PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=541885}

Archer

8,1 9 895
ocen
8,1 10 1 9895
8,0 2
oceny krytyków
Archer
powrót do forum serialu Archer

5 sezon

ocenił(a) serial na 9

Wg mnie zajebisty pomysł że 5 sezon będzie w klimacie miami vice. Ta wizja archera z końca 1 odcinka będąca zlepkiem scenek zawierała też sceny z 2 odcinka co wskazuje, że chyba naprawdę ISIS zamieni się z agencji wywiadowczej w kartel narkotykowy. Jak dla mnie bomba.

użytkownik usunięty
MysterMister

nie, nie "miami vice"

vice oznacza ogólnie zepsucie/demoralizację - z łaciny


pzdr dla młodzieży po reformie :D

ocenił(a) serial na 9

miami vice to serial z lat 80tych znany u nas jako policjanci z miami. wlasnie w klimacie karteli narkotykowych działających w miami i ukazanych w tym serialu, jak i w scarface czy innych tego typu produkcji ze słowami miami i vice w tle robiony jest 5 sezon. twoja uwaga jest kompletnie nie na miejscu. jak rozumiem chciałeś pochwalić się wiedzą z lekcji łaciny.

ocenił(a) serial na 9
MysterMister

"Vice" to również nazwa wydziału amerykańskiej policji, zajmującego się przestepczością obyczajową (narkotyki, prostytucja, hazard, etc). W nazwie "Miami Vice" to "vice" odnosi się właśnie do tego wydziału, w którym pracują główni bohaterowie. Natomiast w "Archer Vice" jest użyte drugie znaczenie słowa "vice", na które zwrócił uwagę Kulcikriu_2. Czyli właściwie chodzi tu o "Archera, który zboczył na złą drogę", a tam o "Obyczajówkę z Miami".

ocenił(a) serial na 9
Malignus

a w GTA Vice City jakie jest znaczenie słowa Vice?

MysterMister

Miasto Grzechu :P,
Wiem że poprawnie to Sin City ale Vice też znaczy grzech, tak więc Miasto Grzechu.


ocenił(a) serial na 9
Malignus

Żartujesz nie?

Archer Vice, tak samo zresztą jak GTA Vice City, to aluzja do znanego w popkulturze serialu. Tak, chodzi o policjantów z Miami. Wszelkie inne próby wyjaśnienia to silenie się na bycie mądrzejszym niż trzeba. Nawet Archer na ekranie tytułowym wygląda jak Don Jonson w MV

ocenił(a) serial na 9
wajdek12

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz i wskaż mi, w którym miejscu napisałem, że to nie jest aluzja do nazwy serialu "Miami Vice". Ja przecież pisałem o znaczeniu słowa "vice" w obu tytułach, a nie o nawiązaniach do popkultury.

ocenił(a) serial na 9
Malignus

Natomiast w "Archer Vice" jest użyte drugie znaczenie słowa "vice", na które zwrócił uwagę Kulcikriu_2. Czyli właściwie chodzi tu o "Archera, który zboczył na złą drogę", a tam o "Obyczajówkę z Miami".

no tak, masz rację, przepraszam. DOOOH

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones