PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662580}

Amnesia

5,9 1 397
ocen
5,9 10 1 1397
Amnesia
powrót do forum serialu Amnesia

Może to tylko ja, ale odniosłam wrażenie, że bohaterowie mają imiona od kart. ?? Kier (serce w talii) po Japońsku znaczy Shinzu. A Shin w openingu ma przedstawiony kier. Wiem, znając życie odkryłam przysłowiową Amerykę :D Ale tak jakoś na to wpadłam i zastanawiałam się, czy ktoś uważa tak samo :D

ocenił(a) serial na 6
Madeline97

Zaintrygowało mnie to. Jednak po sprawdzeniu jedynie Ikki jeszcze jakoś pasuje do koloru pik. Reszta natomiast nijak się ma do przedstawionych kart.
Ale co ja tam wiem, w oczy rzucił mi się tylko pik Ikkiego i trefl Kenta xD teraz dopiero zauważyłem jeszcze jokera ;>

adinek1991

Noo... najbardziej to mnie ten Joker intryguje :))

ocenił(a) serial na 8
adinek1991

Co do kart Ikki (pik) i Kent (trefl) są widoczni od razu. Jeśli się przyjrzycie to Toma ma na kurtce znak karo (np można zobaczyć to tutaj: http://imageshack.us/a/img222/301/amnesiabohaterowie.jpg). Shin natomiast jest czerwony (jak to Kier) choć znaku u niego nie widzę.

Długowłosy Ukyo jest natomiast jokerem. Ja to sobie tłumaczę tak, że wpada kiedy i jak chce do każdego świata i gra na własnych zasadach.

ocenił(a) serial na 7
VaniliaGirl

Shin ma symbol kier. Tworzy go jego koszulka i obojczyki.

ocenił(a) serial na 7
zal_com13

http://0-gate.com/wp-content/uploads/2013/01/amnesia-shin-and-toma.png
Przypuszczam, że właśnie dlatego ma tam kolczyk. Żeby zwracać uwagę na tamto miejsce

ocenił(a) serial na 8
zal_com13

dzięki :) Teraz faktycznie to widzę

ocenił(a) serial na 6
VaniliaGirl

Trochę śmieszne, że u Shin'a i Tomy trzeba się tych symboli dopatrywać. No, co do Ukyo to od razu się jarnęłam, że on jest Jokerem ;D. Szkoda, że tylko na końcu wkopali ten moment z wizerunkiem kart, ale trochę był on niewyjaśniony. No i w openingu jest jeszcze zmieniająca swoje ułożenie kostka (podejrzewam, że tu chodziło o te światy) i cała masa kostek domino, co też mnie zastanawia :)

ocenił(a) serial na 8
ILoveRock23

Domino to pewnie chodzi o to, że wszystko co się działo, prowadziło do czegoś dalej. Taki ciąg zdarzeń przyczynowo-skutkowy. Niektóre motywy przeplatały się między światami.

ocenił(a) serial na 6
VaniliaGirl

Trochę szkoda, że te elementy nie było pełniej wykorzystane. Bardzo fajne pomysły, a ja uwielbiam motywy kart i domina. Skojarzyłam też motyw domina z niepełnymi i nie zawsze prawidłowymi wspomnieniami Heroine z poprzednich dni, jak przenosiła się do innych światów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones