PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803155}

Bardzo dziki kraj

Wild Wild Country
7,7 8 689
ocen
7,7 10 1 8689
7,8 5
ocen krytyków
Bardzo dziki kraj
powrót do forum serialu Bardzo dziki kraj

Serial łyknąłem na raz i ruszył mnie, zostałem z paroma luźnymi refleksjami:
1. Po serialu zgrzyta mi słowo sekta odnośnie tej grupy, sekta ma jednoznacznie negatywne konotacje, a w filmie zobaczyłem szczęśliwych, ułożonych ludzi, ciągle dobrze wspominających to czego doświadczyli.
2. Sam mistrz w tym filmie zupełnie, ale to zupełnie nie robi wrażenia kogoś charyzmatycznego.
3. Uderzył mnie widok szczęśliwego amerykańskiego buractwa zadowolonego, że wrócił stary syf. Nie dotyczy burmistrza, który nawet sympatyczny. Kompleks wypoczynkowy, który powstał w tym samy miejscu - paskudztwo.
4. Do tego żeby dal temu dokumentowi 10 brakło mi paru słów wyjaśnień poglądów Osho oraz krytyki umiłowania bogactwa oraz manipulowania ludźmi.

ocenił(a) serial na 7
Chris_Sharma

Dokładnie, najlepiej to całe bractwo z punktu 3. wytruć, co do jednego, tak jak to obłąkana "sekretarka" próbowała zrobić. Brawo! W cale nie byli sektą, wszyscy powinniśmy tak żyć, ruchać się wszędzie, truć innych ludzi i podawać narkotyki nieświadomym współbraciom. Pięknie!

ocenił(a) serial na 8
Wad3r

Wad3r - władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Tam, gdzie jest władza, tam są pieniądze, przekręty, rodzi się chciwość i zło. I tak jest wszędzie, we wszystkich instytucjach religijnych, również w tych największych "głównego nurtu". Sam Bhagwan jak i jego współpracownicy mogli dać się zepsuć przez pieniądze, a wzajemny strach i niechęć między Rajneeshanami a Oregończykami eskalował napięcię. Jednak co do samych poglądów guru - uważam je za o wiele wartościowsze od poglądów głównych religii, jak chrześcijaństwa czy islamu. Poza tym wykorzystujesz metodę kuli śniegowej - Chris_Sharma tylko powiedział że go to uderzyło, a ty już sugerujesz że należy ich eksterminować.

ocenił(a) serial na 8
Maselkoo1

faktycznie napierdzielanie się i ruchanie (rowniez osob tej samej płci) jest lepsze od Chrześcijaństwa które uczy szanować swoją rodzinę, wybaczać i poświęcać się w imie dobra

Wad3r

Nie lepiej się zabijać, tworzyć wojny. Masz nieźle mózg wyprany

Wad3r

Lepiej udawac ze jestesmy "Boskimi stworzeniami" tak jak to ladnie pokazuje film "Boze cialo": jak zaciagaja pijanego proboszcza: "proboszcz nie pije"
Ta sekta tak jak Freud miala odwage przyznac ze jestesmy zwierzetami i wymyslila wlasna terapie "manualnej stymulacji vulvy w celu histerycznego paroksyzmu":D

ocenił(a) serial na 8
Wad3r

dodajmy do tego zabronienie sekretarce żałoby po swoim ukochanym i wprowadzeniu jej zaraz po pogrzebie w stan śpiączki farmakologicznej

ocenił(a) serial na 8
Chris_Sharma

Mi w sumie brakowało 2 rzeczy: tak jak tobie trochę więcej o poglądach Osho, ale też niesamowicie ciekawa musiała być kwestia finansowa tego wszystkiego. Ile łącznie kosztował ten kompleks na pustyni, skąd były pieniądze(czy wystarczyło do wyznawców? Czy może książki generowały spory dochód? A może coś innego?) Bo oni tam latami siedzieli na pustyni, skądś pieniądze musiały być także potem na broń, na zwiezienie tych bezdomnych itd. A niestety dokument tylko się po tym ślizgnął.

kozas15

Jezeli chodzi o finanse to popierwsze BANK. Zalozyli bank bedac w indiach i jak tylko zaczeli osiedlac sie na pustyni to tez otwozyli bank. Co dalo im "prawo do kreacji pieniadza". Jezeli w banku jest zdeponowane 100 dolarow to bank moze pozyczyc 1000 dolarow (w Polsce jest tak samo). Kilejne xrodlo to chandel. Ksiazki medaliki na odpuscie. Kolejne to datki, to byla religia bogatych wiec i datki byly spore

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones