PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727057}

Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

A.D. The Bible Continues
7,5 912
ocen
7,5 10 1 912
Anno Domini Biblii ciąg dalszy
powrót do forum serialu Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

Po obejrzeniu 1 części moje spostrzeżenia
- nie wydaje mi się, aby w tamtych czasach kobiety były tak pyskate jak pokazali w tym filmie (zwłaszcza żona Piłata czy żona Kajfasza). To do kultury weszło dopiero w XX wieku. Żona była wtedy przy mężu i nie wychylała się.
- nie wydaje mi się, żeby apostołowie byli czarni, a Maria Magdalena Mulatką. Wprawdzie faktycznie w Piśmie nic nie piszą o ich wyglądzie, bo to było oczywiste, że byli Żydami a więc mieli semickie rysy twarzy. Ktoś na tym forum już zarzucał "przecież w piśmie nie napisali że byli biali". Nie pisali też że byli skośnoocy, że byli gejami itp. Nie róbcie z filmu religijnego politycznie poprawnego gniotu! Widocznie twórcy bali się urazić jakąś mniejszość i stąd tak obsadzili role.
- gra aktorów wydaje się drewniana. Mało przekonujący jest np. Szaweł

pawelwoj4

Co do nie wychylania się kobiet w czasach biblijnych to tutaj się nie zgodzę. Choćby postawa Sary wobec Hagar była jak najbardziej stanowcza. Sara postawiła się Abrahamowi, że ma wygnać Hagar i Ismaela bo nie życzy sobie, aby syn niewolnicy dziedziczył przed Izaakiem itd. W Starym Testamencie jest kilka takich wojowniczych niewiast, chociażby Judyta, gdzie ocaliła naród izraelski ucinając głowę we śnie królowi asyryjskiemu. No ja bym nie chciał jej spotkać ;)

pawelwoj4

Twórcy nie tyle bali się urazić jakąś mniejszość, co z premedytacją chcieli wmontować polit-poprawność nawet do filmu biblijnego. Ostrożnie, bo czarnych wścibili niewielu, ale jednak. Kobiety w czasach Chrystusa z pewnością nie były pyskate, zaś polityczno-poprawne, feministyczne "równouprawnienie" sugeruje białogłowom, że "równość" osiągną poprzez kopiowanie męskich zwyczajów palenia, agresji i wulgaryzacji życia. Żeby się przekonać, jaki był status żydowskiej kobiety w tamtych czasach, wystarczy poczytać o dzisiejszych postulatach ortodoksów chasydzkich obejmujących na przykład żądanie separacji męsko-damskiej w autobusach, wynikającego z ich chęci podtrzymywania wielowiekowej tradycji judaistycznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones