PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727057}

Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

A.D. The Bible Continues
7,5 912
ocen
7,5 10 1 912
Anno Domini Biblii ciąg dalszy
powrót do forum serialu Anno Domini - Biblii ciąg dalszy

ponieważ ten serial, który powinien być biblijny, a zatem "tchnąć" żywą wiarą, jest zwyczajną amerykańską interpretacją Pisma Świętego. Moja opinia po dwóch odcinkach jest taka: za dużo konfliktów, za dużo kłótni, za dużo o polityce, za mało o Jezusie, za mało o apostołach, za dużo obłąkańczej poprawności politycznej, a najbardziej razi mnie negatywne wyrażenia się o chrześcijanach i przedstawianie ich w złym świetle. Ten serial to nie to samo co nakręcona kilka lat temu "Biblia". Odradzam i zachęcam do czytania Pisma. ;)

ocenił(a) serial na 10
sylar_217

Polecam, gorąco polecam.

Serial bowiem w porównaniu do typowych filmów "religijnych" wychodzi poza ramy postaci Jezusa Chrystusa. Jest chyba pierwszą szerzej znaną produkcją, która tak dobrze pokazuje widzowi realia Judei I n.e. i konflikty jakie toczyły społeczeństwo. Mamy zelotów-sykariuszy dążący do siłowego rozwiązania problemu rzymskiego, warstwę kapłańską próbującą utrzymać pozycje poprzez lawirowanie między Rzymem, a Żydami (co już jest sztuką bo to dwa różne światy). Mamy w końcu prefekta Piłata na jednej z najtrudniejszych placówek Imperium, beczce prochu w postaci Judei. Serial dobrze ukazuje nam motywacje i problemy z jakimi mierzyli się "wrogowie Jezusa".

W tym wszystkim próbują działać apostołowie.

Od strony wizualnej to stare kino pełne statystów, z o dziwo dobrze dobranymi kostiumami (nawet rzymscy legioniści nie zostali zeszpeceni). To co mnie boli to obsadzenie niektórych ról przez czarnych co razi ale z drugiej strony biali grający semickich żydów też nie są w porządku.

ocenił(a) serial na 9
Martin von Carstein

Cytat: "To co mnie boli to obsadzenie niektórych ról przez czarnych co razi" ... Razi??? A czy ciemnoskórzy ludzie to są jacyś gorsi? Ludzie, jak wszyscy inni. Kto wie, jak to naprawdę było? Czy faktycznie Apostołowie niektórzy nie byli ciemnoskórzy? Nie sugeruj się tym, co przedstawia wiele obrazów religijnych. Okaż trochę zrozumienia.

ocenił(a) serial na 10
Justy_2

Oczywiście - czarni żydzi w centrum fanatycznego i ksenofobicznego Izraela przełomu er byli czymś zupełnie wówczas normalnym...

Wszyscy apostołowie byli śniadzi. Nie biali, nie czarni tylko śniadzi jak na sefardyjczyków (Semitów) przystało.

Martin von Carstein

no Maria Magdalena czarna to juz przesada

ocenił(a) serial na 9
Martin von Carstein

W takim razie zgłoś swoje uwagi i pretensje do producentów serialu! To jest serial amerykański, a jego bohaterowie są różnych narodowości. Mnie osobiście podoba się obsada serialu i ta różnorodność, która pokazuje że każdy człowiek, bez względu na rasę i pochodzenie jest ważny i ma swoją wartość w oczach Boga.

ocenił(a) serial na 10
Justy_2

Sądzę, że niejeden tamtejszy Kościół już stosowny protest na ręce twórców złożył zatem nie czuję takiej potrzeby. Natomiast na forum serialu mam możliwość krytykowania toteż chętnie z niej korzystam.

ocenił(a) serial na 9
Martin von Carstein

No to mylisz się w osądzie, a na dowód obejrzyj sobie na YouTube filmiki dotyczące kulis serialu, gdzie wypowiada się wielu księży i pastorów, którzy są zachwyceni tym serialem.

A szkoda, że chcesz krytykować, a nie oceniać w pozytywnym świetle lub choć neutralnie. Dla Ciebie ten serial wyraźnie ma wartość jedynie historyczną. Są jednak osoby, dla których ma wartość religijną i to jest dla nich najważniejsze.

ocenił(a) serial na 10
Justy_2

Śmiem wątpić czy PRowcy dopuściliby krytyczne wypowiedzi w materiale o swoim serialu na którym zarabiają.

Ten serial religijnie jest płytki i absolutnie nie wnosi nic nowego do wyświechtanego przez kinematografie tematu - to jest właśnie obiektywizm, dostrzeganie wad w dziele autorów (jak choćby próby wciśnięcia na "krzywy ryj" bezsensownej poprawności politycznej).

Martin von Carstein

Moim zdaniem powinni byli na przykład jeszcze którychś z apostołów zrobić gejami. Wtedy to byłoby całkowicie poprawne politycznie.

Martin von Carstein

Zgadzam się. To bardzo wartościowy film. Polecam

paweljan1

Zgadzam się z MartinvonCarstein to bardzo wartościowy film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones