PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=230514}

Belfegor

Belphégor
7,4 91
ocen
7,4 10 1 91
Belfegor
powrót do forum serialu Belfegor

Ktoś jeszcze pamięta?

ocenił(a) serial na 7

Czy ktoś z Państwa zna ten film? Był pokazywany w naszej telewizji chyba w połowie lat 60.

użytkownik usunięty
topfame

Ile w końcu było odcinków? Bo tu podają, że cztery, a nie bardzo mi to pasuje.

ocenił(a) serial na 7

według wydawnictwa DVD, faktycznie były cztery odcinki: 1. Le Louvre, 2. Le secret du Louvre, 3. Les Roses-Croix, 4. Le rendez-vous du fantome

użytkownik usunięty
topfame

Zdaje się, że są dwie wersje 4 odcinki i 13 odcinków (chyba eksportowa)

http://fr.wikipedia.org/wiki/Belph%C3%A9gor_ou_le_Fant%C3%B4me_du_Louvre

ocenił(a) serial na 7

Mnie też się wydawało, że kiedy go oglądałem w latach 60. miał więcej niż 4 odcinki. Wynika więc, że każdy z 13 odcinkow miał długość 20-25 min. Ja mam wersję z wymienionymi 4. ocinkami po 70 min.

topfame

Ten wyświetlany w tvp miał więcej odcinków.Również czołówka serialu była chyba inna i główny motyw muzyczny.To ,jednak było tak dawno.Wtedy to był "hicior" podobnie jak włoski "Geminus".

ocenił(a) serial na 7
pastej

"Geminus" emitowano w naszej telewizji chyba w 1969 lub 1970. Z całego filmu pamiętam czołówkę z obracającym się popiersiem i nazwisko chyba głównego bohatera, Piergiorgi:)

topfame

O ile mnie pamięć nie myli, to w czołówce serialu był awers (rewers) monety rzymskiej z podobizną Janusa (Geminusa).Faktycznie serial był dubbingowany,a główny bohater nazywał się Alberto Piergiorgi(Pier Giorgi).Obracające się popiersie, to chyba serial angielski robiony na podstawie opowiadań pisarza powieści kryminalnych (Wallace'a ?),Wracając do "Belfegora",to w Polsce emitowana prawdopodobnie emitowana była tzw. wersja "eksportowa" składająca się z 13 odcinków -każdy po 25-30 minut.

ocenił(a) serial na 7
pastej

Może ktoś pomóc zdobyć polskie tłumaczenie do odcinków "Belfegora"?
"Geminus" do obejrzenia w wersji oryginalnej na https://www.youtube.com/watch?v=T8x3Sygr97E.

topfame

Wersja 4-odcinkowa(2 x 2odcinki)jest do obejrzenia na "Alltube"

ocenił(a) serial na 7
pastej

Alltube? Nie działa, przekierowuje na maendo.tv.
Nie polecam nikomu stron, które wymagają podania numeru telefonu i weryfikacji tożsamości.

topfame

Na "cda" jest serial "Belfegor" z 1965 roku. Po dwa półtoragodzinne odcinki składające się z połączonych odcinków 1-2 i 3-4

ocenił(a) serial na 7
kundun99

Mimo "średniej" jakości, z przyjemnością oglądnąłem. Dzięki kundun99.

topfame

Serial pamiętam z dzieciństwa. Czy dobrze kojarzę, że miał on polski dubbing telewizyjny? Czy ktoś to zapamiętał?

Film_Polski

Z tego co pamiętam, to tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones