PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870865}

Anna Boleyn

Anne Boleyn
1,4 2 691
ocen
1,4 10 1 2691
6,7 3
oceny krytyków
Anna Boleyn
powrót do forum serialu Anna Boleyn
BruceParker

Jak można ocenić coś, nie oglądając tego najpierw? Lepiej ominąć zwyczajnie.

użytkownik usunięty
karamia

Jak można twierdzić, że wkładanie palców do kontaktu jest niebezpieczne, bez włożenia najpierw palców do kontaktu?

To taka odpowiedź trzylatka, ale on chyba jeszcze nie potrafiłby pisać na klawiaturze ;) Tak serio to po prostu hipokryzja. Pozdro.

użytkownik usunięty
karamia

Serio jak masz film pod tytułem Wściekłe Zmutowane Meduzy Atakują 7 i widziałaś jego zwiastun albo nawet galerię zdjęć to musisz go od deski do deski obejrzeć, żeby móc wystawić ocenę? No to gratuluję inteligencji trzylatka. Pozdro.

Ile jadu :) Dziwi mnie masowe ocenianie czegoś, czego się zwyczajnie nie widziało. Jeśli ktoś tak robi jest hipokrytą, dokładnie takim samym jak ktoś kto szanowną panią czarnoskórą obsadził. Miłej niedzieli.

użytkownik usunięty
karamia

Jadu? Cytowałem ciebie. XD Samozaoranko level master. Niemiłej niedzieli i reszty życia, Julcia. xd

Twój komentarz był ad personam, taka jest różnica :) Wybacz, ale po "samozaoranko" i "xd" raczej nie będę kontynuować, jest to pewna wskazówka, która mówi mi, że może nie masz nawet pojęcia co to jest hipokryzja. Miłej niedzieli, pozdrawiam!

użytkownik usunięty
karamia

"Gratuluję inteligencji trzylatka" - ad personam. "To taka odpowiedź trzylatka" - nie ad personam. Masz raka mózgu, ale nie współczuję. Lepiej będzie dla ludzkości, gdy twoje geny nie przetrwają.

Trafnie oceniłam.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
karamia

Babcia powiedziała mi, że nie ważne co piszą na FW, można oceniać seriale bez oglądania i ja jej wierzę.

BruceParker

1/10 no chyba, że biały człowiek gra Jezusa, to spoko.

użytkownik usunięty
Lukasz_Broda

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Jezus był biały. Ludy Morza w XII wieku p.n.e. wywędrowały do Egiptu, a te mogły przybyć z Krety i okolic (częściowo). Potem Aleksander Wielki z Macedonii podbił te tereny, które były pod wpływami greckimi. Potem przybył Rzym. Na północ przybyli celtyccy Galatowie. Tutaj masz link do społeczności starożytnego Egiptu na długo przed Jezusem, do wyboru, do kolory: http://www.catchpenny.org/images/r3tiles.gif . Statystycznie Jezus więc miał szansę być biały, ale byłby w mniejszości, bo większość była raczej śniada. Razić w filmach mogą najwyżej proporcje, a raczej ich brak, że wszyscy są biali. Biali Żydzi z pewnością jacyś byli, ale nie byli większością. Statystycznie Jezus nie jest więc sprzeczny z historią. Rekonstrukcje twarzy przeciętnego Żyda w starożytności to właśnie przeciętnego, czyli większościowego, a nie każdego. Nie jest to więc błąd jak w przypadku Anne Boleyn

Istniejące rzymskie freski przedstawiają Żydów jako śniadych. Aszkenazyjczykom zmienił się odcień po ok. 25 pokoleniach od przeniesienia się do centralnej Europy.

użytkownik usunięty
bazant57

Rzymianie przedstawienia ludzi robili na swoje podobieństwo, nawet Aleksandra Wielkiego mimo, że źródła pokazują, że miał jasną skórę. Poza tym freski nie ukazują wszystkich Żydów, a przeciętnych, czytaj, większościowych. Na Bliskim Wschodzie żyli Rzymianie, Grecy, Celtowie, a wieki wcześniej Ludy Morza przybyły. Jezus mógł więc być jak najbardziej biały.

Lukasz_Broda

Jezus żył 2000 lat temu i nikt nie wie, jak wyglądał, choć raczej z całą pewnością nie był czarnoskóry. Zresztą to jest postać bardziej religijna niż historyczna, bo nic o nim nie wiemy, poza tym, że istniał, choć i to jest przez niektórych podważane. Natomiast zrobić dramat historyczny, w którym historyczną postać gra aktor o innym kolorze skóry, jest absurdem. Co innego gdyby to była ekranizacja książki, z fikcyjnymi bohaterami. Ale dramat historyczny? Całe szczęście, że Henryka VIII nie zagrał aktor czarnoskóry, bo to już byłaby żenada. Do tego insynuować, że Anne Boleyn miała lesbijskie ciągoty? W jednej ze scen całuje intymnie swoją rywalkę. Sorry, ale na więcej niż jeden to nie zasługuje. Jeżeli teraz nikt się nie przeciwstawi tego typu fałszowaniu historii, to za parę lat będziemy mieli filmy, gdzie nic nie będzie miało znaczenia, ani kolor skóry historycznych postaci, ani ich płeć, czy też wiek. Dojdzie do absurdów, gdzie Hitlera zagra Samuel Jackson, choć z drugiej strony wątpię, by aż tak daleko się posunięto, no ale to tylko skrajny przykład.

ocenił(a) serial na 1
BruceParker

Szczerze powiedziawszy, w tym wypadku jestem skłonny to zrozumieć. Mam nadzieję, że Netflix nie zrobi nic związanego z historią Polski, bo pewnie Kazimierza Wielkiego, albo Józefa Piłsudskiego zagrałby Idris Elba.

BruceParker

Trzeba być ograniczonym rasistą, żeby dać 1/10 z powodu koloru skóry głównej bohaterki.

ocenił(a) serial na 1
zz40

Jakim trzeba być ograniczonym ogólnie, żeby nie wiedzieć, że Anna Boleyn to postać HISTORYCZNA, która była BIAŁA. Z całym szacunkiem, ale w tamtym czasie w Anglii czarni mogli być co najwyżej atrakcją w objazdowym cyrku, a nie elitą społeczną.

Sanderus

Wiem dokładnie kim była Anna Boleyn. Ty po prostu nie potrafisz wyjść z zatęchłej szafy, w której tkwisz.
Są tysiące przypadków w kinematografii, gdzie aktorzy grają postacie z innych kręgów kulturowych.

ocenił(a) serial na 1
zz40

Nie, nie zatęchła szafa, tylko fakty k... mać!! Już rzygam tą chorą politpoprawnością. To jest obłęd. Wyobrażam sobie skowyt, gdyby biały aktor zagrał M.L. Kinga, Zulusa Czakę, albo chociażby Blade'a. Trzeba być ślepym, albo głupim, żeby nie zauważyć, że to działa tylko w jedną stronę

ocenił(a) serial na 1
zz40

to jest sprzeciw wobec zakłamywaniu historii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones