PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662580}

Amnesia

5,9 1 397
ocen
5,9 10 1 1397
Amnesia
powrót do forum serialu Amnesia

Projekt reżysera Witchblade, który jest adaptacją kobiecej gry otome pod tytułem Amnesia.
W główną rolę wcieliła się Kaori Nazuka, znana m.in. jako odtwórczyni siostry Hei'a z Darker
than Black. Wstęp:

Dnia 1. sierpnia pewna dziewczyna budzi się ze snu doświadczając zaniku wszelkich
wspomnień. Nie rozpoznaje kontaktów na ekranie swojej komórki, nie wspominając o
twarzy swojego chłopaka... Objawia się jej duch o imieniu Orion, który oferuje pomoc w
odzyskaniu pamięci.

Opening "Zoetrope" zawarty w trailerze jest dziełem Nagi Yanagi. Ray wykonuje ending pt.
"Recall".

Studio: Brains Base (Durarara!!, Mawaru Penguindrum)
Reżyseria: Yoshimitsu Ohashi (Witchblade)
Design postaci: Maho Yoshikawa (Mouretsu Pitates)
Scenariusz: Touko Machida (Kore wa Zombie desu ka?)
I trailer :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cJOPc9sxUFI
Informacje z anime-shinden. Kto ciekawy tej produkcji ? Ja bardzo :)

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Również czekam z niecierpliwością ;) Ale patrząc na powstające obecnie (mało ambitne) produkcje, obawiam się, że i to anime zawiedzie moje nadzieje. Ale oby nie!

glow-worm

No mam nadzieję, że jednak będzie to anime na poziomie. Ostatnio nie mogę znaleźć niczego, co wciągnęło by mnie doszczętnie. Wszystko wydaje się nudne, może po prostu zobaczyłam już wszystko godne uwagi :)

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Może spróbuj coś ze starszy tytułów, wydanych przed 2000 rokiem? :) Nie wiem czemu obecnie wydawane są tak słabe produkcje, wśród tego całego [współczesnego] grona mam bardzo mało tytułów, które uważam za perełki. Natomiast odkryłam niedawno studio GoHands, które ma na swoim koncie jeszcze niewiele tytułów, ale zapowiada się bardzo ale to bardzo obiecująco. Jakie anime preferujesz, może będę umiała coś polecić ;)

glow-worm

W sumie jestem fanką shoujo, ale yaoi też może być :) Jedynym wyjątkiem był Bleach i Death Note, a tak to wszytko w podobnych klimatach..

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Bleach <3 ;) Hmm, z tych gatunków niestety nie jestem dobrą osobą do polecania - oglądam je raczej sporadycznie. Jako tako z yaoi/shōnen-ai mogłabym polecić Loveless i Haru wo Daiteita ;)

glow-worm

To drugie widziałam, ale pierwsze .. w sumie zastanawiałam się, czy dobre :) Dzięki

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Nie ma za co ;) Napisz jak wrażenia po pierwszym odcinku Amnesji ;)

glow-worm

I obejrzałam 1 odc. i muszę powiedzieć, że nawet wciaga. Zacznę oglądać tą serię :) Plus za opening i ending, bo pasuje do anime idealnie. Już czuję ten klimat. Jest tam nudny fragment, ale kończy się całkiem ciekawie i tyle chłopaków.. jestem ciekawa co dalej i kim są dla niej :) Krótko - można zobaczyć :)

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Też mam pozytywne odczucia po oglądnięciu, dosyć ciekawa kreacja postaci, choć z drugiej strony każdy wydaje się być idealny - czyli boję się czy producenci nie przesłodzili tego anime :D no ale zobaczymy co będzie dalej :)

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

ja po obejrzeniu pierwszego odcinka jestem zaciekawiona ale też zastanawiam się o co kurde tam chodzi..

ocenił(a) serial na 3
angel_160

W drugim się już trochę rokręca, ale akcja mogłaby przyśpieszyć ;) ogólnie wciągająca fabuła, raczej się nie zawiedziemy na tej serii :)

glow-worm

Czekaj. Widziałaś/eś już 2 odc ? Gdzie ? Shinden jest przecież popsuty...

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Widziałam, gdyż ja oglądam anime z angielskimi napisami ;) Zresztą stawiam, że na polski jeszcze nikt nie zdążył przełożyć, więc na Shindenie tak czy siak by nie było :D jeśli w miarę łapiesz angielski nowy odcinek znajdziesz na serwisach animefave.net lub animecrazy.net ;)

glow-worm

Dzięki :)

ocenił(a) serial na 3
Blaithin_fw

Nie ma za co ;)

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

też oglądam niektóre anime z angielskimi napisami, bo czasami czekać aż przetłumaczą, to prędzej człowiek padnie, niż się to wydarzy, tak wiec dzięki za info :D

ocenił(a) serial na 3
angel_160

A mi po prostu przyjemniej z angielskimi oglądać, jak widzę polskie napisy to czasem aż nieswojo się czuję xD Masz rację angel_160, czasem naprawdę długo trzeba czekać na tłumaczenia, tyle, że z anime jeszcze nie jest źle w porównaniu z czekaniem na tłumaczenie (na angielski! o polskim już nie mówię) japońskich dram ;) Mimo wszystko to nie taka lekka praca, dziękujmy tym wszystkim którzy zajmują się tym bezinteresownie specjalnie dla nas ;)

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

hahaha rozumiem.xD ja własnie też oglądam dramy japońskie i inne ale staram się wybierać takie co są już wszystkie odcinki przetłumaczone żeby cholery od czekania nie dostać.xD (wiec znam twój ból :p) dołączam się do podziękowań ;)

ocenił(a) serial na 3
angel_160

Tyle, że wtedy można się za bardzo wciągnąć i ciężko odejść od ekranu ;) A jak oglądasz te wychodzące na bieżąco, to tak czy siak musisz czekać minimum tydzień na następny odcinek ;)

Żeby już nie spamować, to powrócę do Amnesii jeszcze - przeczuwam, że akcja nagle przyśpieszy, bo jak inaczej zmieszczą się w 12 odcinkach z fabułą, która wydaje się być dosyć wielowątkowa? xD

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

ok już nie spamujemy :D
ja właśnie mam z tym problem jak już zacznę coś oglądać to do czwartej rano a potem weź człowieku wstać...

Być może zrobią drugi sezon? Nie wiem, ale obejrzeniu drugiego odcinka miałam jedno wielkie pytanie wymalowane na swojej twarzy, a mianowicie: WTF. Naprawdę nie ogarniam co się tam dzieje jak na razie, mam tyle teorii spiskowych że to szok :P
KONIEC SPAMU.:)

ocenił(a) serial na 3
angel_160

Hmm, raczej nie spodziewałabym się drugiego sezonu. Jako że Amnesia jest niczym innym jak ekranizacją gry, tak jej fabuła (pomimo wielowątkowości) jest ograniczona przez ramy pierwowzoru ;)

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

A to nie wiedziałam że to na podstawie gry, skoro tak mówisz to pewnie i racja, ale zawsze mogą przedłużyć serię, bo bywa i tak, ale lepiej niech już nie kombinują, masz może jakiś link do tej gry? :)

ocenił(a) serial na 3
angel_160

Obecnie tworzenie anime na podstawie gier jest coraz modniejsze (producentom kończy się chyba własna kreatywność), no ale, nie o tym miałam pisać. Gra została wydana w 3 częściach jedynie na platformę PlayStation i to tylko w Japonii, więc jej dostępność w języku angielskim pozostaje i tak pod dużym znakiem zapytania ;)

Oficjalna strona gry: http://www.otomate.jp/amnesia/

Więcej info możesz znaleźć tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Amnesia_%28visual_novel%29

[SPOILER]A tu fragment gry na youtube i całkiem ciekawe komentarze pod filmikiem na temat stworzenia angielskiej wersji tu: http://www.youtube.com/watch?v=wmcbIxmjgYA

I właściwie to wszystko co na ten temat wiem ;)

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

"Tylko" tyle na ten temat wiesz? Okeeej.... Co ja tam wiem, bez kitu.xD Dzięki za informacje o tej grze, a o linku do gry to już wgl nie mówię (tak na marginesie, jakoś mam przeczucie że ona będzie z tym czerwonym -,-)

ocenił(a) serial na 3
angel_160

Z Shinem? ;) Jak dla mnie postać najlepiej wykreowana w tym anime.

ocenił(a) serial na 7
glow-worm

Tak z nim. Nie wiem, mi tam "wpadł w oko" dla niej ten niebieski i złoty, chociaż i tak potem będzie mi szkoda Shina :( pożyjemy, odcinki nowe wejdą to i zobaczymy ;)

ocenił(a) serial na 8
angel_160

Jak myślicie, co będzie dalej?

ocenił(a) serial na 7
Alea15

Sama nie wiem (nie grałam w gre.xD) ale wydaje mi się że ci wszyscy "chłopcy co na nią lecą" to wiedzą ze coś jest nie tak i że ona straciła pamięć i będzie jakaś wielka zagadka, taka tam moja teoria spiskowa..

ocenił(a) serial na 9
angel_160

co masz na myśli szkoda Shina :( nie bedą oni na koncu razem :(

ocenił(a) serial na 7
Rainbow089

dzięki za Spam.xD

ocenił(a) serial na 3
angel_160

Jak dla mnie to ona nie będzie z nikim z obecnie przedstawianych postaci :P z chęcią zobaczyłabym oddzielne anime rozwijające wątek Shina i tego zielonowłosego, byłoby ciekawie xD

ocenił(a) serial na 8
glow-worm

Po obejrzeniu czwartego odcinka kompletnie nie wiem, co mam o tym myśleć. Za każdym razem jak główna bohaterka ma wypadek i się budzi jest 1 sierpnia. Waka jest kompletnie inną osobą, wydarzenia z przeszłości kompletnie się zmieniają, pojawia się jakaś Rina ze swoim face palm'em, a Oriona gdzieś wcięło.
Ciekawe jak się to zakończy i czy w następnych odcinkach Shin nadal będzie twierdził, że
Heroine jest jego dziewczyną.
Jej imię dziwnie przypomina heroinę...mhym...coś w tym jest.

ocenił(a) serial na 7
Alea15

ja to już sama nie wiem co mam myśleć, nie ogarniam szczerze powiedziawszy..

ocenił(a) serial na 7
angel_160

..po tym 4 odcinku, a co do tego pierwszego sierpnia do dopiero jak twoją wypowiedź przeczytałam to się skapnęłam że faktycznie cały czas się tego dnia budzi...

ocenił(a) serial na 4
Alea15

Pewnie bierze i przez to jest na wielkim haju a wszystko co widzimy dzieje się w jej głowie ;D

ocenił(a) serial na 7
TheLejdis

tak to by było ciekawe.xD

ocenił(a) serial na 3
angel_160

Z tym budzeniem się tego samego dnia to raczej kwestia czysto techniczna - zapewne pierwowzór (gra) zawiera wiele różnych opcji odnośnie tego jak wydarzenia mogą się potoczyć i chcąc przełożyć to na anime, producenci musieli zastosować taki oto chwyt. Tak myślę przynajmniej ;)

Cała fabuła i tak skupia się na tym, że poznając innych, nasza główna bohaterka poznaje przede wszystkim samą siebie. Jednakże mimo, że pomogła wielu osobom, to nie wzbudza mojej sympatii, czuję że czai się w niej jakaś niezidentyfikowana ciemna strona :P Uwielbiam za to tajemniczość tej postaci z zielonymi włosami (wybaczcie, imienia nie pamiętam).

ocenił(a) serial na 5
Alea15

ona nie ma na imię 'Heroine'. Nie znamy jej imienia, ona sama tez go nie pamięta. 'Heroine', to nazwa żeńskiej postaci, coś jak męskie 'heros' - wersja żeńska 'heroina'. :) choć brzmi faktycznie zagadkowo. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones