serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Alternatywy 4

1983 - 1986
59 min.
8,2 85 648
ocen
8,2 10 1 85648
7,9 13
ocen krytyków
Czasy PRL-u. Losy pochodzących z różnych grup społecznych mieszkańców nowo wybudowanego warszawskiego bloku. więcej mniej
Alternatywy 4 zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Satyra na lata PRL-u. Serial opowiada o przygodach kilku rodzin pochodzących z różnych grup społecznych. Wszyscy bohaterowie wprowadzają się do nowo oddanego bloku na warszawskim osiedlu. Na nowych mieszkańców czeka wiele niespodzianek oraz przebiegły gospodarz, Stanisław Anioł (Roman Wilhelmi).

na podstawie
studio
Centralna Wytwórnia Programów i Filmów Telewizyjnych Poltel
tytuł oryg.
Alternatywy 4
inne tytuły
4, Alternative Street Miedzynarodowe
więcej
Pierwotnie, zgodnie z koncepcją Stanisława Barei, odtwórcą roli Anioła miał być Ludwik Pak. Propozycje roli otrzymał również Krzysztof Kowalewski jednak odmówił. Ostatecznie drugi reżyser Andrzej Swat namówił Bareję na obsadzenie w tej roli Romana Wilhelmiego.
W czwartym odcinku, gdy towarzysz Winnicki odwiedza prezesa spółdzielni, ten otwiera szafę z trunkami. W lustrze na wewnętrznej stronie drzwi widać wtedy wyraźnie operatora kamery.
Na liście lokatorów pierwotny adres Józefa Balcerka to ulica Mokra 8. Dom, w którym mieszka, oznaczony jest zaś numerem 10 i - zgodnie z tabliczką na budynku obok - jest to ulica Chemiczna.
Realia życia w PRL-u były w wielu miejscach diametralnie różne od obecnych, ten, kto tego nie przeżył, może nie uwierzyć. Kłopoty mieszkaniowe, kartki na żywność, talony na podstawowe produkty, jednym słowem horror dla statystycznego Polaka, choć poprawnie byłoby powiedzieć Obywatela. Trzeba było kombinować, bez tego niewiele człowiek miał.... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych