PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499409}

Ben Hur

6,9 3 816
ocen
6,9 10 1 3816
Ben Hur
powrót do forum serialu Ben Hur

w scenie Drogi Krzyżowej Ben Hur spotyka Jezusa a w biblii tego nie ma...nooooo się zdziwiłem i jednocześnie zirytowałem jak można takie bajki pokazywać i przekłamywać tekst Biblii

Zartujesz czy o drogę pytasz? Ben Hur to głównie genialna religjina powieść. Odpowiednik Sienkiewiczowskiego Quo Vadis. Tam występuje podobny motyw jak w Ben Hurze, gdy św Piotr przewija się przez losy głównych bohaterów. Obie powieści są polecane zresztą przez Watykan. No i Biblia pisze się z dużej litery. Poza tym scenę ukrzyżowania Pana Jezusa, jak i innych osób obserwowały tysiące ludzi. Jakie jest to więc przekłamanie?

użytkownik usunięty
TomasT

Wskaż mi tekst opisujący Drogę Krzyżową w Biblii gdzie jest opisane spotkanie Ben Hura z Jezusem? Wyżej nie piszę o powieściach tylko konkretnie o Biblii a tam nie ma spotkania i rozmowy Jezusa z Ben Hurem, może w ww powieściach jest takie spotkanie, ale w Biblii nie ma

Ty na poważnie tak? Po pierwsze Quo Vadis rozgrywa się w ostatnich latach życia Św Piotra a nie Pana Jezusa. Także sceny ukrzyżowania Pana Jezusa tam nie ma. Polecam zajrzeć do tej noblowskiej powieści;). Po drugie to są powieści, które rozgrywają się w czasach historycznych, z historycznymi postaciami, ale jednak wątek głównych bohaterów jest wymysłem autora. Co jest logiczne bo to powieści, a nie dokumenty historyczne. Idąc dalej w Biblii, a dokładniej w Nowym Testamencie w 4 różnych ewangeliach zostały opisane zdarzenie ukrzyżowania Pana Jezusa. W każdej w trochę inny sposób. Pojawiają się także tam różne postaci, często o znaczeniu symbolicznym. Dodatkowo występują dziesiątki, jeśli nie setki apokryfów, które nie zostały włączone do Nowego Testamentu. Są to dokumenty historyczne, opisujące te same zdarzenia, uznawane jednak za nienatchnione i niezgodne z głównym nurtem katolicyzmu. Są one często także niezgodne z dokumentami rzymskimi, natmiast 4 ewangelie w Biblii pokrywają się idealnie z rzymskimi dokumentami historycznymi. Jednak częśc informacji zawartych w apokryfach Kościół uznaje np o dziadkach Pana Jezusa. Kościół uznaje powieści Ben Hur i Quo Vadis za bardzo wartościowe, gdyż możemy na nie spojrzeć z perspektywy zwykłego człowieka tamtych czasów. Poza tym w fabule nie ma przekłamań historycznych i biblijnych, bo po prostu ich być nie może z racji, że to tylko powieść;) Podkreślę to ponownie:). A powieści umieszczonych w czasach historycznych i wykorzystujących prawdziwe postaci są tysiące np Trylogia Sienkiewicza. Tam jest dużo nieścisłości historycznych, jednak przekłamań także być nie może (znowu podkreślam bo to powieść:) . No i jeszcze trzeba podkreślić, że wiara nie opiera się tylko na Biblii, a także na tradycji. No chyba, że jesteś Świadkiem Jehowy- wtedy współczuję posiadasz jedno z najgorszych tłumaczeń Biblii i musisz się na nim opierać.

TomasT

Nie ma w bibli napisane że to był benhur
Można tylko se dorabiać teorie

pidzieciol

Ale o co chodzi..bo nic z Twojej wypowiedzi nie rozumiem..

TomasT

To że w bibli nic nie ma o żadnym ben hurze każdy rozumie biblie jak chce ta więc może se dorabiać teoryjki że np szymon z cyreny to ben hur

pidzieciol

Ty tak na poważnie? Czytałeś mój post wyżej? Ben Hur to powieść, fikcja, a nie dokument historyczny. Przygody Ben Hura zostały wymyślone! Wiesz co to jest w ogóle powieść historyczna?

TomasT

Tak a ty umiesz czytać co napisałem wyżej i co napisał kolega no i zastanów się nad tym co napisałeś

pidzieciol

Kiedyś to trollowanie Ci się znudzi i jak dorośniesz będziesz się wstydził tego jaki byłeś;).

TomasT

Nie trolluje !

pidzieciol

Tym gorzej dla Ciebie..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones