PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762197}

Beyond

6,7 2 775
ocen
6,7 10 1 2775
Beyond
powrót do forum serialu Beyond

Przebudzenie...

ocenił(a) serial na 8

Nieźle... Piszę opowiadanie Sf w którym jest podobny motyw jak w tym serialu, czyli śpiączka, życie w innym wymiarze w czasie śpiączki i ukryte moce o których bohater niema pojęcia. :)
Wprowadzanie napisałem jakieś 4lata temu i nikomu to co napisałem nie pokazywałem. Czy jest więcej filmów lub seriali z tym samym motywem ?
Bo teraz sam nie wiem czy autor scenariusza miał taki sam pomysł jak ja czy może kiedyś coś takiego było a ja po prostu nie pamiętam bo byłem za mały i tak podświadomie ten pomysł mi przyszedł do głowy :D ??

Co do samego serialu to zapowiada się świetnie :)

remix0

Stranger Things :)

ocenił(a) serial na 6
jaro373_2

Gdzie w Stranger Things masz śpiączkę ?

Zresztą co nowy serial z kategorii "mystery" to wszyscy porównują do ST, jak by to była jedyna produkcja którą widzieli przez ostatnie lata :)

remix0

Wydaje mi się, ze to dość powszechny motyw i jeśli gdzieś, kiedyś go nie widziałeś, to mógł Ci przyjść do głowy. Coś jak podróże w czasie itp. zjawiska dość powszechne w s-f. Ale to nic nie szkodzi. Trzymam kciuki w pisaniu opowiadania.

ocenił(a) serial na 8
krykumaster

Też za siebie trzymam kciuki :D Wolno idzie mi te pisanie, od takie małe hobby, na początku zdawało się że będzie łatwo bo jakąś tam mam wizję w głowie ale ta wizja bardziej przypomina jakiś scenariusz filmu niż pełne opowiadanie. Np. w opowiadaniu występuje specjalna stal oraz źródło energii, dopiero rok później opracowałem w miarę sensowny opis jak to powstało i ma prawo bytu na ziemi :D Na początku opowiadania zadaje pytanie "Co może być gorszego od śmierci...".

Co do motywu ze śpiączką to pewnie masz racje, właśnie sobie uświadomiłem że nawet taki film jak Avatar ma w sobie coś podobnego.

remix0

matrix :D i popracuj nad gramatyką

ocenił(a) serial na 6
remix0

The OA, nie ma tam śpiączki co prawda, ale jest śmierć kliniczna - tylko OA jest serialem z nurtu "nic się nie dzieje" :)

Dodatkowo chyba kilka odcinków X-Files poruszało temat śpiączki/życia pozagrobowego (jak by nie było śmierć przez wielu uważana jest za wieczny sen) np. S02e08; s09e11

remix0

"Awake"

remix0

daaaawno, daaaawno temu był serial, gdzie główny bohater był w śpiączce i zdaje się, że przez większość serialu fabuła rozgrywała się właśnie "w jego podświadomości" czy coś takiego (nie pamiętam, bo to było przynajmniej kilkanaście lat temu), pamiętam też, że gdy bohater się wybudził mimo wszystko podczas snu wracał do tego drugiego świata. Był to jakiś serial dla dzieci/młodzieży chyba.

remix0

"Kyle XY" Trochę podobny motyw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones