PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182201}
6,9 437
ocen
6,9 10 1 437
Battlestar Galactica
powrót do forum serialu Battlestar Galactica

Dla mnie serial głupi jak kilo gwoździ, wart obejrzenia tylko z jednego powodu - dał początek świetnej przeróbce z 2003. Nie chodzi tu o to, że dziś są triki komputerowe - to można przeżyć. Chodzi o to, że pewne postacie i wątki są tak szablonowe i irytujące, że mam ochotę rzucić w TV pilotem. Postać, której najbardziej nie znoszę jest Starbuck - kobieciarz zagrany bez uroku to niewybaczalny błąd - a można to zrobić dobrze (spójrz np: postać Rikera w "Star Trek: TNG". Właściwie wszystkie postacie kobiece przypominają w ekspresji i przydatności gumowe lale a pojawianie się postaci takich jak ta grana przez Bochnera rozwala mnie doszczętnie. Cały urok oglądania tej starej serii polega na porównywaniu jej do nowej Galactici i wypunktowywaniu różnic (a jest ich wiele!).

Kontynuacja "Galactica 1980" jest jeszcze gorsza, w zasadzie tak zła, że oglądanie jej jest niemal przyjemnością - moja prywatna opinia oczywiście :)))

Jorjan

mam pytanie. czy można wiedzieć jak udało Ci się obejrzeć odcinki z serii 1978/79. Bo z chęcią porównałbym z nowym battlestar.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
karol_b_84

No nieźle :)))

A ja to oglądałam na jakiejś niemieckiej stacji, RTL albo VOX, już nie pamiętam. W każdym razie paskudztwo, choć warto popatrzeć właśnie ze względu na nowy serial BG. Zazanczam że tą starą wersję obejrzałam jeszcze przed dostępem do nowej, więc trudno powiedzieć, żebym była uprzedzona przez nowoczesne bumbum. Wiele to jednak starej wersji nie pomogło.

Jorjan

Nie wiem czy wiecie, ale aktor, który gra Starbuck w serialu z 79r. to ten sam aktor, który w nowym Battlestar gra Zareka :)

Jorjan

Sorki. Grał Apollo, nie Starbuck. A młoda Jane Seymour była prześliczna :)

użytkownik usunięty
mkskala

Osobiście wolę oryginał. Cyloni byli bardziej naturalni - nawet myśleli, a te nowe to tylko zdalnie sterowane maszynki. Chociaż ich nowe myśliwce fajne...

ocenił(a) serial na 8

Zdezydowanie sie zgadzam :) oryginal INO lepszy i wiecej ma uroku chociaz i
nowa seria jest ok :) Ja po prostu jestem wole kiepsko zagranego Starbuck'a
kobieciarza niz ta kobietke z nowego BSG xDD

Nowi Cyloni nie myślą? Oglądałeś wiecej niż pilota?

bartolomeoxXx

On chyba miał na myśli tylko 'blaszaki'.

mkskala

Z kolei rola Cain w nowej wersji była pisana z myślą o gościnnym występie Seymour, ale ta nie chciała. Szkoda.

Awdar

Czy to kiedykolwiek było w polskiej tv ??

giovanni50

Tak, na bodaj TVN7, wieki temu (1999r.?).

Awdar

a w latach 80 ??
Kurcze może jakby było więcej stacji tv tak od 1991 roku to ten serial by był
Szkoda że nie obdzielono poza Polsatem jeszcze 2-3 stacji TV
Co o tym myślisz ?

giovanni50

Jest w Necie, więc bez przesady, poza tym dziś serial sf z lat 70-tych ogląda się raczej jako ciekawostkę ;)

użytkownik usunięty
Awdar

Stara BSG była kiedyś emitowana na AXN Sci-Fi.

użytkownik usunięty
Awdar

Seymour zupełnie nie pasowałaby jako Admiral Cain (!) Aktorka grająca tą postać (Michelle Forbes) została w mojej opinii dobrana IDEALNIE do tej roli (!)
http://www.filmweb.pl/person/Michelle+Forbes-41481

Jorjan

W nowym BSG niewiele pozostało ze starego i z tego należy się cieszyć. Jestem pod wrażeniem jak z lekkiego serialu przygodowego zrobiono jedną z najlepszych space oper.
Rola Starbuck to jedyna rzecz, jaka mi się podobała, bo wnosił sporo luzu i humoru. Nowa Starbuck czyli Kara Thrace była zbyt mroczna, pokręcona i pretensjonalna. Natomiast do szewskiej pasji doprowadzało mnie "szczekanie" tego robotycznego psa i ciągłe pokazywanie palca naciskającego joystick w viperach podczas strzelania i włączania turbo. No i z Cylonów zrobiono kompletnych idiotów, więc trudno pojąć w jaki sposób mogli oni stworzyć imperium.

użytkownik usunięty
Jorjan

Jestem na razie po pilocie i rzeczywiście oglądanie tego serialu wymaga nieco samozaparcia ;-)

Jak na razie wyłapałem jedną, bardzo ciekawą informację na temat Cylonów. Apollo powiedział w serialu, że Cylonii to była rasa inteligentnych jaszczurów, którzy stworzyli sztuczną inteligencję - NIE ludzie. Po pewnym czasie rasa Cylonów została unicestwiona i pozostała tylko SI (roboty), które napotkawszy ludzką rasę uznały, że nasza budowa (ciała) jest bardziej ergonomiczna/efektywna i sami przyjęli naszą formę. Po wymarciu rasy Cylonów, ludzie zaczęli określać SI/roboty jako "Cylonii" właśnie. Bardzo ciekawe - w serialu z 2003 roku to ludzie stworzyli SI i w pewnym momencie próbowali ją zniszczyć - wtedy rozpoczęła się wojna.

Pomimo, iż dopiero zacząłem (a planuję obejrzeć wszystko - również kontynuację z roku 1980) mogę napisać, że oryginalny serial dzielą lata świetlne od wersji z roku 2003. Jednak w dodatkach do wersji DVD BSG 2003 było sporo odwołań i porównań do oryginału i dlatego chcę go obejrzeć.

ocenił(a) serial na 8
Jorjan

trochę przesadzasz z tą kiszką z 2003.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones