PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=518111}

Bezimienni

The Forgotten
6,8 763
oceny
6,8 10 1 763
Bezimienni
powrót do forum serialu Bezimienni

Jerry Bruckheimer ma rękę do seriali kryminalnych (przynajmniej zazwyczaj - przypominam niechlubny wyjątek "Jedenastą godzinę"). Kto oglądał wcześniej "Bez śladu" lub jeszcze lepiej "Dowody zbrodni" ten powinien wiedzieć czego po tym serialu oczekiwać.

Formuła wydaje się być bardzo zbliżona do "Dowodów zbrodni". Obserwujemy śledztwa naszych bohaterów mające na celu odkrycie tożsamości ofiar, a na dalszej pozycji odnalezienie mordercy. To co odróżnia "Bezimiennych" od "Dowodów zbrodni" to przerywniki. W "Dowodach ..." pokazywane były krótkie scenki o których śledczym właśnie opowiadał przesłuchiwany. "Bezimienni" są zaś przerywani scenkami z komentarzem samej ofiary, co nadaje serialowi nieco bardziej melancholijny charakter. To samo dotyczy samych śledczych, którzy nie są żadnymi policjantami, czy detektywami - nie wszyscy chcą z takimi osobami rozmawiać i wcale tego robić nie muszą.

Obejrzałem jedynie pierwszy odcinek. Nie wiem czy serial nadal będzie trzymał poziom, czy też wyznania ofiar będą w kolejnych odcinkach zbyt podobne by mi się serial podobał. Myślę jednak, że to całkiem dobra produkcja i warto się skusić choćby na jeden odcinek (rzecz jasna polecam pierwszy).

Khaosth

Zapomniałem dodać, że serial jest nieco naiwny już przez sam pomysł. Ekipa ochotników z serialu powtarza właściwie typowe czynności śledcze, także zbyt wielu sukcesów nie powinni odnosić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones