PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662580}

Amnesia

5,9 1 396
ocen
5,9 10 1 1396
Amnesia
powrót do forum serialu Amnesia

Czytałam, że ludzie marudzą na fabułę. Przez pierwsze 10 odcinków i tak wiemy co się stanie, a postacie są wyidealizowane i stereotypowe... ale co z tego? Oglądając to czułam się jak oglądając np dr house... schemat kolejnych "światów" ten sam, ale historie jakie się kryły za chłopakami i ich rozwinięcie było dla mnie całkiem ciekawe. To zaś co ludzie zachwalają po 10 odcinku czyli wszechobecny chaos i gość z rozdwojeniem jaźni jakoś nie podobało mi się praktycznie wcale...
Idąc przez wszystkie światy widać od razu, że dziewczyna kocha Toma. Godzi się na podłe traktowanie i tylko jego chce dotknąć i z nim być. Ba, nawet w pamiętniczku zapisała że go kocha! I w owym świecie sama była szczęśliwa ze swojego wyboru, kiedy to w innych wybrzydzała i kombinowała. Ja tam na jej miejscu korzystałabym z chwili w każdym ze światów, bo z nich byli przystojniacy, no ale cóż...
Taki styl tych wszystkich serii, że niestety główna bohaterka zwykle cicha, nieogarnięta i w ogóle zagubiona w tym wszystkim. To nie pierwsze anime kiedy tak to się przedstawia i choć bywa wkurzające, ta cała romantyczność, te powolne dążenie, nieśmiałość i stopniowa uległość to coś, co właśnie chciałam oglądać... dlatego nie przeszkadzało mi to aż nadto.

Fajny był też koniec, że mogła sobie wybrać do którego chce wrócić świata. Problem jednak dla mnie polega na tym, że nie wiem czy joker oznacza ostatni świat w którym wszystko się niszczy, czy może świat pierwszy w którym Ukyo tak czy siak jest fotografem pracującym dla jej szefa (czyli jest realna szansa że się poznają i zakochają), a wszyscy byli przyjaciółmi (ja bym wybrała ten). Niestety bowiem pewnie większość ludzi po obejrzeniu pomyśli, że dziewczyna wybrałaby drzwi z Ukyo... dla mnie to trochę takie przerysowane, bo koleś mówi że ją kocha, ona go jeszcze nie... niby się nad nim lituje, ale czy to z miłości, czy może dlatego, że nie chce go mieć na sumieniu? Bo ja stawiam na to drugie. Fakt, jego marzeniem było z nią być, ale czy takimi wygórowanymi oczekiwaniami nie staje się podobny do trzymającego w klatce Tomy?

ocenił(a) serial na 10
VaniliaGirl

Mnie też się bardzo podobało to anime. Najbardziej spodobała mi się postać Tomy. :3 Ja przed pierwszy 3 odcinki nie byłam pewna czy oglądać dalej, ale po obejrzeniu 4 nie mogłam się oderwać od laptopa. Ogólnie, chłopcy, postacie zrobieni ładnie, z początku zaczęłam oglądać Amnesię z powodu ślicznych bishów, ale później akcja i inne sprawy również mnie zatrzymywały. Ja zauważyłam od początku, że między Tomą, a Heroine cos jest. Gdy przeniosła się ze swiata, gdzie była z Tomą, tak się wkurzyłam. xd Mam nadzieję, ze wybrała kartę ze swiatem, w którym była z Tomą. ^^

ocenił(a) serial na 8
Leonetta4ever

Tomie najbardziej na niej zależało :) I to tak bardzo, że był gotów chronić ją za wszelką cenę. Do tego nic jej w sumie nie zrobił. Po prostu się bał, że może go skusić, więc dlatego była w klatce itp. Ja bym chyba wybrała Tomę. Mimo że zrobił takie okropne rzeczy, zawsze był dla niej miły itp, a do tego ona go kochała naprawdę.

ocenił(a) serial na 10
VaniliaGirl

Dokładnie. :3 Mimo tego wszystkiego, jak zamknął ją w klatce, ona się nie opierała, nie była zła na niego. On to robił wszystko, bo ją kochał, a ona jego. Jak to ona mówiła "braciszek Toma zawsze przy mnie był i jest", urocze. Znali się od małego, na tej fotografii było widać nawet, że gdy ona płakała, on ją pocieszał. Chętnie powrócę do tego anime, chociażby z powodu Tomy i Heroine, ich razem. :)

ocenił(a) serial na 6
Leonetta4ever

Oj chyba będę pierwszą, która powie, że wolała związek Shin'a i Heorine :D. Nie wiem, czemu, ale oni jakoś tak ładnie ze sobą wyglądali. Tak, dobra.. Shin był trochę dziwny i taki jakiś.. nawet oziębły, ale.. no nie wiem, najbardziej mi się spodobał :)

ocenił(a) serial na 8
ILoveRock23

Żółwik! Mi też najbardziej podobał się Shin, na miejscu Herci wybrałabym właśnie jego... A na drugim miejscu Ikkiego. Reszta raczej mnie irytowała xP

ocenił(a) serial na 6
deucenotsleep

Nie chcę wyjść na fankę bishów, ale zgadzam się. Toma był spoko, dopóki nie wylazł jego "klatkowy" pogląd xD. Dlatego zdecydowanie jestem za Shin'em, a w drugiej kolejności za Ikki'm. Ukyo też był ciekawą postacią (czymże byłoby anime bez jakiegoś szaleńca? ;D).

ocenił(a) serial na 8
ILoveRock23

Shin & Ikki, aww <3

''Klatkowy" pogląd, no nieźle xD Ja rozumiem, że on chciał ją chronić i tak dalej, ale to nie była miłość. Kochać to nie ograniczać, a on przesadził. Ukyo był całkiem uroczy, chociaż jego fryzura (jakie to płytkie XD) bardzo mi się nie podobała. Ale z charakteru? Mmmm. Gdyby nie te lekkie problemy psychiczne, fakt ;)

ocenił(a) serial na 6
deucenotsleep

Szczerze mówiąc, fabuła anime to swego rodzaju perełka, jednak troszkę ją przyćmili główną bohaterką, bo Heroine jest znienawidzonym przeze mnie typem głównej postaci - czyli "cholera, otacza mnie stadko bishów, mogę mieć każdego, bo za mną biegają, jak psy, ale będę głupia i odezwę się raz na dziesięć minut odcinka" ;).

ocenił(a) serial na 8
ILoveRock23

Popieram z całego serca! xD

ocenił(a) serial na 6
deucenotsleep

Miłą odmianą co do głównej bohaterki jest Kajika Burnsworth z anime "Hanasakeru Seishounen". Mimo czternastu lat, jest dojrzała jak na swój wiek i nie podnieca się na widok otaczających ją panów, co więcej sama ich zwodzi, żeby zobaczyć, kto okaże się najlepszym kandydatem na męża :)

ocenił(a) serial na 8
ILoveRock23

Brzmi ciekawie. Na pewno obejrzę :3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones