PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644652}

Arrow

7,3 63 270
ocen
7,3 10 1 63270
6,0 2
oceny krytyków
Arrow
powrót do forum serialu Arrow

I jak wrażenia? :) Wszystkie 4 seriale DC jakie oglądam miały udane odcinki w tym tygodniu, Arrow nie jest wyjątkiem (chociaż.. Ben, więc jestem uradowany jego obecnością :D).

BEN! WRESZCIE! Byłem nawet zaskoczony, że podczas początkowych napisów - jak zawsze - wyczekiwałem nazwiska Emersona i się nie doczekałem, więc stwierdziłem, że po raz kolejny przeciwnikiem drużyny będzie Black Siren.. a tutaj miła niespodzianka (sprytnie, dopiero w napisach końcowych widniał :p) :))) Aktor wystarczy, że jest na ekranie i już jest dobrze :D Naprawdę ciekawe i intrygujące wprowadzenie postaci, z nawiązaniem do nieszczęsnego wątku z Helix z poprzedniego sezonu.. ale mniejsza z tym, bo jest BEN! .. ok, Cayden James. Nie mogę się doczekać, jakie będą jego intencje, cele i w ogóle ale jak sam powiedział do fejk Laurel: "This is a beginning" ;) Wprawdzie wątpliwym jest, że na poziomie 'osobistym' przebije Slade'a czy Chase'a za przeciwników, ale i tak się micha cieszy na Bena.. ekhem, Caydena.

Cała reszta: może być. Sceny akcji jak zwykle na plusie (zwłaszcza ta ostatnia z battle royale.. choć jak widziałem akcję z Oliverem w tym odcinku uświadamiam sobie, jak bardzo mi go brakuje w takowych), Olicity nie było upierdliwe, Williama i Lance'a nie było.. 40 min. minęło jak z bicza strzelił (nadal podoba mi się brak retrospekcji :P). Oczywiście nadal to theCW i pewne schematy serialu tej stacji zachowane ale nie było nic, co by mnie jakoś specjalnie irytowało.

Aha, czy wspomniałem, że.. Ben?! ;P

użytkownik usunięty
matiiii

Ben grał za bardzo podobnie, a wrecz nawet identycznie, jak w person of interest. tyle tylko ze kwestie sie roznily. dlatego mi sie nie podobaly sceny z jego udzialem, a reszta taka sobie

ocenił(a) serial na 7
matiiii

te sceny akcji niczym z seriali Marvela/Netflixa. Cool
Fajny cliffhanger jednak brakuje mi jakieś dramatycznej śmierci bohatera typu Felka czy John.

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Śmiałem się za każdym razem jak ktoś powiedział coś w stylu "zniszczyć internet" :)

TheBermunda

I temat jeszcze pewnie powróci ponieważ Cayden zostawił sobie coś na serwerze (czy gdzieś tam) :D

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Chodziło mi raczej o to, że internetu nie da się tak po prostu zniszczyć. Śmiałem się, bo to trochę głupie

TheBermunda

Znaczy, nie neguję tego, że się z tego śmiałeś tylko, że skoro Cayden zostawił sobie coś na pamiątkę jak sam powiedział to pewnie temat 'zniszczenia internetu', nie/stety, jeszcze powróci.

ocenił(a) serial na 10
TheBermunda

Zniszczyć może nie, ale zakłócić jego działanie można ;)

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Odcinek denny, najgorszy w tym sezonie.
Cały ten Helix nadaje się do spuszczenia w kiblu. Nienawidzę tej Arleny, a jak obie zbiorą się z Felką i zaczną te swoje geekowe pier*olenie, jedyna myśl jaka się nasuwa to "gdzie jest sznur?".
A już szczytem głupoty było "zniszczenie internetu" i całe to pomieszczenie, gdzie niby ów internet się znajdował. Ja wszystko rozumiem, wątki sci-fi w tych serialach to norma, ale takiej głupoty już przełknąć nie mogę...

Co do Caydena. Mnie on w ogóle nie jara. Jeżeli to ma być villain S6, to zajebiście słabo. I kolejny minus jest taki, że w takim wypadku będzie sporo Felki i tego jej geekowego bełkotu do spółki pewnie z moim ulubionym nigga przyjacielem Curtisem...

Co do Johna, sądzę że w tym sezonie go uśmiercą. Dadzą mu ten ostatni raz pobawić się i pobiegać w kostiumie GA, a potem pod koniec sezonu go sprzątną, bo robią takie dziwne podchody z tą postacią. Nagle wyolbrzymiają jego rolę w zespole, robią z nim cliffhangery, ma on swoje tajemnice itd. To wygląda jak taki celowy zabieg, żeby na koniec go uśmiercić i żeby ta strata dotknęła widza.
Jeżeli ten Cayden ma zamiar jakoś wypaść w tym sezonie, to właśnie zabicie Diggle'a byłoby takim mocnym akcentem.

Digg jako GA pasuje jak pięść do nosa i całe szczęście, że już niedługo wraca prawdziwy GA (Ramsey zdradził w wywiadzie, że jego zabawa w GA potrwa 6 odcinków).

Jedyne plusy tego odcinka, to Oliver jako Overwatch. Podobało mi się to, że tym razem to on był po tej drugiej stronie i szło mu dobrze, ale brakuje go w tych scenach w terenie i to bardzo.
Black Siren jest tak cholernie irytująca... Niestety kolejny raz Laurel nie uśmiercą, więc pewnie przyjdzie mi ją znosić do końca sezonu albo i dłużej.

Wreszcie odcinek ze Slade'em. Miały być w tym sezonie retrospekcje z nim. Z jego synem, o jego życiu przed DS, o tym jak przepłynął ocean i wrócił do SC po wydarzeniach z retrospekcji na Lian Yu i frachtowcu. Jedyne, co trzyma jeszcze ten serial przy życiu to właśnie Slade i Oliver.
Gdyby resztę postaci uśmiercić albo odesłać na wyspę, nikt nie zauważyłby ich nieobecności. Są nijacy, no może z wyjątkiem Rene i Quentina, ich zawsze lubiłem. Ale szczególnie drażni mnie w tym sezonie Dinah. Strasznie zepsuli tę postać.

Azazel94

Black Siren aka fejk Laurel wypada lepiej niż oryginalna Laurel - Cassidy lepiej wypada w roli złej postaci niż tej dobrej. Oczywiście nie wielbiłbym jej tak czy siak za jej grę aktorską ale bardziej jest strawna w roli czarnego charakteru.

Dinah? Dinah póki co najlepiej się prezentuje wśród ekipy wg mnie. Jako jedyna zareagowała w zasadzie logicznie i zrozumiale na to, co wyprawiał na polu walki Diggle (drugą taką osobą był Rene ale tylko w jednym odcinku to poruszono). Z punktu widzenia Diggle'a była upierdliwa ale przynajmniej konsekwentna i zachowała się tak, jak nakazywałby zdrowy rozsądek.

ocenił(a) serial na 8
matiiii

Nie wierzę, że to piszę, ale cieszę się, że Black Siren to regularna postać, odcinki z nią są moim zdaniem najciekawsze, pewnie dlatego, że będzie ona powiązana z głównymi złoczyńcami. Cayden James wypadł ciekawie, ale nie widzę go jako głównego złego w tym sezonie. Ponad Anatoly'm, Jamesem, Slade'em, Black Siren przydałby się ktoś jeszcze ponad nimi, który pozamiatał by wszystko. Bo sam James to tak sobie troszkę ... w końcu ile można robić jakiś hakerskich akcji w tym sezonie. Wątpię, aby po fatalnym 4 sezonie znów zwracali na to aż taką uwagę. Podsumowując: odcinek dobry, ale z niecierpliwością czekam na Slade'a w kolejnych epizodach i powrót Shado :D

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Gdyby nie to, że nareszcie pokazano złoczyńcę, wyłączyłbym odcinek po pięciu minutach.
Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Złączenie Olivera z Felicity to nie był dobry pomysł. Wolałem nawet jego romans z Susan z S5 niż to... A potem przyszło denne Helix, najgorsza część sezonu piątego...
Black Siren taka nijaka, jest po jest, ale mnie nie porywa.

Diggle bohaterem na plus, ale GA jest tylko jeden... I już za nim tęsknię .

Odcinek uratowany tylko przez Bena, jedyna ciekawą postać, dobrze zagrana, z interesującymi dialogami...

Ale na tą chwilę obniżam ocenę na 7, jeżeli ten sezon się nie poprawi, to tak zostawię ( a to zdarzyć się może tylko gdy wreszcie uśmiercą jakąś nielubianą postać ).


Odcinek sam w sobie bardzo słaby, najgorszy w tym średnim sezonie.

ocenił(a) serial na 6
Goku_from_DBZ

Powiem tak mam wrażenie że ten odcinek/sezon został napisany na papierze toaletowym.Miało być pięknie i cudownie ,jednak w całym tym podnieceniu autor wytarł sobie tym tyłek i wyszła kupa.Tak tak to dopiero 4 odcinek ale moim zdaniem jest najgorszy ze wszystkich.Flash też jakoś taki dziwny ,SG jakiś dramat.W sumie Gotham i Legendy jakoś się prezentują.Aha i głównym villianem ma być jakiś geek.Mam nadzieję że Slade coś namiesza ,bo oglądam to tylko dla niego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones