Beverly Hills, 90210

1990
Beverly Hills, 90210
7,0 24 732
oceny
7,0 10 24732
2 801
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":95512,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Beverly+Hills%2C+90210-1990-95512/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Beverly Hills, 90210
  • Cześć! Mam takie pytanie, które mnie nurtuje. Dopiero od kilku dni oglądam odcinek za odcinkiem od pierwszego sezonu (jako dzieciak jedynie wyrywkowo jednak) i zauważyłam, że brak tam trochę takiej ciągłości przyczynowo-skutkowej, coś zaczęte w jednym odcinku jakoś zanika w następnym i nie wiem, czy to tylko początkowo tak wygląda, czy jednak serial ma taką konstrukcję. Powiem szczerze, że to nieco irytujące i mam nadzieję, że potem ta tendencja zanika, wtedy pewnie jakoś bym przebrnęła, ale jeśli taki jego urok no to chyba nie podołam.

• blackballoon ocenił(a) ten serial na: 9

notfound_ też mnie to irytowało na początku, szczególnie te "znikające" dziewczyny Brandona które pojawiały się tylko w jednym odcinku. od drugiego sezonu to się zmienia na szczęście i potem serial robi się o wiele bardziej wciągający więc polecam przebrnąć przez ten początek:)

• blackballoon Właśnie o to mi chodzi, te znikające dziewczyny i ciągłe zamieszanie w relacji Brendy i Dylana, bo w jednym odcinku są razem, a w drugim nie i tak już się gubię maks. Ale jeśli potem już jakoś się to unormuje to super, to myślę, że dam radę przebrnąć.

• frycio80 ocenił(a) ten serial na: 8

notfound_ Też to zauważyłem. Być może jest tak, że odcinki robiono nie po kolei. Nie wiem, czy wszystkie. Nawet jest odcinek, gdzie Brandon gra w serialu i tam też robią nie po kolei. Zresztą ten zabieg występuje w innych serialach. Chociażby Miami Vice tak robiono.
    Każdy odcinek w pierwszej serii jest jakby robiony inaczej i różni się od następnego. W każdym odcinku poruszany jest inny temat. Jak coś dowiadujemy się więcej o bohaterach drugoplanowych, to jest tylko w jednym odcinku rozwijane. Chociażby o matce Kelly. Rozwija się głównie tylko głównych bohaterów. Wątek Brendy i Dylana jest potraktowany pobieżnie albo jest wspominany. Przez kilka odcinków nie są pokazywani i tylko Brenda o nim wspomina. Mimo to, ogląda się ciekawie. Też oglądałem jako dzieciak z jakieś prawie 10 lat temu na Polsacie. Niektóre też wyrywkowo. Pamiętam, że nawet się wciągnąłem w wakacje gdzieś tak trochę przy 4 i 5 sezonie. Miałem nawet przerwę i wróciłem, ale potem odeszła Brenda i skończyli serial emitować. Powszechny przypadek w polskiej telewizji. Urywanie emitowanych seriali po jakimś sezonie. Teraz wróciłem i skończyłem 1 sezon. Lubię wracać z sentymentu i oglądać na nowo stare seriale.

• frycio80 Mam pytanie - czy ktoś może mi napisać gdzie można oglądnąć wszystkie 10 sezonów w języku polskim? Bardzo proszę o odpowiedź.

• frycio80 ocenił(a) ten serial na: 8

Grzybu85 Gdzieś już był taki temat i były podawane strony, ale napiszę, że ja korzystałem z freedisc.pl lub vider.info na koncie ziomek72. Wypróbuj, która lepsza strona, bo zdarzały się, jak to mówią, ,,lagi'' . Na freedisc jest fajnie, bo od razu masz wszystkie serie. Na vider już są poprzestawiane w folderach. Ja mam problem z dwoma odcinkami. Ten pierwszy z 8 sezonu i kolejny po odejściu głównego bohatera. Chyba 10 odc. z 9 sezonu.

• Grzybu85 na pewno są na torrentach do ściągnięcia

• malgosia28 ocenił(a) ten serial na: 9

notfound_ A gdzie to można obejrzeć?

• notfound_ Jeśli oglądasz serial z numeracją z TV4 a nie z DVD to możesz mieć takie wrażenie gdyż ta numeracja jest powalona. Odcinki są nie po kolei. Np. oryginalnie ostatni odcinek pierwszego sezonu był na TV4 jako przedostatni a przedostatni jako ostatni czytaj nie ma to wcale sensu kiedy oglądasz koniec sezonu a zostaje Ci jeszcze jeden do obejrzenia. Stąd się bierze brak linii fabularnej, odcinki są zamienione miejscami.