PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=194037}

Awatar: Legenda Aanga

Avatar: The Last Airbender
8,4 33 527
ocen
8,4 10 1 33527
Awatar: Legenda Aanga
powrót do forum serialu Awatar: Legenda Aanga

Mój ulubiony to : seria 3 odcinek 8 "Mroczna strona księżyca".
Katara poznała magię krwi, którą włada staruszka Hama.

ocenił(a) serial na 8
Monika_Marko

Ja najbardziej lubię odcinek ostatni czyli Kometę Sozina

ocenił(a) serial na 8
keeek

Też jest fajny

Monika_Marko

Bardzo ciężko zdecydować o jednym, gdyż są one mocno ze sobą powiązane. Najbardziej wracam do tych siedmiu: Sztorm, Samotny Zuko, Pustynia, Opowieści o Ba Sing Se, Przygody Appy, Najeźdźcy z południa, Kometa Sozina (2) : Starzy mistrzowie.

Ostatni zawiera w sobie moją ulubioną scenę ze wszystkich animowanych seriali; dziejącą się w namiocie. Kto widział to na pewno wie o co chodzi ;)

ocenił(a) serial na 9
Monika_Marko

sezon 3 odcinek 2

Krzysztof_Mogilski

"Bibliotekę" z tymi czadowymi, pociesznymi, szalonymi lisami i może jeszcze drugą część "Dnia czarnego słońca", kiedy to Zuko się nawrócił.

Monika_Marko

Południowa świątynia powietrza" ("Sokka, uważaj, żmija ci wlazła do śpiwora!","Nic dziwnego, że dym tak pięknie pachniał!");
-"Więźniowie" (jak kłócąca się z Sokką Katara udawała maga ziemi, i jeszcze to: "Ja nie umiem pływać!" "Nie martw się, podobno tchórze nie toną!")
-"Zimowe przesilenie: Awatar Roko" ("Kometa Sozina zbliży się do Ziemi przed końcem lata. Władca Ognia Ozai wykorzysta jej moc, by zakończyć tę wojnę raz na zawsze. Musisz pokonać Władcę Ognia, nim zjawi się kometa");
- "Sztorm" (co tu dużo mówić - niezwykle głębokie przeżycia i emocje)
- "Oblężenie północy: Część 2" (zaćmienie księżyca, Zhao pokonany, potwór morski, Koh - to było coś!)
- "Samotny Zuko" ("Śmiesz namawiać mnie do zdrady mojego syna? Pierworodnego? I to wkrótce po śmierci jego ukochanego potomka? Iroh dość już wycierpiał. Ale ty, twoja kara dopiero się zaczęła!")
-"Biblioteka" (te lisy były świetne...);
- "Pustynia" ("Pij sok z kaktusa - jest bardzo mokry! Nic nie jest bardziej mokre od tego soku!" I jeszcze jak Aang się wściekł, aż wszedł w stan Awatara...)
- "Wiertło" (po prostu uwielbiam wszelkiego rodzaju świdry, a jakąż oni się wykazali pomysłowością, by je zniszczyć...)
- "Opowieści o Ba Sing Se (a zwłaszcza "Opowieść stryja Iroh" z niezapomnianą piosenką "Winny gron liść")
- "Jezioro Laogai" (Appa uratowany)
-"Dzień Czarnego Słońca: Inwazja" (czadowe nawrócenie Zuko);
-"Zachodnia Świątynia Powietrza" (bohaterowie się wreszcie przekonali, co ten "wściekły głupek" jest wart);
- "Mistrzowie magii ognia" (po raz pierwszy Zuko i Aang naprawdę ze sobą współpracują, no i jeszcze to, jak wytrwale szukali pierwotnego źródła magii ognia, choć wydawało się, że już wszystko stracone - to wszystko przypomina mi nieco Indianę Jonesa)
- "Teatr z Żarzącej Wyspy" (już wiem, co by powiedzieli główni bohaterowie, gdyby obejrzeli "Ostatniego Władcę Wiatru"...)
-"Kometa Sozina: Awatar Aang" (wszystko dobre, co się dobrze kończy... no i Azula została pokonana przez Zuko i Katarę, zaś Aang odebrał Ozaiowi wszystkie supermoce i zamienił go w zwykłego "mugola", no i na koniec moje ukochane emo zostało Królem Ognia, na dodatek uwielbianym przez cały świat, szkoda tylko, że nie powiedzieli, co się stało z Ursą [sam się dowiem, bez spojlerów], ja bym zrobił tak: Zuko z resztą bandy przypływa okrętem parowym Narodu Ognia na małą wyspę Królestwa Ziemi, gdzie Ursa, zatajając swą tożsamość, pracuje na farmie - największe emo w tej bajce uściska ją, Katara i Aang całują się oparci o balustradę, wszyscy odpływają tą łajbą w kierunku zachodzącego słońca, bla bla bla...).

LokLambert

No i jeszcze "Mroczna strona księżyca" (MAGIA KRWI!!!).

ocenił(a) serial na 10
Monika_Marko

Ja tam kocham wszystkie, nie mam ulubionego

ocenił(a) serial na 10
Monika_Marko

Jak napisał wyżej pewien użytkownik ciężko zdecydować się na jeden odcinek. Każdy w pewien sposób czymś się wyróżnia, ale jeśli miałbym wybrać ulubiony to byłby to odcinek "Wrząca Skała cz.2". Uwielbiam go z 2 powodów:pierwszy to motyw ucieczki z więzienia(rajcują mnie takie rzeczy ;) ) a drugi powód to moment w którym obie przyjaciółki Azuli przestają się jej bać i przeciwstawiają się jej. Jak powiedziała Mai"Kocham Zuko bardziej niż boję się ciebie". Moim zdaniem jedno z najlepszych zdań w tym serialu.

użytkownik usunięty
Monika_Marko

Trudno wybrać jeden, najlepszy odcinek. Jest ich kilka.
"Sztorm" - uwielbiam wszystkie odcinki, w których jest ukazywana przeszłość Zuko. No i przeszłość Aanga także :D
"Błękitny duch" - chyba za to, że Zuko pomógł Aangowi i za końcową scenę. Tak Aang, jeszcze kilka miesięcy i zostaniecie przyjaciółmi, nie martw się :)
"Ślepa bandytka" - za to, że poznajemy Toph, a Toph jest świetna i ją uwielbiam.
"Samotny Zuko" - jak już mówiłam, uwielbiam odcinki, gdzie ukazana jest jego przeszłość. Nie sposób się nie wzruszyć.
"Pustynia" - sok z kaktusa, juhuuu. A tak na serio, za to, że pokazane jest, jak bardzo bliski jest Appa dla Aanga, mimo że to tylko olbrzymi, latający bizon. Nie no dobra, nie zapominajmy o soku z kaktusa, zawsze się śmieję do łez :') Dzięki Sokka za poprawę humoru za każdym razem, gdy oglądam ten odcinek!
"Wiertło" - po prostu za tę akcję.
"Opowieści o Ba Sing Se" - taka spokojna odskocznia od akcji, walki, wojny. Bardzo lubię wracać do tego odcinka.
"Rozdroża przeznaczenia" - niesamowite zakończenie sezonu. Jak dla mnie lepsze niż "Kometa Sozina".
Rozmowa Katary i Zuko, jego zdrada i jakieś wyrzuty sumienia, Aang trafiony błyskawicą przez Azulę... Twórcy muszą być dumni z tego odcinka, cały czas utrzymuje w napięciu, kocham to.
"Plaża" - Zuko zaczyna rozumieć swój błąd. A może raczej błędy, które popełnił.
"Awatar i Władca Ognia" - szczerze mówiąc jak zobaczyłam ten tytuł po raz pierwszy, spodziewałam się czegoś związanego z Aangiem i Ozaiem. A tu niezłe zaskoczenie - cofnięcie się o ponad sto lat wstecz do czasów Sozina i Roko, wytłumaczone jest w końcu, jak rozpoczęła się ta wojna i czemu Roko jej nie zapobiegł.
"Uciekinierka" - za mają uroczą i kochaną Toph <3
"Dzień Czarnego Słońca", właściwie obie części. Decyzja Zuko i jego rozmowa z Ozaiem. Bardzo długo na to czekałam.
"Mistrzowie Magii Ognia" - Zuko w końcu staje się częścią drużyny i widzimy te smoki, są niesamowite *-* Zuko i Aang weszli na wyższy poziom xD Jedni tresują smoki, inni je zabijają, a oni zostani przez smoki wyszkoleni. Kocham tę scenę.
"Wrząca Skała" - w końcu pojawia się Suki i ojciec Katary i Sokki, martwiłam się o nich. Oprócz tego współpraca Sokki i Zuko jest niesamowita. Niezła z nich drużyna :D
"Najeźdźcy z południa" - w końcu dowiadujemy się co się wydarzyło tamtego dnia, gdy zginęła matka Katary i Sokki. I jakoś tak miło mi się patrzy na Zuko i Katarę razem...
"Teatr z Żarzącej wyspy" - z jednej strony trochę zażenowania, z drugiej mnóstwo humoru i dobry pomysł na przypomnienie nam przed ostateczną walką Aanga i Władcy Ognia oraz Zuko i Azuli, co do tej pory się wydarzyło. W tym roku szkolnym na pewno jak nie będę miała humoru, będzie mi smutno albo coś, włączę sobie ten odcinek na poprawę humoru <3

"Kometa Sozina" to też dobry odcinek, ale nie jest moim ulubionym. Uwielbiam sceny gdzie Sokka, Toph i Sukki rozwalają te statki, pojedynek Aanga i Ozaia, walkę Zuko i Azuli i to, jak Zuko poświęca się dla Katary, tylko że... Okropnie mi się go ogląda, bo to już koniec tej serii. Może nie do końca, wiem że istnieją też komiksy, które robią za kontynuację, ale jednak serial a komiksy to nie to samo. Mam ochotę płakać gdy kończę oglądać ten odcinek.
Chętnie zobaczyłabym jeszcze kontynuację, no pls, fanów jest dużo, niech to zrobią, błagam.

ocenił(a) serial na 10
Monika_Marko

odcinek z teatrem, gdzie aktorzy zaczynają parodiować główne postaci serialu. Dawno się tak nie uśmiałem na przestrzeni całych 20 minut.

ocenił(a) serial na 9
Monika_Marko

Wątek z magią krwi to był sztos i dowód że nawet w bajce dla dzieci mogą pojawić sie naprawdę mroczne rzeczy.

ocenił(a) serial na 9
oleksiey2000

Ten serial nie jest bajką dla dzieci, co najwyżej jest skierowany do młodzieży (ale już co najmniej 13-14 lat). Młodsze dzieci po prostu go nie zrozumieją w pełni. Niestety polski dubbing powoduje mylne wrażenie, nie mówiąc już o tym, że wyszedł bardzo kiepsko, jak zawsze, gdy zatrudnia się dzieci. Pottery, Epizod 1. Gwiezdnych wojen...

ocenił(a) serial na 9
Monika_Marko

Opowieści o Ba Sing Se, zdecydowanie. Oglądałem kilka razy pod rząd.

ocenił(a) serial na 9
Monika_Marko

A mój ulubiony to ten, co Zukko i Aang poszli szukać pierwotnej magii ognia

ocenił(a) serial na 10
Monika_Marko

Moim ulubionym są wszystkie :)

ocenił(a) serial na 10
Monika_Marko

Ja uwielbiam odcinek, który jest jedną, wielką parodią. Mówię oczywiście o sezonie 3 i odcinku, który dzieje się w teatrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones