PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 142
oceny
7,4 10 1 28142
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Inspiracja komiksami

ocenił(a) serial na 9

Ktos jakis czas temu (dosc dawno :P) pytal sie o to na jakich komiksach bazuje AoS. Glownie jest to tworczosc show-runnerow i jedynie pojedyncze motywy sa wyciagane z serii komiksowych.

Jesli chodzi o postacie to na 12 dotychczasowych glownych postaci tylko 5 pochodzi oryginalnie z komiksow (Daisy, Bobbi, Hunter, Radcliffe i Yoyo), 6 zostalo stworzonych na potrzeby serialu (May, Fitz, Simmons, Mack, Lincoln i Ward) i 1 postac zostala stworzona na potrzeby filmow i pozniej przeniesiona do serialu (Coulson).

Jesli chodzi o postacie drugoplanowe i goscinne to wiekszosc z nich jest z komiksow, a reszta powstala na potrzeby serialu. Jest ich zbyt wiele zeby wszystkich wypisywac wiec jesli chcecie sie dowiedziec tego o jakiejs postaci to piszcie. ;)

Jesli chodzi o komiksy na ktorych bazuje AoS to zdecydowanie jest to "Secret Warriors volume 1" (swoja droga genialna seria, polecam), podobienstw jest BARDZO wiele wiec nie chce ich wszystkich wypisywac, no i wiekszosc z nich to spoilery (inspiracje ta seria widac w kazdym sezonie). Za nia wiele numerow w serii "Strange Tales". Ale za tymi seriami ciezko wskazac jakas inna inspiracje bo sa to glownie pojedyncze motywy wyciagane z przeroznych serii i rozne postacie wyciagane z roznych komiksow. Moze event a raczej seria "Inhumanity", krotka seria "Nick Fury, Agent of SHIELD", moze cos z serii "Secret Avengers volume 2" albo rownie dobrze "Avengers volume 4", a no i seria "Secret Invasion" w pewnym sensie posluzyla jako inspiracja do historii z LMD ale same LMD zostaly wprowadzone (razem z Shield, Hydra itp) we wspomnianym wczesniej ST.
Raczej nie seria "SHIELD" bo tam to czesciej komiksy bazuja na serialu (chociaz volume 3 ma sporo podobienstw).

ocenił(a) serial na 10
keteek

Ciekawe. Bardzo dobry pomysł na temat. Korzystając z okazji. Mam pytanie jak to jest z Nikiem Furym bo słyszałam, że Daisy była zrekrutowana do organizacji SHIELD przez niego, a potem, że to ona zrekrutowała go. Jak to możliwe? Nie pamiętam imienia postaci ale grał go ten chłopak z serialu Netflixa, ten z mocami lodu. Czy to postać z komiksów czy nowa? Jeszcze o co chodzi z ojcem Daisy i Robbim bo słyszałam, że mieli coś ze sobą wspólnego w komiksach? Jak to jest z Ruby? Komiksowa czy nowa?

ocenił(a) serial na 9
bifa

W komiksach jest dwoch Nickow. Najpierw na poczatku komiksow Marvela wprowadzili postac Nicholas Joseph Fury (takie jest jego pelne nazwisko ale i tak wszyscy uzywaja Nick Fury). Walczyl na froncie II WŚ, dostal jakies serum ktore wydluzalo jego zycie (nic poza tym). Mial mnostwo przygod z Howling Commandos itp. Jesli chodzi o moment kiedy poznal Daisy to wtedy uzywala ona jeszcze nazwiska Cory Sutter (mozna powiedziec, ze to odpowiednik serialowego Skye). Daisy (wtedy jeszcze Cory) kiedy byla jeszcze nastolatka (jakies 14/15 lat) zostala zlapana na kradziezy, wtedy jej moce obudzily sie i to wywolalo trzesienie ziemi. Do jej przypadku wezwano Shield. Fury zobaczyl w niej potencjal i postanowil sam ja przesluchac. Obiecal jej pomoc w ogarnieciu mocy i poznanie prawdy o jej przeszlosci, a w zamian za to Daisy miala mu byc lojalna. Pozniej Fury trenowal Daisy aby zostala jego "sekretna bronia" i wywiazali miedzy soba relacje na tle ojciec/corka, mozna powiedziec, ze Fury byl tym oschlym typem ojca, ktory popychal Daisy coraz dalej i dalej. Lata pozniej kiedy Daisy zostala juz dyrektorem Shield szukala nowych ludzi, ktorzy byliby jej zawsze lojalni, w ten sposon zrektutowala Phila Coulsona i Marcusa Johnsona do Shield (troche ironia, ze to w komiksach Daisy zrekrutowala Coulsona, a w serialu to on zrekrutowal ja). Tyle, ze Marcus Johnson to byl tak na prawde syn Nicka Furego, ktory pozniej przyjal nazwisko Nick Fury (junior). Jego relacja z Daisy byla raczej na tle brat/siostra, chociaz nie powiedzialabym, ze byli ze soba jakos bardzo blisko.
Takze w skrocie, jest dwoch Nickow Furych. Starszy/bialy, to on zrekrutowal Daisy, to on byl drugim dyrektorem Shield. Mlodszy/czarny, to Daisy zrekrutowala go i to ten ktory jest teraz w filmach MCU grany przez Samuela L. Jacksona. Ogolnie to od czasu kiedy wprowadzili do filmow mlodszego Furego to starszy w komiksach zszedl na dalszy plan i teraz prawie sie nie pojawia.
Jakby nie patrzec to troche ironia, ze Fury mial dwoch biologicznych synow (Mikel i Nick Junior) ale nigdy nie byl dla nich nawet po czesci takim ojcem jakim byl dla Daisy (mimo, ze to tez byla raczej oschla relacja).

Chyba wiem o kogo ci chodzi. Chlopak z 1 i 2 sezonu? W takim razie to Donnie Gill "Blizzard", jest to postac z komiksow, glownie villain Iron Mana. Chociaz jego komiksowa wersja dosc rozni sie od tej serialowej ale jednak to ta sama postac. :)

Tak, ojcec Daisy i Robbie maja ze soba sporo wspolnego w komiksach. Tak wlasciwie to wlasnie przez Cala, Robbie stal sie Ghost Riderem ale od poczatku... Robbie pracowal w warsztacie samochodowym i co jakis czas wypozyczal samochody, pewnego dnia "wypozyczyl" czarnego Hell Chargera, ktory jak sie potem okazalo nalezal do gangu. W samochodzie znajdowaly sie dawki z formula Mr. Hyde'a (czyli Cala), ktore gang mial potem sprzedac. Po wyscigu (nie pamietam juz dokladnie ale chyba Robbie go wygral), gang zaczal scigac Robbiego, zapedzili go w aleje i zastrzelili, wtedy Robbie zawarl pakt i zostal Ghost Riderem.
Jego wiek (tak jak Daisy, Yoyo i Jamesa, chociaz u Daisy i Robbiego tez przeskok jest najwiekszy) takze zostal zmieniony na potrzeby serialu, kiedy to sie dzialo mial jakies 16-20 lat (musze to potem sprawdzic).

Jesli chodzi o Ruby to raczej nowa postac powstala na potrzeby serialu. Chociaz duzo ludzi doszukuje sie u niej podobiestw do Sin (corka Red Skulla) i do Yelene Belovej (innej Black Widow).

ocenił(a) serial na 8
keteek

Nie sprawdzałem tego nigdzie, ale parę razy natrafiałem na informację, że Nick Fury z MCU jest wzorowany na Nicku Furym z komiksów z serii Ultimate (który miał twarz Samuela L. Jacksona jeszcze przed startem MCU, co miało aktora mocno zdziwić). Wydaje mi się też, że gdzieś przeczytałem, że Ultimate połączono z podstawowym uniwersum komiksów Marvela. Więc czy to stąd się wziął czarny Fury junior?

ocenił(a) serial na 9
MithrandirII

Po czesci tak. Ultimates to byla alternatywna rzeczywistosc do glownej linii 616, najpierw tam uzyli twarzy Furego, a potem w MCU i na koncu w komiksach zwyklych. To co ja opisuje to jest to glowne universum Marvela czyli Ziemia 616.

ocenił(a) serial na 9
keteek

nie Furego :P chodzilo mi o Samuela L Jacksona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones