PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=541414}
7,8 671
ocen
7,8 10 1 671
Aoi Bungaku
powrót do forum serialu Aoi Bungaku

Moim zdaniem warto obejrzeć, ale trzeba podejść do tego anime z głową. Przedstawione w serii historie zmuszają do myślenia, ich treść jest silnie zmetaforyzowana. Animacja stoi na najwyższym poziomie a to za sprawą wielkich animatorów ;] Fani Bleach i Death Note mogą być usatysfakcjonowani widząc znajomą kreskę. Na dzień dzisiejszy wyszło już 10 odcinków, także czekają na mnie jeszcze dwa epizody.

Do tej pory najbardziej podobała mi się historia zatytułowana "Las skryty pod gałęziami wiśni w pełnym rozkwicie". Opowieść ta była magiczna, momentami miałam wrażenie, że oglądam baśń. Niesamowita animacja, muzyka oraz wspaniałe zakończenie, naprawdę dające do myślenia.
"Biegnij Melosie" również bardzo mi się podobało, ale to może dlatego, że odnalazłam tam cenne dla mnie akcenty yaoi... xD Tak czy inaczej, każda historia miała w sobie coś ciekawego. "Koniec człowieczeństwa" była chyba najbardziej psychodeliczna i klimatyczna ;]

Jak na razie oceniam anime na 8/10 i wątpię, aby ocena zeszła niżej. Polecam:)

ocenił(a) serial na 10
elfka77

zgadzam się, choć dla mnie najlepsza była pierwsza historia "koniec człowieczeństwa" co nie zmienia faktu że całość i tak jest genialna.

użytkownik usunięty
elfka77

Zgadzam się z tym, że ciekawa propozycja. Chociaż muszę przyznać, że "In the Forest, Under Cherries in Full Bloom" wraz z "The Spider`s Thread" nie spodobała mi się za bardzo. Wszystko to jakoś za bardzo odbiegło od poprzednich historii, w dodatku momentami tworzyło obrzydliwy klimat.

Natomiast najbardziej spodobało mi się dwuodcinkowe opowiadanie "Run, Melos!", które było wręcz niezwykłe, zwłaszcza druga część mocno mną wzruszyła. Uwielbiam tego typu historie. Nie można też zapomnieć o psychologicznym "No Longer Human", mające w sobie zarazem piękno i brzydotę, radość i smutek.

"Kokoro" ciekawiło do końca, i za to plus. Można rzec, że stanowiło pewną odskocznię po "In the Forest, Under Cherries in Full Bloom". Niestety część druga, która nie trzymała się książki była lepsza.

No i opowieść kończąca serię pozostawia pewien niedosyt. Wszystko zaczyna się ciekawie, później poziom opada, ale mimo wszystko całość wypada na dobrym poziome.

Jeśli chodzi o całość ode mnie wędruje niepełna 9. Całe to ukazanie różnych historii w jednym anime wprowadza coś nowego, wymagającego dużego skupienia ze strony widza. Jeszcze tak sobie cicho marzę o zekranizowani opowieści "Run, Melos!", ale to już nie zależy ode mnie.

ocenił(a) serial na 8

Mi do gustu przypadła tylko 3 opowiesc o braciach wiec ja oceniam .Reszta opowiesci troche mnie drazniła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones