Jerzy Bończak 

7,8
14 193 oceny gry aktorskiej
Jerzy Bończak
Polski aktor filmowy i teatralny. W 1971 roku został absolwentem PWST w Warszawie. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował na scenie teatralnej. Aktor teatrów: im. S. Jaracza w Olsztynie (1971-72), oraz warszawskich: Rozmaitości (1972-82), Nowego (1982-90), od 1997 r. aktor Teatru Kwadrat. Jest laureatem I Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Krajów Socjalistycznych (za rolę Haralda Schmiedera w sztuce "Gagatek") oraz odznaczony w 1986 r. Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 lipca 1949

miejsce urodzenia: Bieżuń, Polska

wzrost: 178 cm

żonaty, syn Piotr i córka Anna
W 1971 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (Polska).
Otrzymał następujące odznaczenia państwowe:
- 1986 r. - Srebrny Krzyż Zasługi;
- 2001 r. - Złoty Krzyż Zasługi.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Alternatywy, czy Kariera Nikodema Dyzmy? A może coś innego? Bo ja nie mogę się zdecydować

 • Dzięki roli Krzepickiego w Karierze Nikodema Dyzmy udowodnił że jest genialnym aktorem, uwielbiam go za rolę w takich produkcjach jak : Dyzma, Mis, Alternatywy 4, Bank nie z tej ziemi, Dom , Od pełni do pełni, tylko miłość. Oraz za to jak super śpiewa, w szansie na sukces w 2002 roku super zaśpiewał pieski... więcej

  8
  • W ostatnich latach grał mało. Reżyserzy powinni czerpać z jego talentu.

   4
   • Aktor charakterystyczny, stworzony do ról taktyków, szarych eminencji, doradców, spryciarzy. Fenomenalna ekspresja i gestykulacja. Jednym ruchem potrafi powiedzieć wszystko.

    1
    • Jako Manc był niezły i ten tekst jak to małe dziecko mówi że chce mu się kupę to Manc na to ,, to rób " szkoda że tak mało się teraz na ekranach pojawia, bo bardzo go lubię za Manca , za rolę w Misiu i za to że w młodości był szalenie przystojny i że się naturalnie zestarzał.

     2