Alice in Borderland
powrót do forum 2 sezonu

Niby scena z jokerem na końcu miała dać uczucie niewiadomej jakby miało coś się dziać dalej ale nie dlatego uważam że będzie kontynuacja. Pamiętacie scenę jak jedną kobieta tuż przed zastrzeleniem przez króla pik(miała chyba operacje mózgu wcześniej) jako jedyna wiedziała co się działo po "fajerwerkach" ale nie zdążyła powiedzieć, bo zginęła. Coś czuję że to nie będzie taki koniec historii. Muszę przyznać że na serialu się zawiodłem. W pierwszym sezonie jakoś te gry miały więcej polotu i bardziej budowały napięcie, dodatkowo ta walka z królem pik jak nikt nie mógł go zabić... Strzały w korpus i uderzenia nożem też w korpus zamiast w odsłoniętą głowę. Zrobili z niego terminatora, a w końcu był normalnym człowiek

Bartek_Kolakowski

Dodatkowo po przebudzeniu wszyscy mieli te samo obrażenia co podczas gry. Czy z tego wynika że rezultat każdej gry był już znany przed jej rozpoczęciem tak samo jak każdy ruch każdego gracza i w całej tej historii gracze dopiero na końcu mogli podjąć decyzję samodzielnie? Więc albo to był fikolek logiczny albo rzeczywiście będzie kolejna część z której się dowiemy ze zakończenie było fikcyjne

Bartek_Kolakowski

W mandze Joker jest prawdziwym "królem" Borderland i sprawuje pieczę nad grą, nie ingerując w nią bezpośrednio; pojawienie się karty oznacza, że kraina naprawdę istnieje, a nie była tylko zbiorową halucynacją w czasie śmierci klinicznej. Nie sądzę więc, żeby był następny sezon - oczywiście przy dużym sukcesie jest to możliwe, ale nie ma już dalszych wydarzeń w mandze, więc scenariusz musiał by być tworzony bez żadnej podkładki

shoi

To dobrze wiedzieć jaka była jego symbolika. Szczerze mówiąc mangi nie znałem i wypowiedziałem się jako widz który miał dopiero pierwszą styczność z tym "uniwersum"

Bartek_Kolakowski

Tutaj Florencik22 napisał(a) więcej o kontynuacji Mangi:
https://www.filmweb.pl/serial/Alice+in+Borderland-2020-853619/season/2/discussio n/Zako%C5%84czenie,3334799

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones