PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789149}

Berlińskie psy

Dogs of Berlin
7,4 7 124
oceny
7,4 10 1 7124
Berlińskie psy
powrót do forum serialu Berlińskie psy

Niemcy w tym roku wydały świetny 4 blocks teraz to a w Polsce jak w lesie. Jakieś 1983 czy slepnac od drewnianych świateł. Świetne trochę groteskowe ale w nie nachalny sposób. Wspaniały

ocenił(a) serial na 6
Kunnorinno

Jakie 2 pozostałe tytuły masz na myśli mówiąc 4 blocks, bo domyślam się, ze oprócz berlińskich psów do czwórki zaliczasz również, Dark.

ocenił(a) serial na 9
hubo84

4 blocks to tytuł serialu.
Jak chcesz 4 świetny niemiecki serial, to polecam Babylon Berlin (rówieśnik Dark, z końcówki 2017 roku).

Ogólnie coraz więcej niemiecki produkcji do nas trafia i bardzo dobrze bo kino mają na najwyższym poziomie.

dkf

Dorzuć do tego seriale szpiegowskie Deutschland 83 i Deutschland 86

ocenił(a) serial na 7
Gasza1910

Deutschland 83 mocno naiwne, choć pomysł spoko.

redrooster

Naiwne? Przecież to prawdziwa historia i to dobrze odwzorowana. Czytałem o niej.

ocenił(a) serial na 7
Gasza1910

Tak, zgadza się tło historyczne i oparcie w prawdziwych technikach szpiegowskich. Podobnie jak w Zawód Amerykanin czy w Odpowiedniku. Tylko, że wszystkie te produkcje są dla mnie naiwne fabularnie i pełne uproszczeń, na które trzeba przymknąć oko. Klimat przygodówki też mnie uwiera. Z biegiem odcinków zaczyna to męczyć. Odpowiednik skończyłem tylko ze względu na kreację Simmonsa. Kolejne sezony tych produkcji odpuszczam. No, ale to są indywidualne odczucia i całe szczęście każdy z nas ma inny gust i próg bólu ;-)

redrooster

No dużo racji masz. Odpowiednika jeszcze nie oglądałem (mam w planach), a Zawód Amerykanin porzuciłem po jednym sezonie. Za to Deutschland 83 naprawdę mi się podobał i nawet dzisiaj zacznę Deutschland 86 ;)

Kunnorinno

Fajnie, że nie ma wymuskanego, klasycznego openingu.

Kunnorinno

Odc 10/ost pozostawia ''otwarte drzwi'' na II sezon.

ocenił(a) serial na 10
Hans_Kloss

I to na szczęście dosyć przyjemne "otwarte drzwi", bo mogli zachować się chamsko jak niektórzy twórcy filmów i dać cliffhangera w najciekawszym i najważniejszym momencie.

Kunnorinno

Ślepnąc od świateł Ci sie nie podobało? Widocznie wolisz bajeczki typu Dark

ocenił(a) serial na 9
serbinek26

Może po prostu szanuje swoje oczy i lubię oglądać produkcje z aktorami którzy nie ruszają się jak "żelbetonowy kloc"
Jeżeli od głównego bohatera ciekawsze są ujęcia niedokładnie ulepionej klasy premium poprzedniej generacji to z serialem jest ewidentnie coś nie tak

ocenił(a) serial na 9
Kunnorinno

A dark nie oglądałem

Kunnorinno

akurat co do głównego bohatera sie zgodzę ale to amator był- serial warto obejrzeć choćby tylko dla kultowej już powoli roli Frycza ! 1983 też można z przyjemnością obejrzeć -jak na Netflixa średniak jakich wiele ale chociaż swojski klimat i taki Więckiewicz czy Chyra nie odbiegają aktorsko od tych niemieckich bohaterów

Kunnorinno

Frycz > bycze odchody > dowolny niemiecki serial

Ricz_Forrester

He, he.... "Czy napiją się panowie wódeczki? Ale takiej zimnej, i gęstej, jak sok z pi.zdy. " To u nas. "Może poczęstują się panowie bakławą?" W domyśle, takiej słodkiej i ... To u nich.

ocenił(a) serial na 8
serbinek26

@Serbinek26 Bajeczka mocno osadzone w filozofii hermetycznej, niemieckiej myśli filozoficznej i jungowskiej psychologii;) Tak na
pewno jest do dużo gorsze od kolejnego pseudo kryminału opartego na wielokrotnie przemielonych motywach.

Sokowa_Ota

ale o czym piszesz? o Dark? Bo ja tylko odniosłem się do krytyki Ślepnąc od świateł .......

ocenił(a) serial na 8
serbinek26

"Widocznie wolisz bajeczki typu Dark" - O to mi chodzi

Sokowa_Ota

Dark mi się też podoba ,szczególnie pierwszy sezon co nie zmienia faktu że to bajka -bardziej mroczna niż klimatyczne Stranger Things ale jednak bajka)

ocenił(a) serial na 8
serbinek26

Zwłaszcza, że z definicją bajki ma niewiele wspólnego

Sokowa_Ota

czyli według Ciebie to serial na faktach? )

ocenił(a) serial na 8
serbinek26

Wiesz jak jest definicją bajki?

ocenił(a) serial na 6
Kunnorinno

Serio...9 ? Tylko o 1 gorsze wg ciebie od Ratatuj i równe Autom 3 ? :D Ślepnąc od świateł drewniane...
Po prostu poprawny i trochę naiwny z główną postacią wzorowaną na "The Wire". Pomijam absurdy typu Turek - szarmancki podrywacz i nawrócona Cichodajka - gamerka...
Chryste jakie to solidnie średnie !
PS "nienachalny" razem ;) Szanuj oczy ;)

ocenił(a) serial na 8
Kunnorinno

No, za obrażanie Ślepnąc od Świateł to wpie.r.dol się należy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones