PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426888}

Baccano!

8,0 2 494
oceny
8,0 10 1 2494
Baccano
powrót do forum serialu Baccano!

po prostu świetny

ocenił(a) serial na 10

obejrzałam przypadkiem, z pierwszego odcinka nic nie zrozumiałam, myliły mi się osoby, akcja leciała tak szybko że nie było nawet czasu się zastanowić ale oglądałam dalej odcinek za odcinkiem - gdyby to były wakacje to bym pewnie wszystkie obejrzała w jeden dzień a tak obejrzałam w 3 dni - żałuję że tak szybko - teraz wiem ze lepiej powoli się cieszyć smakiem. W ciągu tych 13 odcinków (po 28 min) (+ 3 ova) udało się pomieścić więcej wątków i osób niż w niejednym 45 minutowym serialu. Nie ma tu żadnych zbędnych scen i postaci. Każde zdarzenie wywołuje inne zdarzenie i pcha akcję do przodu każda osoba ma wpływ na inną. Jeśli nagle pojawia się jakaś scena której do końca nie rozumiemy i która się nagle urywa możemy być pewni że w końcu zostanie wyjaśniona. Nawet ostatnie sceny OVA przynoszą zaskoczenie. No i te postacie - mimo ze tyle ich było żadna nie jest tłem - na dodatek o każdej chciałoby się dowiedzieć więcej. Dodaje do ulubionych - i mam nadzieję wkrótce znaleźć coś równie dobrego. Aha - chciałam obejrzeć ze względu na mojego ulubionego seiyuu - Takehito Koyasu - który i tu stworzył świetną chociaż raczej drugoplanową postać Lucka Gondora - przez co jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu że rolę członków mafii są dla niego stworzone.

ocenił(a) serial na 9
Martus_2

haha zgodzę się. anime definitywnie warte uwagi. no i... to twórcy durarara! więc nie ma się co dziwić :D i ja byłam pogubiona z początku. postać kreślarza też ciekawe wrażenia na mnie wywarła. uwielbiam postać Fira i Maizy. ale w szczególności Fira.mam go za ulubiona postać tej serii.jakimś sposobem Chane i Czesław mi się również bardzo spodobali mimo że nie były to postacie pierwszoplanowe jak w.w. Firo. masz może pomysł jakie serie są równie wciągające jak Baccano? byłabym wdzięczna bo szukam czegoś naprawde wciągającego, nie wazne czy komedia czy takie mystery psychologiczne jak to :D

xmexyx

Baccano! jest produkcją starszą od Durarary. Darken than Blak też jest od nich. Natomiast nie zgodzę się z tym, że Firo był postacią pierwszoplanową, a np. Czeslaw drugoplanową. Jak było wielokrotnie podkreślane w pierwszym odcinku i stanowiło doskonałą puentę oraz zakończenie serii, nie istnieje w tej historii ktoś taki jak główna postać. Każdy jest tak samo ważny, żaden mniej, żaden więcej. Choć niektórzy giną, choć inni znikają, każdy, absolutnie każdy może tu być nazwany głównym bohaterem. To wszystko zależy od punktu widzenia :) i to jest tym, co mnie absolutnie zachwyca w tej pozycji. Tu nie ma głównego bohatera! Życie jest piękne, wartkie, szybkie, po co tracić czas i zanudzać historią jednej istotki, jak jest tyle niesamowitych faktów do przedstawienia! A każdy od innej postaci!

AccrosSky

Jeśli już wybierac głównego bohatera, to będzie ich dwójka - Isaac i Miria ;)

NikaBlack

Nie chce mi się powtarzać tego, co napisałam wcześniej. Tu NIE MA głównego bohatera. Nie ma. Nawet narrator w serii to mówi wielokrotnie, zwłaszcza w początkowych odcinkach, więc nie jest to mój wymysł.

AccrosSky

ależ ja doskonale o tym wiem, to był delikatny żart. bez nerw

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones