PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769613}

Altered Carbon

7,4 50 587
ocen
7,4 10 1 50587
6,3 7
ocen krytyków
Altered Carbon
powrót do forum serialu Altered Carbon


Serial jest osadzony w przyszłości, w której ludzka świadomość jest digitalizowana i przechowywana w specjalnych chipach wszczepianych w kręgosłup, umożliwiając ludziom przetrwanie fizycznej śmierci ich ciała poprzez przywrócenie wspomnień i świadomości w nowym ciele.
Historia toczy się wokół byłego żołnierza sił specjalnych, "Emisariusza", Takeshi Kovacsa, który zostaje wyciągnięty z więzienia i "wgrany" do ciała "sprzedajnego" gliniarza.
Stało się tak na życzenie Laurensa Bancrofta, wpływowego arystokraty.
Bancroft został znaleziony martwy, a ostatnia automatyczna kopia jego świadomości została wykonana na kilka godzin przed śmiercią, co pozostawiło go po ożywieniu bez pamięci o tym, kto go zabił i dlaczego.
Podczas gdy policja stwierdziła samobójstwo, Bancroft jest przekonany, że został zamordowany i chce, aby to właśnie Kovacs odkrył prawdę.

ocenił(a) serial na 2
Montago

Obejrzałam kawałem. Odpuściłem sobie. Dno, strata czasu. Lepiej się upić.
Jak zobaczyłem bajery w filmie, możliwość przenoszenie świadomości, i inne bajery...
I do tego ... amunicja "chemiczna".....
Sorry, jeżeli SF, to TYLKO książka!

ocenił(a) serial na 9
rad_75

Czyli przerosło cię wizjonerstwo serialu więc ci się nie podoba? xD

ocenił(a) serial na 2
Shedao_Shai

Czytałem książkę. Książka zaliczona dwa razy.
Zalecam ponownie, i dokładnie przeczytać moja wypowiedź.

rad_75

Po przeczytaniu jej wnika, że przeczysz sam sobie. Przecież te "bajery" są też w książce, więc skąd to oburzenie, że pojawiają się w serialu? Który jest zresztą na początku bardzo wierny książce, potem dopiero pojawiają się lekkie zmiany.
Chyba, że mówiąc "czytałem książkę" masz na myśli jakąkolwiek książkę, a nie tą konkretną ;)

ocenił(a) serial na 2
Ellerena

Napiszę prościej. Broń chemiczna/prochowa.
Rozwinąć bardziej?

rad_75

Nie jest prościej i nie mam pojęcia, o co chodzi, mam coraz silniejsze wrażenie, że piszesz tylko po to, żeby coś napisać i sprowokować.

ocenił(a) serial na 2
Ellerena

Mam nadzieję, iż nawet Ty zrozumiesz " Czy, ktokolwiek z Was, widział jakąkolwiek formację "paramilitarną"typu Policja, czy wojsko, czy inne służby w akcji używające broni czarno prochowej, proc, łuków, kusz, czy kości?"

rad_75

Bradzisz od rzeczy :)

ocenił(a) serial na 9
rad_75

"Jak zobaczyłem bajery w filmie, możliwość przenoszenie świadomości, i inne bajery...
I do tego ... amunicja "chemiczna"....." - gdybyś nie urwał swojej wypowiedzi, to może by było wiadomo o co chodzi, bo tak to wygląda jakbyś zobaczył "bajery", które cię odrzuciły więc przestałeś oglądać i dałeś 2/10 xD

ocenił(a) serial na 2
Shedao_Shai

Ok. Mea culpa.

Montago

Ten opis serialu jest przynajmniej zgodny z ksiazka ( serialu jeszcze nie widzialem). Z opisu na FW wynika, ze Kovacs jest ostatnim zyjacym emisariuszem i byl zahibernowany w lodzie. Po przeczytaniu tego wychodzi, ze chyba czytalem inna ksiazke.
Jak nadmienilem powyzej, filmu jeszcze nie widzialem, ale jesli bedzie dorownywal ksiazce to na pewno jest to film godny obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones