteria.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Tez racja, to tak jak ze Straznikow zgineli wszyscy poza Rocketem, a z oryginalnych Avengers wszyscy przerwali. :P Ale wydaje mi sie, ze w takim razie w serialu pokazaliby chociaz znikniecie co najmniej 2 osob (nawet jesli mieliby to randomowi agenci w tle), tak zeby pokazac o co chodzi.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Wydaje mi sie, ze to jest tak, ze w chwili kiedy mamy odcinek 5x19 to jeszcze caly Wszechswiat zyje, co najwyzej bohaterowie mieli potyczke z Black Order ale Thanosa na Ziemi jeszcze nie bylo. Dopiero nastepny odcinek pojdzie dalej, nastepny dalej i w finale sezonu zniknie pol Wszechswiata i to moze byc motyw 6 sezonu.

keteek

Możesz mieć rację. To nawet by pasowało.

ocenił(a) serial na 9
sakinom11

Jak tak dalej o tym mysle to Inifnity bylo zaplanowane na 4 maja wiec tylko odcinki 21 i 22 byly zaplanowane po premierze ale jednak juz ten odcinek mial odniesienie do filmu, tyle ze nic nie zaspoilerowal. "Dziwne rzeczy ktore zdarzyly sie w Nowym Jorku" czy walka dwoch czlonkow Black Order z Tonym, Strangem, Spideyem, Hulkiem i Wongiem wiec pradopodobnie nastepny odcinek rzuci cos o walce Wandy i Visiona albo o zaginieciu Starka, a dopiero 21 i 22 beda spoilerowe do filmu.

sakinom11

"Połowa ludzkości nie żyje, ale to nie oznacza, że równo po połowie wyparowali mieszkańcy wszystkich miast i wiosek na całym świecie."

No dokładnie miałem to napisać. Teoretycznie to może byc nawet tak, że agentom z serialu sie "upiekło" i żaden nie uległ wymazaniu, ale moim zdaniem byłoby to baaaardzo naciągane.

ocenił(a) serial na 8
keteek

Trochę to będzie nie na miejscu, ale zastanowiło mnie jak Infinity War wpłynie na netfliksowe seriale Marvela. Powiązania są bardzo luźne, no ale jednak są i to ten sam świat. A w tym roku wyjść Daredevil s3, Luke Cage s2 i Iron Fist s2. Czy będą się dziać przed wydarzeniami z A3? Ciekawe...

ocenił(a) serial na 9
MithrandirII

Seriale Netflixa nie ida na rowni z aktualnym czasem MCU. Znaczy sie, ze sa w tyle. :)
Gdzies cos czytalam, ze tak dopiero poczatek 2017 roku byl w Punisherze i 2 seznie Jessici wiec moga tak te seriale Netflixowe przeciagnac, ze jak Avengersi wszystko naprawia to Defendersi nawet tego nie odczuja.

Za to nie wiem jak bedzie wygladac sprawa z Runaways i Cloak & Dagger.

ocenił(a) serial na 8
keteek

Runaways to za bardzo nie zważa na MCU, można to chociażby zobaczyć po tym jak zaskoczeni są ze swoich mocy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones