PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767767}

Biała księżniczka

The White Princess
7,2 7 584
oceny
7,2 10 1 7584
Biała księżniczka
powrót do forum serialu Biała księżniczka

Serial bardzo przypomina mi "Outlander". Nie mogę się doczekać kolejnych odcinków i ten Henry :-) świetna Elizabeth, mam nadzieję, że serial będzie mnie wciągał jeszcze bardziej.

ocenił(a) serial na 8
JadziaSmosarska

Oglądałam Białą Królową i ten serial był świetny, ale ten zaczyna mu dorównywać. Na początku trochę denerwowała mnie Lizzie, ale teraz zaczynam ją lubić. Tworzą fajną parę z Henrykiem. Mam nadzieje na romans między nimi. Już widać, że Henryk zmienił nastawienie do Lizzie. Królowa Wdowa jest również świetna, trochę gorzej z matką Lizzie. Czekam niecierpliwie na kolejny odcinek ;)

ocenił(a) serial na 9
Dead_Bite

Niezwykłe sceny są między Henrykiem i Lizzie :] czekam na kolejne także miło, że ktoś podziela moje zdanie :D Ja już nie mogę wytrzymać do kolejnego odcinka :)

ocenił(a) serial na 8
JadziaSmosarska

A po za tym jest świetnie zrealizowany ;) Mam nadzieje, że Starz zdecyduje się w przyszłości na koleje ekranizacje książek Philippy Gregory.

ocenił(a) serial na 9
Dead_Bite

Fakt, to jest także ważne. A jaki tytuł nosi książka - może wiesz?

ocenił(a) serial na 8
JadziaSmosarska

Dokładnie pod tym samym tytułem ;)

ocenił(a) serial na 9
Dead_Bite

sama znalazłam wcześniej, ale dziękuję za odpowiedź ;)

Dead_Bite

Biała Królowa to romasidło, niestety. Aż po prostu śmiech ogarnia, ile w tym serialu zostało dostowanych pod współczesego widza.
Biała księżniczka z kolei trąci inną problematyką przy realizacji. Po 3 odcinkankach, wprost poraża brak przedstawienia aktualnej sytuacji politycznej, nastrojów ówczasnej epoki, roli kobiet (tak odmiennej niż obecnie - i przez to niezrozumiałej dla obecnego widza!), skomplikowanej sieci relacji jaka doprowadziła do tego, że Henryka uznano za władcę. Kilka niepełnych wątków knowań dworzan to coś zupełnie odmiennego. To było zawsze, i pewnie zawsze będzie. Ale to czyniłlo tą epokę i czas wyjątkowym, prócz ładnych ubrań i otoczki a'la historia zakończenia wojny 2 róż? Nie wydaje się by serial odpowiadał na to pytanie, ale przynajmnie wydaje się mniej infantylny niż Biała Królowa.

JadziaSmosarska

Obejrzyj koniecznie Białą Królową, a jeśli wciągnęła Cię ta tematyka, polecam książki Philippy Gregory. Z okresu rządów Edwarda IV, Ryszarda III i Henryka VII masz Białą Królową, Czerwoną Królową, Córkę Twórcy Królów, Białą Księżniczkę.

ocenił(a) serial na 9
Karesia

Biała królowa mnie nie wciągnęła, za to ten serial kojarzy mnie się z Outlander, który jest niezwykle magiczny. I książki będę czytać także dziękuję za podpowiedzenie :)

JadziaSmosarska

Ciekawe skojarzenie. Osobiście nie widzę żadnych, najmniejszych podobieństw pomiędzy "Białą księżniczką" i "Outlanderem" chociaż oba seriale są ekranizacjami książek i oba filmuje STARZ. Prędzej porównałabym "Outlandera" z "Poldarkiem" - akcja obu historii toczy się w XVIII wieku, oscyluje wokół zakochanego w sobie (nie od początku) małżeństwa i zawiera elementy rodzinnej sagi z autentycznymi wydarzeniami historycznymi w tle.
Póki co widziałam tylko jeden odcinek "Księżniczki", ale wydaje mi się, że STARZ wyłożył na "Outlandera" dużo więcej pieniędzy. Może kolejne odcinki zweryfikują moją opinię, ale póki co serial wydaje się bardzo statyczny, a niektóre kostiumy wątpliwe.
Apropo kolejnego odcinka, może ktoś podpowie, bo nie widzę w piątek kolejnego na HBO - za to ponoć leci dziś czy jutro na HBO 3 w środku nocy?

JadziaSmosarska

dZIĘKI Za sugestię, właśnie ściągnęłam sobie Outlander, trąci klimatem Poldarka <3
polecam też Filary ziemi i Świat bez końca ;)
no i oczywiście książki P.Gregory ;)
A starz pewnie na Białej księżniczce pozostanie...chyba, że połączą Wieczną Księżniczkę P.Gregory o Katarzynie Aragonskiej z np. Ostatnią królową (autorstwa Gortnera) o jej siostrze Joannie Szalonej , ale to już moje marzenie :D Dynastia Tudorów została już zekranizowana, zresztą świetnie ;)

ocenił(a) serial na 8
Qdom

Outlander to niesamowity serial. Podobnie jak Poldark ;) Mam nadzieje, że Starz zarobi na tym serialu i sięgną po kolejne książki P.Gregory by je zekranizować.

ocenił(a) serial na 7
Qdom

Jeśli interesuje cię ten okres historyczny to polecam ci gorąco hiszpańskie seriale:
http://www.filmweb.pl/serial/Isabel-2011-641140
http://www.filmweb.pl/film/La+corona+partida-2015-760285
http://www.filmweb.pl/serial/Carlos%2C+Rey+Emperador-2015-753854

Może nie są nakręcone z takim rozmachem jak np.„Rodzina Tudorów” ale są o wiele bardziej zgodne z prawdą historyczną.W związku z tym, że wszystkie te serale obejmują mniej więcej tą samą epokę ciekawe jest przedstawienie przewijających się postaci z różnych perspektyw.

lisafreemont

nie ma polskich napisów ;(

ocenił(a) serial na 8
JadziaSmosarska

"Outlander" ? W/g mnie nie przypomina mi tego serialu. Co to za porównanie bez urazy?...druga seria zaczęła mnie nudzić i przestałam oglądać ...Mam nadzieję, że tu tak się nie stanie...

JadziaSmosarska

Jestem po 4 odcinku, seriali niby ciekawe ale jego realizacja wkurzajaca i jakos po obejrzeniu jednego odcinka nigdy nie mam ochoty odrazu obejrzec kolejnego. Obsada jest ok, raczej problem jest w realizacji i priorytetach tworcow tego co chce przedstawiac. Ofc w ogole do takich super produkcji jak Gra o Tron oczywiscie nie ma co porownywac.
Przyznam tez ze troche wkurzajace jest to co robi hbo ostatnio, wszysyc aktorzy chyba podpisuja umowy na zagranie w x serialach w krotkim czasie i zaczyna to wygladac tak we wspomnianym Outlanderze ze aktorzy przenosza sie w czasie albo do swiatow rownoleglych bo ciagle ci sami aktorzy wymieniaja sie rolami, ja jeszcze jestem po Dunskim serialu Borgen (wyprodukowanym przez tamtejsza tv publiczna) ktory bardzo mi sie podobal i tez zauwazylem wrecz masowy import tamtych aktorow do wszystkich nowych produkcji (lub kolejnych sezonow) serali i filmow HBO. W zasadzie to fajnie bo lubie wiekszosc z tych aktorow (nie tylko Borgen) ale nie wiem czy to nie przesada.

ocenił(a) serial na 10
Alamar

A ja uważam, że "Gra o tron" to nudziarstwo jakich mało. Seriale historyczne, takie jak oba seriale o Borgiach czy "Dynastia Tudorów" (którą też niziutko oceniłeś) są o niebo lepsze. Zaznaczam, że nie chodzi mi o to, że "Gra o tron" to serial fantasy, bo uwielbiam "Władcę pierścieni". Jest po prostu koszmarnie nudny, do tego brzydkie kostiumy i scenografia. Choćby do takiej "Rodziny Borgiów" się nie umywa.

lolia_2

Tylko zaznacze ze Dynastii Tudorow nie ogadalem od poczatku, zaczalem ogladac w tv juz po pierwszym sezonie ktory kiedys czytalem ze jest podobno najlepszy. Ja jestem w ogole fanem fantasy, Gra a Tron mimo wszystkich zastrzen jakie moglbym do niej miec jako jeden z niewielu seriali oddaje choc w pewnym ten felling, klimat klasycznego fantasy z ksiazek czy klasycznych rpg, mnie sie bardzo podoba i nigdy nie pomyslalbym ze mozna uznac go za nudny, akcja jest tam bardzo wartka, nawet moze za bardzo jesli porownac do wielu innych seriali w ktorym duzo powolniej sie wszystko rozwija, ostatnio ogladalem np. takiego Outlandera. Kazdy ma inne preferencje, inne kategorie jako ulubione.

lolia_2

Tylko zaznacze ze Dynastii Tudorow nie ogadalem od poczatku, zaczalem ogladac w tv juz po pierwszym sezonie ktory kiedys czytalem ze jest podobno najlepszy. Ja jestem w ogole fanem fantasy, Gra a Tron mimo wszystkich zastrzen jakie moglbym do niej miec jako jeden z naprawde niewielu seriali oddaje choc w pewnym stopniu ten specjalny felling, klimat klasycznego fantasy z ksiazek czy klasycznych rpg, mnie sie bardzo podoba i nigdy nie pomyslalbym ze mozna uznac go za nudny, akcja jest tam bardzo wartka, nawet moze za bardzo jesli porownac do wielu innych seriali w ktorym duzo powolniej sie wszystko rozwija, ostatnio ogladalem np. takiego Outlandera. Kazdy ma inne preferencje, inne kategorie jako ulubione. A z Wladcy Pierscienii czy Hobbita zrobiono film akcji dla dzieci, mnie jako wielkiemu fanowi juz od dziecka tych ksiazek filmy sie nie podobaly, nie podobaly sie takze spadobierca/rodzinie Tolkienia z podobnych powodow.

JadziaSmosarska

To miniserial, wydaje mi się, że tylko jeden sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones