PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013899}
7,2 4 096
ocen
7,2 10 1 4096
Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo
powrót do forum serialu Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo

Szokujące?

ocenił(a) serial na 9

Moja pierwsza myśl po obejrzeniu-jak ludzie mogą być tak naiwni i dalej wierzyć że gość jest prorokiem!?
A potem pomyślałam o ogromnej ilości katolików którzy robią to samo. Ich kapłani gwałcą dzieci , Watykan to tuszuje , przenoszą ich w inne miejsca żeby mogli dalej robić to samo, ogromne bogactwa wysoko postawionych itd.a jednak tyle osób wciąż wierzy że to religia prawdziwa i pójdą do nieba (cala reszta do piekła ofc)
Bardzo ciekawy dokument i przede wszystkim uniwersalny.

ewulek1709

Dokładnie to samo mi przeszło przez myśl… Małe dzieci zindoktrynowane nawet nie zdające sobie sprawy, ze może być inaczej … Płakać się chciało patrząc na ten dokument …

ocenił(a) serial na 8
ewulek1709

Wychowanie w fanatyzmie to droga do sukcesu KAŻDEJ religii. Bolesna jest tylko wiara ponad dzieci, ale przecież "prorok" tego chciał…

ocenił(a) serial na 8
ewulek1709

Nie bierzesz pod uwagę, czegoś co dla "nas" jest oczywiste, a mianowicie że dla nich nie istnieje świat poza tą społecznością, że prawdą jest tylko to co mówi prorok. Oni nie mają kontaktu ze światem zewnętrznym, mediami itp. Tak kiedyś wyglądał świat, można było ludziom wciskać wszystko, jeśli można było to wiarygodnie sprzedać, a już najlepiej dzieciom. Czemu dzieci są na tak wczesnym etapie włączane do systemów religijnych? Bo dziecko nie poddaje w wątpliwość, wierzy bezkrytycznie...

ewulek1709

polecam zainteresować się tym, w jak wielkiej bańce żyli ci ludzie... i we własnej bańce, bo tak bardzo wrzuconych wszystkich wierzących do jednego wora i zrównania ich z sektą nie widziałem dawno. Nie jestem sam wierzący, ale poznałem w życiu trochę ludzi wierzących, także księży - wyobraź sobie, żaden z nich nie popierał wykorzystywania dzieci ani w ogóle zatajania jakichkolwiek przestępstw. Polecam spojrzeć wpierw na siebie, potem szerzyć swoje liberalne brednie ;)

ocenił(a) serial na 7
ewulek1709

Nie zesraj się

ewulek1709

Mamy dane zasady według których powinni żyć katolicy:
10 PRZYKAZAŃ,
PRZYKAZANIA KOŚCIELNE,
7 GRZECHÓW GŁÓWNYCH 
1. Pycha
2. Chciwość
3. Nieczystość
4. Zazdrość
5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
6. Gniew
7. Lenistwo
7 CNÓT W OPOZYCJI DO GRZECHÓW
1. Pokora
2. Hojność
3. Czystość
4. Miłość
5. Umiarkowanie
6. Cierpliwość
7. Gorliwość i pracowitość
TRZY CNOTY BOSKIE (TEOLOGALNE)
Wiara. Nadzieja. Miłość.
CZTERY CNOTY GŁÓWNE (KARDYNALNE)
Roztropność. Sprawiedliwość. Umiarkowanie. Męstwo.


Wskaż które z nich są złe. 
Jeżeli któreś z nich były złamane to wina ludzi którzy to robili a nie chrześcijaństwa.
Często chrześcijanie są oskarżani o mordy i inne cuda. Jednak żaden chrześcijanin tego nie pochwala bo cokolwiek złego się wydarzyło było łamaniem zasad wiary.
I owszem ci którzy się nawrócą i pokutują za krzywdy które zrobili też mają miejsce w Kościele. Prostytutki, złodzieje, gwałciciele i mordercy też mogą wrócić do Kościoła.
Warunkiem jest przyznanie się do winy, często odbycie kary wymierzonej przez sąd i zmiana życia.

Budujesz obraz chrześcijan na bazie odszczepieńców.
Brawo za indolencję! Sroga beka z dyletanckiego podejścia! XD

ewulek1709

Tylko kobiety były traktowane jako maszynki do zaspokajania starych 80 Latków i rodzenia im tuzin dzieci.juz to upadło i nie ma żadnych mormonów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones