PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681562}

Biblia

The Bible
7,4 3 774
oceny
7,4 10 1 3774
Biblia
powrót do forum serialu Biblia

Wszystko znane oglądane wiele razy, ale ten serial jest w niewiadomy sposób odmienny. Na tym
może polega tajemnica jego powodzenia? Bardzo podobał mi sposób grania Jezusa przez
aktora. Biło z niego ciepło i to coś nieokreślonego. Całkiem niedawno przeczytałam książkę
PODĄŻAJĄC ZA PANEM o niewierzącym małżeństwie z naszych czasów które przenosi się w
czasy Jezusa. Podobny klimat książki i odcinków serialu odnoszące się do Jezusa.

ocenił(a) serial na 8
olesandara

Zgadzam się, że ten serial opowiada opowieść biblijną trochę inaczej niż się do tej pory przyzwyczailiśmy.
Może częściowo wynika to z faktu, że:
- jest tam dużo scen prawdopodobnych, ale nie występujących literalnie w Biblii (np. mały Jezus wracający z Egiptu patrzy na ukrzyżowanych skazańców),
- inaczej niż zazwyczaj, a przez to ciekawie, są kładzione akcenty (np. w scenie powołania Piotra Jezus wydaje się
wręcz bawić Piotrem na zasadzie "jak Ci zaraz coś pokażę, to Ci oko zbieleje"),
- bardzo często do głosu dochodzą postaci drugoplanowe, tam gdzie przyzwyczajeni jesteśmy, że jest tylko Bóg i główny bohater ziemski,
- przedstawienie aniołów jest inne niż zazwyczaj,
- cuda są wyraźne i bardzo spektakularnie pokazane.

PS
Zaciekawiła mnie książka, o której wspomniałaś. Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones