PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=152724}

Bogaci bankruci

Arrested Development
7,7 3 662
oceny
7,7 10 1 3662
Bogaci bankruci
powrót do forum serialu Bogaci bankruci

Serial tak niebywale smieszny, że chyba wyprzedzający epokę:p O ile zazwyczaj w mojej klasyfikacji amerykanski humor ustepuje brytyjskiemu to ten serial bije wszystkich konkurentow. Doprawdy nie wiem czemu przerwano go po 3 serii.

ocenił(a) serial na 9
papugwredny

niestety przerwano go własnie z tych samych powodów, dla których tak uwielbiamy ten serial :)

joshlymanfan

Przerwano go dlatego, że lud amerykański niegodzien stąpać bo ziemskim padole.

ocenił(a) serial na 9
papugwredny

to prawda! nieustannie byłem zaskoczony, że na takie pomysły mogli wpaść ludzie w 2005 roku. I poruszać takie tematy. Cóż, najwyraźniej Ameryka dorosła do AD, skoro reaktywowali serial - można powiedzieć, że wyprzedzili resztę świata o 8 lat :p

ocenił(a) serial na 8
zombiecamel

kolegę też bym prosiła o rozwinięcie myśli, w czym ten serial jest aż tak wizjonerski?

ocenił(a) serial na 9
gabriela90

Może wizjonerski to za duże słowo, ale AD chyba jako pierwsze podchodziło ze zrozumieniem i bez nadęcia do tematów typu geje, Irak, przestępcy finansowi, ofiary fok, tzn tematy o których niby się mówi, ale raczej się o tym nie żartuje, no chyba że bardzo stereotypowo

To jedna sprawa, a druga że sposób opowiadania historii był wtedy zupełnie nowatorski, jak na sit com, i w zasadzie do tej pory nikt tego nie powtórzył.

ocenił(a) serial na 8
zombiecamel

ow takim razie będę kontynuować, mam nadzieję, że się nie rozczaruje ;-)

ocenił(a) serial na 9
zombiecamel

Plus jest mnóstwo rodzajów żartów, często ukrytych i za każdym razem jak go oglądasz doszukujesz się nowych, Cudo jak dla mnie.

ocenił(a) serial na 8
papugwredny

Twój post przekonał mnie aby zacząć oglądać ten serial. Jestem po dwóch odcinkach i czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl, dlaczego ten serial "wyprzedza epokę"? Co konkretnie jest tam zawarte? Bardzo proszę o odpowiedź.

ocenił(a) serial na 9
papugwredny

Przerwali, bo nie miał oszałamiającej oglądalności, a to w dużym stopniu dzięki stacji telewizyjnej FOX ( z tego co kojarzę ) która dała im bardzo małą reklamę , nawet jak wygrali kilka nagród Emmy, to obeszło się bez większego szumu... ale dzięki BOgu wrócił i jest teraz (prawie) należycie doceniany!

papugwredny

Czytalam wywiad z Willem Arnettem i on wlasnie uzyl tego okreslenia, ze "serial wyprzedzil swoja epoke". Nie da sie ukryc, ze komediowe seriale, choc moze nawet niektore sa smieszne, sa obyczajowo bardzo ostrozne, nie lamia tabu, unikaja pewnych tematow. Ten serial sie wylamal. Wlasnie i homoseksualizm, i konflikty rasowe, polityczne, wreszcie temat swiety: rodzina, potraktowano inaczej. Przeciez to dysfunkcyjna rodzina o smialych seksualnych interakcjach. Kazirodztwo naprawde rzadko jest przedmiotem zartow, a tam, zauwazcie, jest przeciez eksploatowane w roznych kombinacjach.

Jedynie "Family Guy" jest podobny poniekad, ale to jest przeciez serial animowany.

ocenił(a) serial na 8
Adilka1

nie zapominaj o South Park :)

ocenił(a) serial na 9
papugwredny

Jak dla mnie to serial prezedewszystkim genialnie napisany - nie ma tam praktycznie zadnej blachej wypowiedzi, wszystko do siebie nawiazuje. Uwielbiam ten oryginalny sposob w jaki jest wyrezyserowany - nie twoj typowy sitcom.I fakt, ze zarty nie zawsze sa oczywiste(bez ulubionej amerykanskiej "podpowiedzi" od publicznosci, ze trzeba sie smiac), ale i ladnie wplatali typowo nastolatkowe zaty (np. Analrapist).

ocenił(a) serial na 7
papugwredny

5 sezonach :)

papugwredny

Gdzie można zobaczyć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones