PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 143
oceny
7,4 10 1 28143
5,5 2
oceny krytyków
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Odcinek 2x18 - WTF?

ocenił(a) serial na 9

Serio się pytam w ostatnich 3-4 minutach odcinka dostaliśmy taką kuluminację wątków, że aż przypominało to filmy Nolana. Poza tym o co chodzi z Bakshim: miał to pranie mózgu czy nie? A może realizuje jakiś plan Warda? poddała się cała ekipa czy tylko Coulson? Oglądałem po angielsku więc nie ogarniam wszystkich rozmów. Martwi mnie trochę, co się stanie z Mikiem Petersonem. Został pojmany już po raz drugi, a biedny Lincoln badań nie wytrzyma.

ocenił(a) serial na 9
wifi_wifi

Też nie do końca zrozumiałem końcowe minuty. Ale Bakshi wyglądał mi tak jakby odzyskał swoją świadomość.

ocenił(a) serial na 10
wifi_wifi

Pomimo wielkie kumulacji faktów w ostatnich 3-4 minutach odcinek pozostawił pewien niedosyt. Mimo wszystko odcinek świetny, może nie aż tak jak poprzednie ale trzyma się.
Co do Bakshiego, czy to nie on czasem wykombinował to całe pranie mózgu z Whitehallem? Skoro tak, to na pewno wymyślili sposób albo zabezpieczyli się jakoś, żeby na nich owe pranie mózgu nie działało.
Wydaje mi się, że Ward na serio chce się 'nawrócić', a przynajmniej mam taką nadzieje, bo jest to jedna z moich ulubionych postaci w serialu i byłabym bardziej niż szczęśliwa gdyby wrócił do akcji.
Co do poddania się, dobre pytanie, bo o ekipie Coulsona słowa nie było, a pokazany został sam Coulson.

ocenił(a) serial na 9
WygranaWilczyca

Przemyślałem to jeszcze raz i wpadłem na pewien pomysł. Otóż Bakshi jest po praniu mózgu. Miał doprowadzić ekipę do von Struckera.I wygląda na to, że właśnie to robi, ale w inny sposób niż myśleli. Być może chciał wyłapać całą drużynę i odstawić Struckerowi w zamian za awans.

ocenił(a) serial na 8
wifi_wifi

Być może nie doceniliśmy Bakshiego. Być może podczas prania mózgu wykiwał Warda i Karę udając, że już jest happy to comply, zanim go do końca wyprali.
Coulson raczej się nie poddał, zapewne mają już cały plan ułożony. Coś mi się wydaje, że spróbują połączyć siły z tamtą Tarczą żeby razem pokonać Hydrę (i odbić Mika i Lincolna, mam nadzieję), w końcu to jest teraz ważniejsze, niż ich prywatne kłótnie.
Swoją drogą biedna Skye jak dzwoniła do May, przeciez ona nie ma pojęcia ile rzeczy się pozmieniało jak jej nie było. No właśnie-May. Przez cały odcinek zastanawiałam się o co jej kurde chodzi. Jeśli Coulson ma jakieś sekrety, to zapewne z rozkazu Furego, sama też kiedyś działała podobnie i nie miała z tym problemu. Dziwię się, że po tym wszystkim nie może mu po prostu zaufać, tylko uwierzyła w paplaninę tamtej Tarczy.
Wielki powrót Warda! Nie mogę pozbyć się wrażenia, że Coulson jest dla nich wszystkich jak ojciec, a Ward to niesforny synalek, który zszedł na złą drogę, ale mimo wszystko należy do rodziny. Reakcja Fitza była bezcenna, ale szkoda że mu nie przywalił, chociaz raz.
Przed nami ostatni odcinek, a potem zaczną się spoilery z AoU :(. Mam w głowie pewną luźną teorię jak to wszystko połączą (serial z filmem), ale nie chcę się za bardzo w to zagłębiać, wolałabym żeby film mnie zaskoczył ;D.

Anabell_

Tu się tak wszystko szybko zmienia(w serialu), że ciężko spekulować o powiązaniach z filmem.

ocenił(a) serial na 8
kamilx98

Bo ja wiem czy tak ciężko, premiera filmu lada moment, więc logiczne że jakies nawiązanie do niego zaraz dostaniemy.

Anabell_

Dostać, dostaniemy to pewne. Pisałem, że ciężko przewidzieć jak to zostanie pokazane w serialu, bo szybko się tam wszystko zmienia.

ocenił(a) serial na 8
kamilx98

premiera była chyba 2 tygodnie temu w USA.... jakby miały być to już by były. Chyba że czekają do premiery na całym świecie... lub poprostu żeby każdy miał czas wybrać się do kina. Nawiązania będą w 2 ostatnich odcinkach albo cuś

seba14121996r

W USA premiera jest 1 maja.
A w Europie i w reszcie świata ruszyło od 22-24 kwietnia.

ocenił(a) serial na 8
seba14121996r

To była uroczysta premiera, a oficjalna będzie 1 maja więc nie mogą wcześniej zaspoilerowac bo nikt nie mógł jeszcze obejrzeć AoU ;-)

szymen3333

W USA nie mogli, ale wiele krajów ze świata już może.

wifi_wifi

Mike miał iść i tak z Bakshim, by dostać sie do Struckera. O czym początkowo Ward nie powiedział Coulsonowi i reszcie :)
Pranie miał na pewno, ostatnia scena z nim miała wyglądać że odzyskuje świadomość, ja myślę, że będzie realizował ukryty plan Warda.

ocenił(a) serial na 6
wifi_wifi

A co do reszty odcinka to mimo super końcówki to jakoś mnie zaczyna powoli już ten serial nudzić. W sumie stało się to co wszyscy przewidywali od końcówki poprzedniego odcinka, niby to wszystko zaskakujące ale wydaje mi się że z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić co zdarzy się za tydzień do ostatniej sceny, która wywróci wszystko do góry nogami.
Co do Twojego pytania, widocznie Coulson nie jest pewien czy po tym co zrobili Hunter i Fitz zostaną dobrze przywitani szczególnie po współpracy z Wardem i Agentką 33 więc Coulson postanowił wziąć wszystko na klatę.
Co do Bakshiego to może List go jakoś przejrzał i ogarnął, żeby ten był "happy to comply" ;)
Hydra od jakiegoś czasu poluje na Gordona ale udało im się złapać Lincolna i Deathloka co też jest niezłym łupem. Mam nadzieje, że Lincoln nie skończy jak ten Ethan z początku odcinka, a Deathlok nie będzie znowu maszyną do zabijania na usługach HYDRY bo to byłoby już nudne. Wygląda na to, że Coulson współpracą z Wardem nieźle sobie przerąbał sprawę ale teraz bez pomocy SHIELD nie ma szans na odbicie Deathloka, i Lincolna, a także powstrzymanie HYDRY.
Ktoś zauważył co się stało z Calem po tym jak rzucił się na żołnierzy HYDRY?

ocenił(a) serial na 9
trab1

Cal rzucił się w ostatniej chwili na Skye i Gordona. Złapał go za płaszcz i teleportował się.

ocenił(a) serial na 6
wifi_wifi

a faktycznie przypominam sobie

ocenił(a) serial na 8
wifi_wifi

Bakshi chyba zdradził ich, a jak nie to działa bardzo dyskretnie :)
I coś czuję że jak Cal też sie teleportował znowu do Afterlife, to sie tam zacznie rozwałka, bo w końcu on nie może już tam przebywać. W sumie szkoda mi go, że wszyscy go zostawiają na pastwę losu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Slodka_Lolitka13

Może chodzi o to że jest w wsch. EU (czyli scena po capie 2[bodajże] z Scarlet Witch i Quicksilverem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
wifi_wifi

Takie pytanko. Czy w 18 odc są jakieś spoilery/nawiązania do Avengers:AoU? Nie chce sobie filmu zepsuc

ocenił(a) serial na 7
seba14121996r

Nie ma.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Slodka_Lolitka13

W zeszłym roku scenarzyści serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” zaserwowali bohaterom i widzom prawdziwe fabularne trzęsienie ziemi, a wszystko spowodowane było wydarzeniami z filmu „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz„. Tym razem kinowy obraz nie spowoduje na małym ekranie drastycznych zmian, ale produkcja ABC będzie nawiązywać do „Avengers: Czas Ultrona„.

Producent Jeff Bell zdradził, że w 18. (premiera w USA wczoraj) i 19. odcinku 2. sezonu będzie można znaleźć garść smaczków, które będą niejako wprowadzać do otwierającej sekwencji filmu. Ten w Stanach Zjednoczonych ma premierę 1 maja, a więc pozostałe epizody serialu (20. z 5 maja i ustalony na 12 maja 2-godzinny finał) będą rozgrywały się już po wydarzeniach z „Czasu Ultrona” i po części skupiały na konsekwencjach działań Avengersów.

Łącznikiem pomiędzy obiema produkcjami będzie Maria Hill (Cobie Smulders), która pojawi się gościnnie w jednym z nadchodzących odcinków „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”.


Bell obiecuje, że Grant Ward będzie miał znacznie więcej do roboty w końcówce 2. serii, a jego współpraca z Coulsonem i zdobyte przez nich informacje o HYDRZE sprawią, że fani „Agentów…” będą mieli jeszcze większą frajdę z filmu niż ci widzowie, którzy produkcji ABC nie oglądają.


zródło: naekranie.pl / marvel.com

ocenił(a) serial na 7
wifi_wifi

Możliwe że Bakshi zabezpieczył się przed praniem mózgu, a to wcale nie Coulson musiał się poddać przecież Agentka 33 ma sprawną maskę i mogła zeskanować Coulsona i poddać się za niego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones