PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95512}
7,0 25 255
ocen
7,0 10 1 25255
6,7 6
ocen krytyków
Beverly Hills, 90210
powrót do forum serialu Beverly Hills, 90210

Cześć! Mam takie pytanie, które mnie nurtuje. Dopiero od kilku dni oglądam odcinek za odcinkiem od pierwszego sezonu (jako dzieciak jedynie wyrywkowo jednak) i zauważyłam, że brak tam trochę takiej ciągłości przyczynowo-skutkowej, coś zaczęte w jednym odcinku jakoś zanika w następnym i nie wiem, czy to tylko początkowo tak wygląda, czy jednak serial ma taką konstrukcję. Powiem szczerze, że to nieco irytujące i mam nadzieję, że potem ta tendencja zanika, wtedy pewnie jakoś bym przebrnęła, ale jeśli taki jego urok no to chyba nie podołam.

ocenił(a) serial na 9
notfound_

też mnie to irytowało na początku, szczególnie te "znikające" dziewczyny Brandona które pojawiały się tylko w jednym odcinku. od drugiego sezonu to się zmienia na szczęście i potem serial robi się o wiele bardziej wciągający więc polecam przebrnąć przez ten początek:)

blackballoon

Właśnie o to mi chodzi, te znikające dziewczyny i ciągłe zamieszanie w relacji Brendy i Dylana, bo w jednym odcinku są razem, a w drugim nie i tak już się gubię maks. Ale jeśli potem już jakoś się to unormuje to super, to myślę, że dam radę przebrnąć.

ocenił(a) serial na 8
notfound_

Też to zauważyłem. Być może jest tak, że odcinki robiono nie po kolei. Nie wiem, czy wszystkie. Nawet jest odcinek, gdzie Brandon gra w serialu i tam też robią nie po kolei. Zresztą ten zabieg występuje w innych serialach. Chociażby Miami Vice tak robiono.
Każdy odcinek w pierwszej serii jest jakby robiony inaczej i różni się od następnego. W każdym odcinku poruszany jest inny temat. Jak coś dowiadujemy się więcej o bohaterach drugoplanowych, to jest tylko w jednym odcinku rozwijane. Chociażby o matce Kelly. Rozwija się głównie tylko głównych bohaterów. Wątek Brendy i Dylana jest potraktowany pobieżnie albo jest wspominany. Przez kilka odcinków nie są pokazywani i tylko Brenda o nim wspomina. Mimo to, ogląda się ciekawie. Też oglądałem jako dzieciak z jakieś prawie 10 lat temu na Polsacie. Niektóre też wyrywkowo. Pamiętam, że nawet się wciągnąłem w wakacje gdzieś tak trochę przy 4 i 5 sezonie. Miałem nawet przerwę i wróciłem, ale potem odeszła Brenda i skończyli serial emitować. Powszechny przypadek w polskiej telewizji. Urywanie emitowanych seriali po jakimś sezonie. Teraz wróciłem i skończyłem 1 sezon. Lubię wracać z sentymentu i oglądać na nowo stare seriale.

frycio80

Mam pytanie - czy ktoś może mi napisać gdzie można oglądnąć wszystkie 10 sezonów w języku polskim? Bardzo proszę o odpowiedź.

ocenił(a) serial na 8
Grzybu85

Gdzieś już był taki temat i były podawane strony, ale napiszę, że ja korzystałem z freedisc.pl lub vider.info na koncie ziomek72. Wypróbuj, która lepsza strona, bo zdarzały się, jak to mówią, ,,lagi'' . Na freedisc jest fajnie, bo od razu masz wszystkie serie. Na vider już są poprzestawiane w folderach. Ja mam problem z dwoma odcinkami. Ten pierwszy z 8 sezonu i kolejny po odejściu głównego bohatera. Chyba 10 odc. z 9 sezonu.

Grzybu85

na pewno są na torrentach do ściągnięcia

ocenił(a) serial na 9
notfound_

A gdzie to można obejrzeć?

notfound_

Jeśli oglądasz serial z numeracją z TV4 a nie z DVD to możesz mieć takie wrażenie gdyż ta numeracja jest powalona. Odcinki są nie po kolei. Np. oryginalnie ostatni odcinek pierwszego sezonu był na TV4 jako przedostatni a przedostatni jako ostatni czytaj nie ma to wcale sensu kiedy oglądasz koniec sezonu a zostaje Ci jeszcze jeden do obejrzenia. Stąd się bierze brak linii fabularnej, odcinki są zamienione miejscami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones